מה זו רשלנות רפואית ומה עושים במקרה כזה?

הרופאים נראים גם לכם, כמו לרוב האנשים, אנשי מקצוע רציניים ואתם מרגישים שאפשר לסמוך עליהם? אם כך, אתם לא לבד. רובנו רגילים לחשוב שהרופאים שלנו מקצועיים כי הם הרי למדו שנים על גבי שנים באוניברסיטה. בנוסף לכך, אחרי כל שנות הלימוד הם גם עשו התמחות ולכן ברור מדוע הם בהחלט יודעים מה לעשות כשאדם מגיע ומתלונן על כאב מסוים. עם זאת, הרופאים שלנו בישראל עובדים הרבה יותר מידי שעות ביממה, מה שמוביל לא אחת למצב של עייפות, חוסר ריכוז ובסופו של דבר פגיעה בחולה. יתרה מכך, גם הרופאים, כמו כל איש מקצוע אחר, עלולים להתנהג בצורה רשלנית, רק הבעיה היא שבמקרה שלהם הם עלולים להוביל לפגיעה חמורה ואפילו למות המטופל. לכן ברור מדוע כל מי שנפגע מהרופא שלו רוצה לעשות משהו בנידון, כי מה פתאום שנוותר? לא תמיד מדובר על מצבים קיצוניים כמו מוות, שכן לעיתים הרשלנות של הרופא הובילה לפגיעות אחרות. מה שבטוח זה שאתם לא צריכים לוותר ובמידה וגם אתם חושבים שהרופאים נהגו בכם בצורה רשלנית, יש מה לעשות בנידון. כדאי גם לדעת שבישראל מוגשות בכל שנה לא מעט תביעות בגין רשלנות רפואית כך שמדובר על תחום מוכר ביותר ואתם לא היחידים שמתמודדים עם העניין הזה.

רשלנות

עורך הדין המוביל שיוכל לעזור לכם

כמו שקורה לגבי כל סוגיה אחרת, כאשר אתם רוצים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, עליכם למצוא תחילה עורך דין מתאים. יש לא מעט עורכי דין שלמדו את תחום הרשלנות הרפואית, צברו בו הרבה מאוד ניסיון וגם עשו בו התמחות של ממש. משמעות הדברים היא שעורך דין כזה הוא אומנם לא רופא, אך יש לו מספיק ידע וניסיון כדי להבין במה דברים אמורים והאם ניתן יהיה להוכיח שאכן הרופא נהג בצורה רשלנית. מה שכן, אם חשבתם לרגע לבחור בצורה שרירותית את עורך הדין שלכם, כדאי שתעצרו לרגע. זה לא משנה אם אתם מחפשים היום עורך דין רשלנות רפואית או שאתם זקוקים לאיש מקצוע כמו עו”ד נדל”ן. מה שבטוח זה שעדיף תמיד לפנות לאדם מקצועי, רציני וכזה שמגיע עם שנים רבות של ניסיון. רק כך תוכלו לדעת שיש לכם על מי לסמוך וכי בסופו של דבר, כאשר הדברים יגיעו לבית המשפט, תרגישו שיש מי שבאמת נלחם למענכם ודואג לאינטרסים שלכם.

האם יש לכם סיכוי לנצח?

לא אחת קורה שאתם צריכים לדעת על רשלנות רפואית ועל איך שאנשים מוותרים מראש. הגישה הרווחת היא שהרופא מגיע עם בית חולים שלם שעומד מאחוריו ושיעשה הכול כדי להגן עליו, אז מה הסיכוי שלי, אזרח פשוט, לצאת מנצח במשפט כזה? עם זאת, כדאי לדעת שזה לא מדויק. אומנם לרופאים יש ביטוחים מקצועיים שמלווים אותם ויש גם לא מעט גורמים בבתי החולים עצמם שיעשו הכול כדי לעזור לרופאים, אך זה לא אומר שהם תמיד ינצחו במשפטים כאלה. לכן חשוב כל כך לבדוק לאיזה עורך דין אתם פונים, כי אם אתם יכולים לאתר עורך דין מוביל ומקצועי שיעזור לכם, מדוע שלא תעשו זאת? עוה”ד שלכם יוכל לבדוק את המקרה, לדבר עליו עם הקולגות וביחד לבנות את תיק התביעה הטוב ביותר. אומנם זה נכון שאפילו אם תקבלו פיצוי כספי משמעותי מהרופא זה לא יחזיר את המצב לקדמותו, אך לפחות תדעו שהרופא עמד לדין בשל ההתנהגות הרשלנית שלו. זה אומר שהוא לא יוכל לפגוע בעוד מטופלים אחרים וגם במובן הזה חשוב וכדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים