מתי יכולה להתרחש רשלנות רפואית

לצערנו הרב אנחנו רואים שבשנים האחרונות עוד ועוד תביעות בגין רשלנות רפואית מגיעות לפתחו של בית המשפט.

מדוע זה קורה? איך מגיעים תביעה כזאת ומתי עלולה להתרחש רשלנות רפואית? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

רשלנות רפואית בכל תחום ועניין

עוד לפני שננסה לענות על השאלה מה עושים אם גם אתם נפגעתם ממקרה של רשלנות רפואית, חשוב שתבינו: רשלנות רפואית עלולה להתרחש בכל תחום מתחומי הרפואה. כך לדוגמה, אם רופא המשפחה שלכם לא הפנה אתכם לבצע בדיקות מסוימות למרות שהתלוננתם על כאבים ספציפיים, הוא למעשה התרשל בתפקידו. כלומר, בכלל מקום שבו ניתן להוכיח שכל רופא סביר אחר היה פועל בצורה אחרת, הרי שניתן יהיה לקבוע שהרופא המטפל התרשל בתפקידו. למעשה היום רשלנות רפואית עלולה לקרות בכל תחומי ההתמחות שבהם רופאים מתמחים ועובדים. כך למשל, רשלנות רפואית מתרחשת במתן תרופות ובמינון שלהם, קיימת רשלנות בחדר הניתוח, באבחון מחלות, בלידה ובעוד אינספור תחומים ומקרים.

 

מה עושים במקרה של רשלנות רפואית?

הקושי האמתי שאיתו צריך להתמודד, זו העובדה שלרוב הרופאים לא מגיעים לבדם להתמודדות במערכה מול המטופל. כלומר, הרופאים מגיעים עם ביטוח מקצועי ועם בית חולים שלם וגדול שעומד מאחוריהם ותומך בהם כמעט תמיד. לכן ברור מדוע יש מטופלים שחוששים מהגשת תביעת רשלנות רפואית, מתוך מחשבה שאין להם סיכוי מול סוללת עורכי הדין של הרופא. עם זאת, כדאי לדעת שזה לא מדויק ולכן בהחלט כן רצוי להגיש תביעות כאלה כשיש לכך עילה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית תל אביב, להציג בפניו את המקרה שלכם, כולל מסמכים שמוכיחים את הדברים, והוא כבר ידאג לכל שאר העניינים. אומנם זה נכון שלא תמיד יהיה קל לנצח בתביעת רשלנות רפואית, אך יש מקרים שבהם זה בהחלט אפשרי. יתרה מכך, אומנם הפיצוי לא יקל על הכאבים ועל הנזק שנגרם לכם, אך פיצוי כלכלי בהחלט יעזור לכם להתמודד עם השלכות המקרה. לכן לא כדאי לוותר על מה שמגיע לכם ורצוי להגיש כמה שיותר מהר תביעה כזאת.

 

החשיבות של בחירת משרד עורכי דין מוצלח

אין ספק שאחד מהדברים שיוכלו להשפיע על השאלה האם באמת תנצחו בתביעה או לא, והאם תקבלו פיצוי או לא, זה הנושא של בחירת עוה”ד שלכם. אין ויכוח על כך שיש הרבה מאוד עורכי דין בישראל שעוסקים בתחום הרשלנות הרפואית, כי לא חסרים מקרים של רשלנות מהסוג הזה, אך לא כולם מנוסים. זכרו: אין לכם מקום לטעויות בעניין הזה ולכן, אם אתם רוצים להגיש תביעה כזאת, כדאי שתפנו רק אל עורכי הדין הכי טובים שיש. נסו למצוא המלצות וחוות דעת שונות אודות המשרד שאליו אתם פונים כי כך תגדילו את הסיכוי שלכם לצאת מרוצים מהשירות ומנצחים בתביעה מול הרופא.

רופאים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים