איך מכרזים מונעים שחיתות במגזר הציבורי?

המרכזים אשר מתפרסמים לקהל הרחב הפכו בשנים האחרונות לאחד הכלים המשחיתים ביותר במערכת הציבורית. אולם, לקיחה של משרד אשר מתמחה בתחום יכולה למנוע את השחיתות ולהגדיל את הסיכויים לשווין מלא.

מכרזים – כר פורה לאי שיוון

מכרזים אשר מתפרסמים ע”י גופים מוסדיים הפכו בשנים האחרונות לכר פורה לאי שיווין, זאת משום שרבים סבורים כי המכרזים הללו “נתפרו” על פי מידות בעבור בעלי מקצוע. למעשה, התקשורת הישראלית עוסקת לא מעט במכרזים לא כשרים אשר נתפרו בעבור בעלי תפקיד או משרדים מסוימים, וזאת על חשבון עסקים אחרים אשר היו לא פחות מתאימים ללקיחה של המכרז הספציפי. על אף כי אנו עדים לתופעה מכוערת מסוג זה, חשוב לזכור כי מכרז יכול למנוע שחיתות במגזר הציבורי וזאת במידה ואכן המכרז מלווה ע”י משרד אשר מתמחה בתחום, ואשר לו מומחה לדיני מכרזים אשר יכול ללוות את המכרז מתחילתו ועד סופו ובכך להבטיח כי אכן המכרז עומד בכל התנאים וכי הגשתו מתבצעת כדת וכדין, כמו גם להגן משפטית במידה והגוף מותקף לאור תנאי הסף שפורסמו או שהמכרז נבנה על בסיס היכרות מוקדמת.

חשיבות עורך דין מומחה לדיני מכרזים לצורך מאבק משפטי

גופים רבים כמו גם בעלי מקצוע נרתעים מהגשת תביעה לבית המשפט בגין מכרז פסול לטענתם, זאת לאור ההליך המשפטי הסבוך. אולם, בלקיחה של מומחה לדיני מכרזים ניתן להתחיל במאבק משפטי אשר תוצאותיו עלולות להשפיע באופן חסר תקדים על פרסום מכרזים בעתיד, כמו גם זכייה בהם ובכך למגר את השחיתות. משרד אשר מתמחה בנושא הוא משרד כצנלסון להב, אשר מתמחה בליווי מקצועי של הגשה ויציאה למכרזים בעבור המגזר הציבורי אשר כולל ייעוץ משפטי לטובת גופים אשר מעוניינים לתבוע גוף ציבורי בגין מכרז אשר פורסם, בבית המשפט. למעשה, אנשי מקצוע או גופים אשר סבורים כי ההליך אשר בוצע במהלך המכרז היה קלוקל יכולים להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים לזכות במכרז כמו גם להוות אורות ותומים בעבור גופים אחרים אשר חוששים להתמודד בבית המשפט, ובכך למגר את השחיתות הנגועה במכרזים.

אמת ושקרים

גוף ציבורי? ליווי של מומחה לדיני מכרזים היא לא בגדר המלצה

כאמור, על מנת להבטיח מיגור השחיתות במגזר הציבורי ישנה חשיבות רבה לפרסום מכרזים אשר מלווים ע”י משרד המתמחה בתחום, זאת כדי לוודא כי הפרמטרים השונים כמו גם ההליך עצמו מתבצע באופן חוקי לחלוטין וללא סייגים. משרד כצנלסון להב מתמחה בייצוג משפטי בעבור גופים ציבורים עוד משלב ניסוח המכרז הראשוני ועד לסיומו, גם במידה והוגשו עתירות מנהליות או בקשות לצווי מניעה. בכך, תוכלו להיות בטוחים כי תזכו לליווי המשפטי הטוב ביותר. לקבלת מידע נוסף, השאירו פרטים באתר ונציג מטעם החברה יחזור אליכם בהקדם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים