עורך דין הימורים

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

עבירת הימורים היא עברה שעוסקת באדם אשר השתתף או יזם משחק הימורים ("משחק אסור") כנגד החוק. ישנם גורמים שרשאים לנהל משחקי הימורים – כגון מפעל הפיס, שמפעיל משחקי טוטו, לוטו, כרטיסי גירוד וכדומה. ההגדרה המילולית למהו משחק אסור נושקת לא מעט עם תחומים אפורים, וקשה לקבוע על פיה באופן חד משמעי מהו משחק אסור ומהו משחק מותר במקרים רבים.

עורך דין הימורים מסביר – מהו משחק אסור?

משחק אסור הוא משחק ובו פרס כספי (או שווה ערך לכסף של ממש, או טובות הנאה) לאחד ממשתתפי המשחק שהזכיה בו מותנת יותר במזל ופחות ביכולת של המשתתפים או הבנתם בהליך המשחק.

ההגדרה המילותית היא בעייתי כנאמר, שכן משחק ברידג' נחשב משחק מותר מאחר והמשתתף המנצח לרוב הוא בעל ידע, הבנה וראיה אסטרטגית רחבה יותר מן המשתתפים האחרים, אך משחק פוקר נחשב משחק אסור מאחר וחוקיו נתלים יותר במזל וגורל הקלפים האקראיים אותם מקבל כל משתתף בכל סיבוב.

שחקני פוקר מקצועיים לא יסכימו עם הקביעה הזו, ואכן גם הסטטיסטיקה מלמדת אותנו ששחקן מקצועי ומוביל נוטה לנצח הרבה יותר – כך שהנצחון גלום ביכולותיו והבנתו את המשחק, אך בתי המשפט באופן כולל מסכימים עם הראיה כי פוקר הוא משחק אסור.

שש בש נחשב משחק מותר, מאחר ולפי פסיקות בית המשפט באופן רווח לתוצאה שבכל סיבוב בקוביות יש מעט השפעה על המנצח בסוף, ובעיקר יכולות השחקנים מובילות לתוצאות בסוף, והיכולות של השחקנים הן הגורם העיקרי המוביל למנצח במשחק.

כך בנוסף, הימורים על משחק כדורגל או מירוץ סוסים נחשבים כמובן משחקים אסורים, למרות שהנאשם בהימורים על בסיס משחקים אלו לרוב יטען כי הצליח בהימור שכזה מאחר ויש בידיו ידע נרחב ויכולות אנליטיות לניתוח התוצאה ההגיונית שתתקבל (או נכשל בשל העדר תכונות אלו), עדיין בית המשפט קובע כי אלמנט המזל במשחקים מהסוג הזה הוא הדומיננטי והעיקרי בקביעת המנצח.

המשחקים היחידים שנופלים להגדרה חד משמעית של אסורים אך מותרים למרות זאת הם משחקים אותם המדינה הרשתה – כנאמר – לוטו, טוטו, כרטיסי גירוד, מניות וכדומה.

נאשם בעבירת הימורים – מה ניתן לעשות?

במידה והגעת למצב שבו אתה חשוד בהימורים, עלייך להגיע ולהתייעץ עם עורך דין פלילי מנוסה ואחראי המומחה כעורך דין הימורים בהקדם האפשרי – שכן הדוגמאות ל"משחק" בסעיפי האישום שניתנו בכתבה זו הן רק קצה הקרחון הקיים בדיני הימורים למיניהם.

עורך דין הימורים טוב ומנוסה יכול לשחק עם ההגדרה של הפרס, ולנסות להוכיח אותו כפרס שאינו כספי, אינו שווה ערך לכסף, ואינו חלק מהגדרת טובות הנאה, וכמו כן לנסות להוכיח שעל פי חוקי המשחק המשחק בנוי יותר מאלמנטים של יכולת, הבנה ואסטרטגיה ופחות מהגורל והמזל של המשתתפים, ועל ידי כך להטיל ספק ודופי בהתייחסות בית המשפט למקרה כולו ולהקטין את הענישה, ובמקרים רבים גם לזכות את הנאשם ולהוציא אותו ללא כל ענישה שהיא.

הימורים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין פלילי אלון ארז
עו"ד פלילי אלון ארז - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
האם כדאי שתתקשרו לעורך דין פלילי?

המשטרה מחפשת אתכם? הוזמנתם לחקירה? אתם יודעים שעברתם עבירה פלילית כלשהי ורוצים לקבל ייעוץ מה עליכם לעשות ומה יהיה הצעד הנכון לכם? אם כך, כדאי

עורך דין פלילי לייצוג בעבירות רצח

מתוך אינספור עבירות שכל אדם עלול לעבור, אין ספק שהעבירה החמורה ביותר שיש היא רצח. יכולים להיות לא מעט הסברים לביצוע עבירות כאלה וכמובן שיש

המדריך המלא לחקירה פלילית במשטרה

חקירה פלילית היא ללא ספק אירוע מלחיץ שיכול להשאיר צלקות בנפשו של הנחקר. כדי למנוע נזקים ארוכי טווח כתוצאה מהחקירה מומלץ לשמור על כמה כללים

כתב אישום: הסבר מלא ומקיף

מרגע הגשת כתב אישום אדם מפסיק להיות חשוד בביצוע עבירה והופך נאשם. למצב משפטי זה השלכות רחבות היקף, ובמאמר קצר זה נסקור את המשמעויות של

איומים מכל הסוגים

אם יש משהו שכולנו עדים לו בשנים האחרונות במדינת ישראל, זו האלימות ההולכת ומתחזקת. יותר ויותר מקרים של אלימות חוזרים ונשנים אצלנו בארץ, בין אם

הונאה בכרטיסי אשראי

הונאת כרטיסי אשראי הפכה להיות בשנים האחרונות אחת מעבירות הרכוש השכיחות ביותר. מצד אחד התופעה גורמת לאי נעימות ולנזק כספי רב לאדם שהכרטיס שייך לו,

מעשה סדום

עבירת מעשה סדום המוגדרת בתור סעיף 347, לחוק נחשבת בספר החוקים בתור אחת מהעבירות החמורות

קרא עוד »