מצלמות תנועה: כמה הן אמינות והאם יש להן תוקף משפטי

כולנו מכירים את אותן מצלמות תנועה שמוצבות באזורים שונים, אך האם הן אמינות? ויתרה מכך, האם באמת ניתן לעשות בהן שימוש בבתי המשפט? לא תמיד יש תשובות חד משמעיות לשאלות הללו והרחבה בנושא תמצאו במאמר שלפניכם.

אמינות המצלמות

ההיגיון אומר שאם כבר מציבים מצלמות, טבעי שהן יהיו כמה שיותר תקינות, איכותיות ואמינות, כי אחרת למה לעשות זאת ולמה להשקיע בעניין הזה כל כך הרבה? עם זאת, פועל זה לא מספיק מדויק ולכן לא כל צילום של מצלמה כזאת יהיה מספיק אמין. משמעות הדברים היא שבין אם מדובר על מצלמת מהירות ובין אם מדובר על כל כמצלמה אחרת, לא תמיד המצלמה קולטת את כל התמונה ומצלמת כמו שצריך. יתרה מכך, לעיתים המצלמות מספיקות לצלם רק חלק מהרכב או מלוחית הרישוי, כך שלא תמיד כל כך קל לעשות בהן שימוש. מבחינת השאלה האם יש להן תוקף או לא, ניתן לראות שזה תלוי במצלמה ובצילום. בעבר התוקף היה מלא וחד משמעי אך היום זה משתנה כמעט תמיד בהתאם לנסיבות.

מצלמה מהירות

מה לעשות אם נתפסתם על עבירת תנועה?

צילמו אתכם נוסעים במהירות מפורזת? צילמו אתכם אולי נכנסים לצומת ומבצעים עבירת תנועה? אם כך, אתם בהחלט יכולים להיות בטוחים שיגיע גם היום שבו הדו”ח יגיע לביתכם. יתרה מכך, אם כתוצאה מעבירת התנועה גרמתם גם לתאונה, הרי שמהר מאוד המשטרה תפנה אל הצילומים ותבדוק אותם. עם זאת, אתם יכולים גם להיות בטוחים שתמיד תוכלו לנסות להגן על עצמכם וכמובן שכדאי יהיה לעשות זאת בעזרת עו”ד תעבורה. איש מקצוע כזה, שמכיר את החוקים ושיודע בוודאות מה מותר למשטרה לעשות ומה אסור לה לעשות, יידע היטב כיצד לעזור לכם. אומנם זה נכון שיש מקרים שבהם יהיה קשה להוכיח את חפותכם, כי אולי אתם באמת אשמים, אך מה שבטוח, זה שגם במצב כזה עוה”ד יוכל לסייע בצמצום העונש הצפוי.

האם כל עו”ד יידע לעזור לכם בצורה מספיק טובה?

כמובן שהתשובה לכך שלילית. יש אנשי מקצוע שאומנם למדו את התחום ואף עוסקים בו, אך אינם מספיק מקצועיים והם אינם מספיק מנוסים. בדיוק כפי שלא כל נוטריון ספרדית יוכל לתת לכם שירות מספיק מהיר ומוצלח, כך קורה גם לגבי עורכי דין שעוסקים בתחום התעבורה על גווניו השונים. זו הסיבה שבגללה אנחנו מציעים לכם לבדוק היטב אל מי אתם פונים ולראות מי מאנשי המקצוע יהיה האדם שבסופו של דבר ייצג אתכם. אין כל סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על האפשרות להגן על עצמכם או לקבל עונש פחות חמור. כדאי לברר, בנוסף, שאתם פונים אל עו”ד שלא יגבה מכם מחירים מופקעים שכן בסופו של דבר גם העלות יכולה להשפיע על בחירת עוה”ד הנכון עבורכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף