מתי בכלל צריך להיעזר בעורך דין?

כולנו מכירים את המושג עורך דין ודיי בכללי היכן נוכל להיתקל בו בחיינו.

יחד עם זאת, רובנו כמובן מקווים שלא נזדקק לשירותיו, אבל חשוב להבהיר ששירותי עורך דין נדרשים במגוון כל כך רחב של החיים

שלנו, ולא בהכרח רק במועדים רעים – אלא לגמרי להיפך.

לפני שנדבר על המקומות השונים בהם נפגוש בעורך דין, חשוב להבין למה הוא כל כך עיקרי לחיינו. ישנו דבר מאד משמעותי שמניע את החיים האזרחיים בכל מדינה והוא החוק. כפי שאתם בוודאי יודעים, חוקים יש לגביי כל דבר, אך מעטים הם האזרחים שבקיאים בפועל בחוק שנוגע לדברים הכי חשובים בחייהם ולכן העורך דין מלווה אותנו בכל התחומים האלה.

 

דיני משפחה

נתחיל עם הדבר החשוב והבסיסי ביותר – המשפחה שלנו. אין דבר הקרוב לנו יותר מהמשפחה שאליה נולדנו, או זו שבחרנו לנו באמצעות נישואים למשל. בתחום זה ישנם חוקים מאד שונים שנועדו לשמור את התרכובת המשפחתית באופן בריא ולכן לא בהכרח נזדקק לעו”ד במקרים מצערים בלבד.

לדוגמא, עו”ד יכול לסייע לנו בעת כתיבת הסכם הממון טרם הנישואים, או על מנת להסביר לנו מהן הזכויות שלנו, אם אנחנו זוג חד מיני שרוצה להינשא בארץ. לעומת זאת, כמובן לא נוכל להתעלם מכך שנצטרך עו”ד במסגרת משרד עורכי דין עומרי שטרן גם במקרים כמו סכסוכי משפחה וגירושים.

 

דיני תעבורה

מדובר באחד התחומים הכי נפוצים בקרב בתי המשפט בארץ. כמות המכוניות על הכביש רק הולכת וגודלת ולצערנו אתה גם עבירות התנועה השונות והתאונות המצערות. לכן, גם אם לא נקלענו לתאונה, או שבמזל יצאנו ללא פגע וכעת אנחנו צריכים להתנהל מול חברת הביטוח, צריך עו”ד מומחה בתחום כדיי שידע להגן על הזכויות שלנו ולהביא לכדיי הצלחה.

 

דינים צבאיים

סביר להניח שמרביתכם שירתם בצבא לאחר סוף תקופת בית הספר ואתם מודעים קצת למבנה של המערכת הצבאית בארץ. בעוד שמדובר במערכת חכמה שנועדה להגן על החיילים, לעיתים לצערנו מתרחשות עבירות שלא ניתן לשתוק עליהן. לדוגמא, עבירות מין, עריקה, צריכת סמים ועוד. בכל המקרים הללו, על מנת שנוכל לצאת ללא רישום ועם פיצוי, צריך עו”ד.

 

דינים פליליים

לבסוף, חשוב לציין את התחום הפלילי הנפוץ בכל מדינה בעולם. התחום הזה יכול להיות רלוונטי עבורנו גם אם אין עוול בכפנו. משמע, אם חלילה אנחנו מואשמים או נחקרים בעבור עבירה כלשהי שלא היה לנו בה חלק, אנחנו צריכים סיוע עו”ד על מנת שיוציא אותנו מהמצב ויגן על הזכויות שלנו, בלי פשרה.

 

לסיכום

אז הבנו שסיוע עו”ד הוא אינו בהכרח שלילי ובהרבה מקרים מומלץ מאד לקבל ממנו הסבר ועצה. כמו כן, נשים לב שהוא מלווה אותנו במגוון תחומים בחיים כמו נישואים, הצבא, על הכביש ובנושאים פליליים.

משקל

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,