מתגרשים? כך תעשו את זה נכון

מתגרשים? בדרך כלל זוג שמתחתן לא חושב על סיום הנישואין שלו. כשאתם לבושים לבן, מוקפים בבני המשפחה והחברים הקרובים ביותר, חוגגים את האהבה שלכם עד אור הבוקר, זה נראה הזוי לחשוב שבבוקר בהיר אחד הכול יכול להיגמר. אבל זה יכול להיגמר, וזה קורה, לאחד מכל שלושה זוגות במדינת ישראל.

גירושין זה עניין קשה ולא נעים לכל הצדדים המעורבים בו, ולכן זה מובן שרוב האנשים מעדיפים לא לדבר עליו. אבל האמת היא שדווקא בגלל זה חשוב מאוד לדבר, ללמוד ולהבין, כדי שאם יום אחד את/ה חלילה תקלעו לשם, תדעו איך עושים את זה נכון. קיבצנו עבורכם את השלבים הראשונים של ההליך.

 

ההחלטה

השלב הראשון בגירושין, ואולי הקשה ביותר, הוא שלב ההחלטה. לעיתים ההחלטה היא תוצאה של קשיים ארוכי שנים, לעיתים היא תוצאה של אירוע גדול ומשמעותי שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום. בכל מקרה, לפני שאתם מקבלים החלטה משמעותית כזאת, שתשפיע באופן דרמטי על חייכם ועל חיי הסובבים אתכם, חשבו האם באמת אין מוצא אחר כמו עבודה זוגית או טיפול זוגי מקצועי.

 

מתגרשים? תפנו לעזרה משפטית

אם החלטתם שאכן אין מוצא, ושגירושין הם הפתרון האפשרי היחיד, שכרו עורך דין בהקדם. עורך הדין צריך להיות אחד שמתמחה דווקא בדיני משפחה, שהם תחום משפטי נפרד לחלוטין, שאף מתנהלים בבתי משפט מיוחדים, ולא סתם קרוב משפחה או חבר עם רישיון מהלשכה. עורך דין מומחה בתחום ידע כיצד להוביל אתכם בין המוקשים הרבים הצפויים בהליך הזה באופן הבטוח ביותר, ויעזור לכם לסיים את התהליך במהירות ובקלות יחסית. שלב בחירת עורך הדין הוא קריטי במיוחד, ובעל השפעה רבה על המשך ההליך, אל תחפפו בו.

 

הגשת התביעה

בישראל, בכל הנוגע לענייני המעמד האישי, המצב החוקי הוא שילוב בין דין דתי לדין אזרחי-מערבי. גירושין ונישואין יכולים להיעשות אך ורק בבתי הדין הדתיים (במקרה של בני זוג יהודים – בבית דין רבני, במקרה של בני זוג מוסלמי – בבית דין שרעי וכו’), אך שאר הדיונים הנוגעים לגירושין כמו חלוקת רכוש, הסדרי משמורת או מזונות, יכולים להתקיים גם בבית דין אזרחי לענייני משפחה. השילוב הזה יוצר “מרוץ סמכויות”, בו הצד הראשון שמגיש את תביעת הגירושין מחליט היכן יתקיימו הדיונים. אם עשיתם את השלב הקודם נכון, עורך הדין שלכם ידע להגיד לכם איפה הכי טוב לכם לנהל התביעה, וזאת הסיבה שכל כך חשוב לבחור עורך דין מומחה בתחום.

 

סיכום

גירושין זה סיפור לא נעים, במיוחד אם יש ילדים בתמונה. אין ספק שיש יש לו השלכות כלכליות ורגשיות משמעותיות על כל המעורבים. רוב ההשלכות הללו הן בלתי נמנעות, אך בהחלט ניתן לצמצם אותן למינימום על ידי ניהול הליך נעים ונכון יותר. רוצים ללמוד יותר? לחצו כאן: https://www.helenasimhi.co.il

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים