מה זו רשלנות רפואית ואיך מתמודדים איתה?

אם גם אתם רגילים לסמוך על הרופאים שלכם ואם גם אתם, בכל פעם כשאתם מרגישים רע, פונים אל רופא המשפחה ובטוחים שהוא יעשה את הטוב ביותר למענכם, אתם לא לבד. רוב האזרחים במדינה סבורים שהרופאים הם אנשים רציניים שעושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר, שכן הם למדו שנים רבות בארץ או מחוצה לה. עם זאת, ולמרות שנהוג גם לומר על רפואה שזו עבודה עם שליחות, בסופו של דבר כולנו יודעים שיש גם רופאים שנוהגים בצורה רשלנית. לא כל אנשי המקצוע בתחום הזה עושים את עבודתם נאמנה והבעיה היא שכאשר רופא מתרשל הוא עלול לגרום לנזק בלתי הפיך למטופל שלו. זו יכולה להיות מחלה שהוא לא יזהה, מינון לא נכון של תרופות שהוא ייתן למטופל או אפילו פעולות אחרות שעלולות להוביל למות המטופל. מה שבטוח זה שאם רופא התנהג בצורה רשלנית הוא חייב לתת על כך את הדין וזו הסיבה שבגללה יש כל כך הרבה עורכי דין שעוסקים ברשלנות רפואית. רשלנות רפואית זה משהו שחוזר על עצמו לצערנו הרב בהרבה יותר מידי מקרים בישראל, כך שאם זה קרה גם לכם, אתם לא באמת לבד.

איש כותב

איך עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית יוכל לעזור לכם?

הקושי האמיתי במקרים של רשלנות רפואית הוא להוכיח לבית המשפט שהרופא שטיפל בכם לא באמת עשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר. הבעיה היא לא רק שאדם ממוצע לא מבין מספיק ברפואה כדי להוכיח את העניין, אלא גם עצם העובדה שהרופאים לרוב מגיעים עם סוללת עורכי דין שמגנים עליהם. מצד שני, אם חשבתם לרגע לוותר כי אתם לא יודעים איך להתמודד עם הסוגיה, כדאי שתדעו שזו טעות. במקום זה אתם יכולים לפנות אל עו”ד שכן בקיא בתחום, שכן איש מקצוע כזה יוכל לעזור לכם הרבה מעבר למה שאתם חושבים. עורך דין לענייני רשלנות רפואית ישאל אתכם כל מה שצריך ויבקש כמובן גם לראות את המסמכים הרפואיים שלכם. זה לא שעוה”ד יתפקד כרופא, שכן ברור שחסר לו הידע המקצועי, אך מצד שני, יש לו הרבה מאוד ניסיון בתחום התביעות הללו ובנוסף, הוא מכיר את לשון החוק. בדרך כלל עו”ד לענייני רשלנות רפואית יפנה לברר מה היה עושה במקרה זהה “רופא סביר”, ובהתאם לכך הוא יידע לומר האם יש עילה לתביעה או לא. בין היתר תפקידו של עוה”ד הוא כמובן לייעץ לכם ולסייע לכם לכל אורך התהליך שאליו אתם נכנסים היום.

איך לבחור את עוה”ד שלכם?

לא חסרים עורכי דין שעוסקים בתחום הרשלנות הרפואית ולכן ברור מדוע יש לכם דילמה, כי איך בוחרים עו”ד שיהיה טוב יותר מאחרים? והאם לכל עו”ד שעוסק בענף הזה יש את אותו הדבר להציע לכם? התשובה היא כמובן לא. לכן, בבואכם לבחור איש מקצוע שאתם יכולים לסמוך עליו אנחנו מציעים לכם לברר: ממתי הוא עוסק בתחום? האם יש מי שיוכל להמליץ עליו ועל שירותי המשרד שלו? ובעיקר, האם עוה”ד מעורר בכם תחושה של אמון? רשלנות רפואית זה אף פעם לא הליך מהיר ולכן גם מהבחינה הזאת אתם צריכים להכין את עצמכם לחוויה לא פשוטה. כמו כן, ברוב המקרים יהיה עליכם לוותר על החיסיון הרפואי שלכם ולגלול בפני בית המשפט את כל אשר אירע לכם. מצד שני, זו הדרך היחידה שיש להבטיח שהרופא ייתן את הדין על מעשיו ולכן כדאי לשקול זאת בחיוב.

נתקלתם ברשלנות רפואית? צרו קשר עם המשרד של פייל ושות

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים