מחיקת חובות מול הבנקים

כיום יותר ויותר אנשים מוצאים עצמם במצב של חובות מול הבנקים. ניתן לנסות ולהסביר מצב עגום זה, בו מוצאים עצמם מאות אלפי ישראלים (ואף יותר מכך), על ידי בחינת הנקודות הבאות:

  • יוקר המחייה: אין כל ספק כי המחייה בישראל יקרה, כמובן כאשר משווים אותה למדינות מערביות אחרות. מן הנתונים המוכרים ביותר נמצאת העובדה כי המשכורת הממוצעת במדינה נמוכה לעומת יכולת הקנייה שלה.

 

  • התנהלות כלכלית שגויה: עם זאת, ואנו לא מתעלמים מן העובדה כי המחייה בארץ יקרה, יש להפנות גם אצבע מאשימה כלפי עצמנו. רבים מרוויחים X ובוחרים להוציא X אנו לא מדברים על הוצאות הכרחיות כדוגמת מסגרות חינוכיות, אוכל או אף חוגים לילדים, אלא על הוצאות שאינן “הכרחיות” כדוגמת טיסות תכופות לחופשות (הנתונים לא משקרים – היקף העוברים בנתב”ג עולה מדי שנה), ביגוד יוקרתי ורכישת מסך טלוויזיה לצפייה במונדיאל.

 

  • לקיחת הלוואות וכניסה לאוברדרפט: הידעתם כי בארה”ב לא קיימת אפשרות להיכנס למינוס? בשאלה האם מדובר בדבר חיובי או לא יש לדון באריכות, אך לא במאמר זה. עם זאת, ללא ספק זהו אחד הנתונים המרכזיים האחראיים לכך שאנשים רבים מחפשים אחר פתרונות למחיקת חובות לבנק. ישראלים נוהגים לוקחים הלוואה אחר הלוואה, לצד כרטיסי אשראי חדשים חדשות לבקרים. כל אלו הם ללא ספק תוצאה של התנהלות כלכלית אשר תוצאתה היא אחת – כניסה לחובות.

החוב לבנק

מהר מאוד מוצא עצמו אדם תחת “טורנדו” של הלוואות וריביות בהן הוא אינו יכול לעמוד. ניתן לומר כי רגע אחד של חוסר תשומת לב, זה כל שנדרש, אשר לאחריו יחווה האדם ניפוח אסטרונומי של חובו לבנק. כניסה להליך של מחיקת חובות מול הבנקים הינו הליך המצריך אתכם להיות בקיאים בנושא. הכלים העומדים לרשות הבנק לשם טיפול בחייב הינם רבים וכוללים תביעה בהוצאה לפועל, העברת הטיפול לגורמים משפטיים, עיקול חשבון ואף (במקרים חריגים) הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ.

במידה ואדם נמצא בחובות כלפי הבנק, ונראה לאחרון כי הסדרת החוב רחוקה, השלב הראשון הוא הוצאה של מכתב התראה. במידה והמכתב לא יענה – עולים שלב – הגשת תביעה מצד הבנק כלפי הוצאה לפועל או אף תביעה של הנישום בסדר דין מקוצר (סד”מ).

מחיקת חובות מול בנקים

מחיקת חובות – וכמה שיותר מהר

מאחר ואתם, כנישום, מעוניינים להימנע ככל הניתן מהגעה לדין ודברים ברמה המשפטית עם הבנק, יש לנסות ולהגיע לידי הסדר חוב עמו כמה שיותר מהר. במסגרת ההסדר, ובמטרה משותפת להימנע מתביעה משפטית מייגעת, יש לנסות ולהגיע עם הבנק להסדר פריסת חוב. גם הבנק, בשונה ממה שייתכן ואתם חושבים, יעדיף להגיע להסדר מחיקת חובות, ואף לקצץ בסכום החייב על מנת לסיים את העניין במהרה.

באם נקלעתם למצב לא נעים זה בו אתם נדרשים להגיע להסדר מחיקת חובות מול הבנק, הקפידו לעשות כן מוקדם ככל הניתן ולא לדחות זאת. לדחייה ואי טיפול מהירים משמעויות כבדות אשר תוצאתה ניפוח (חסר פרופורציה) של חובכם. בידכם לנהל את המשא ומתן באופן עצמאי, אך הקפידו לעשות כן אך ורק אם אתם בעלי ידע נדרש בתחום. לחילופין, תוכלו לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לשם ניהול המשא ומתן עם הבנק.

למידע נוסף דברו עם עורכי דין מחיקת חובות מיסקביץ

 

 

 

פשיטת רגל – למי זה יכול להתאים?

עבור אנשים שנקלעו למצוקה כלכלית חמורה, והפכו לחייבים של כספים לנושים רבים, הליך של פשיטת רגל עשוי להיות קרש קפיצה לחיים חדשים. לאחר הרפורמה שהחלה

חשבון בנק בתהליך פשיטת רגל

אם אתם מצויים באחד של פשיטת רגל, אין ספק כי מדובר בהליך קשה מנשוא, אך יחד עם זאת יש כמה דברים שעליכם לדעת ולהכיר. בזכות

עורך דין פירוק חברות

בעולם העסקי, מתרחש תהליך קבוע של הקמת עסקים חדשים מחד, ופירוק של עסקים קיימים מאידך. למרבה הצער, אחד מסממניו הבולטים של משבר הקורונה, הוא שיבוש

מעמד העובדים בעת פירוק חברה

כאשר תאגיד בישראל מגיע למצב בו הוא נקלע להליכי פירוק חברה, יש לא מעט גורמים שעלול להיגרם להם נזק כלכלי בעקבות זאת, ובכללם העובדים בארגון.

פירוק חברה – המדריך המלא!

כשיזם עושה את צעדיו הראשונים בעולם העסקים, נחשפים בפניו בתהליך נושאים בירוקרטיים רבים שאותם הוא נדרש להכיר לעומקם. בין הנושאים הללו ישנם עניינים משפטיים וענייני

הדרך לפירוק חברה על ידי נושים

לא אחת קורה שחברה צוברת חובות משמעותיים לנושים. במקרים רבים, שני הצדדים נכנסים למעגל קסמים. הנושים מבינים שאם החברה לא תמשיך לפעול. החובות של החייב

פירוק שותפות עסקית

פירוק שותפות עסקית הוא לרוב רגע לא פשוט עבור כלל השותפים. בדרך כלל, שותפות שהתחילה ברצון טוב ועם הרבה תקווה מתפרקת משהצדדים מגיעים לכלל מסקנה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
או השאר פרטים בטופס ❯
או השאר פרטים בטופס ❯
שתף/י מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram