מתכננים להשכיר רכבי יוקרה בדובאי? הנה כמה חוקים שכדאי להכיר

היוקרה חוגגת בדובאי, וכך גם רכבי היוקרה. אחת ההנאות הגדולות שיש לתיירים הבאים לדובאי היא לשכור רכב יוקרה אגדי ולצאת לקרוע את כבישי העיר. לטובת כל המתכננים להשכיר רכב יוקרה בדובאי, הנה כמה חוקים שמומלץ להכיר.

 

מי רשאי לנהוג בדובאי?

הדרך הקלה להתנייע בדובאי (אלא אם כן אתם נמצאים רק במרכז העיר) היא באמצעות רכב שכור. כך ניתן להגיע בקלות אל שפע האטרקציות הפזורות בעיר (ואם כבר מדברים על הנושא, הנה לינק אטרקציות בדובאי). עם זאת יש לדעת מי בכלל רשאי לנהוג ברכב יוקרה שכור בדובאי. רישיון נהיגה בדובאי ניתן להוציא מגיל 18 ומעלה. המעוניינים לנהוג ברכב שכור צריכים להיות בני 21 ומעלה.

נהיגה ברכב שכור אפשרית רק במידה ולשוכר יש רישיון מקומי או רישיון בינלאומי, בצירוף אשרת השהייה (ויזה) הרלוונטית. נוסף על כך, על מנת לשכור רכב יש להציג תעודת זהות ורישומי לינה ונסיעות שנעשו עד כה. השכרת הרכב תותנה בפיקדון, כאשר לרוב מדובר על דמי חיוב כלשהם או על כרטיס אשראי.

 

חוקים דומים לחוקי התנועה בישראל

הנהיגה בדובאי לא אמורה להיות פרויקט מסובך מדי לנהג הישראלי. זאת מכיוון שדובאי התברכה בתשתית מפותחת ונוהגים בה בצד ימין כמו בארץ. בנוסף, גם חוקי התנועה של איחוד האמירויות חופפים במידה רבה לחוקי התנועה בישראל. כך למשל, אסורים השימוש בטאבלט, מחשב או טלפון בזמן נהיגה וקיימת חובת חגירת חגורת בטיחות לכלל הנוסעים ברכב.

על הנהג לשאת רישיון נהיגה בתוקף וחובה להחזיק ברכב השכור מטף כיבוי אש, משולש אזהרה, תעודת ביטוח רכב וגלגל רזרבי.בנוסף, חוקי המהירות פחות או יותר מקבילים לחוקי המהירות בישראל. לצערנו הרב, לא מעט תיירים נוהגים במדינות זרות באופן חסר אחריות ובצורה בה לא היו נוהגים בישראל. חשוב להבין שהאכיפה בדובאי קיימת ומומלץ מאוד להימנע מאותם דברים שלא הייתם עושים בארץ. הסתבכות עם רשויות החוק בארץ זרה היא עניין הרבה יותר מסובך מהיתקלות עם רשויות החוק בישראל.

 

אפס סובלנות לסמים ואלכוהול

חשוב לזכור שאיחוד האמירויות היא מדינה מוסלמית והשפעת האסלם ניכרת במרחב הציבורי. כך למשל, הסובלנות לסמים ואלכוהול היא קטנה מאוד בדובאי, בטח כאשר מדובר בנהיגה תחת השפעת חומרים. מי שנתפס בעבירת נהיגה תחת סמים או אלכוהול צפוי להישפט לעונש של חודש עד שלוש שנות מאסר ולשלם קנס כספי כבד.

 

תנהגו בכיף ובזהירות

לסיכום, הנהיגה ברכב יוקרה שכור בדובאי יכולה להרגיש כמו הרפתקה מעולם אחר, הן בשל הרכב החלומי שתקבלו והן בשל הנוף הייחודי, הכבישים החדשים וכיוצא בזה. יחד עם זאת, חשוב לא להקל ראש בכללים ויש לפעול בהתאם לחוקי השכרת הרכב וחוקי התנועה המקומיים. מומלץ להקפיד על כל היבט והיבט בנהיגה שלכם ולוודא שאתם נוסעים בדובאי באחריות ובבטיחות.

 

מכוניות יוקרה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים