מה עושים כשרק אחד מבני הזוג רוצה להתגרש?

בשנים האחרונות ישראל היא מדינה שאחוז הגירושין בה הוא גבוה ורק עולה ועולה. יש לגירושין סיבות שונות אותן נפרט בכתבה.

אך מה עושים במצבים שרק אחד מבני הזוג רוצה להתגרש? האם ניתן לפתור זאת? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

מה המשמעות של גירושין?

כאשר בני זוג שנקראים נשואים לפי החוק, מחליטים להיפרד ו”לבטל” את הנישואין הם עושים זאת בצורה מסודרת ברבנות ורק לאחר מכן יכול להיקרא גרושים. בעצם בפועל הכוונה למצב בו מחליטים לסיים את הנישואין בצורה פורמלית. חשוב לעשות זאת מבחינות שונות כמו העבודה שבני הזוג יוכלו להיות מותרים לאחרים, כלומר מבחינה דתית יתאפשר להם להינשא בשנית לבני זוג אחרים.

תהליך הגירושים כולל הסכמים שונים בין בני הזוג על תחומים חשובים כמו רכוש, הון זוגי ובמידה ויש ילדים משותפים גם על המשמורת המשותפת והחלוקה בין בני הזוג. כמו כן, יש הסכם של מזונות שהוא גם קשור במקרה שיש ילדים משותפים.

סיבות לגירושין

ישנם גורמים שונים שמובילים בני זוג להתגרש זה מזו ולפרק את החבילה. כאשר ניתן לחלק אותם באופן כללי לסיבות כמו כשלים בתקשורת הבין אישית של בני הזוג, מריבות ואי הסכמות על נושאים חוזרים ונשנים שלא מוצאים להם פתרון ואת העמק השווה וכן, מצבים שקשורים בחוסר אמון בין השניים.

 

לא רוצה

ישנם מצבים בהם רק אחד מבני הזוג רוצה להתגרש ואילו השני לא ואז עולה השאלה האם להתגרש ללא הסכמה. במצב כזה חשוב להקשיב לשני הצדדים, להבין את הצד שרוצה ומה הסיבות וכן, את הצד שלא מעוניין לעשות זאת. רק לאחר שמוצו כל הפתרונות להגיע לאמצע, כולל ניסיון של טיפול זוגי או סיוע של גורם חיצוני ונטרלי, במידה ורואים כי עדיין המצב הוא כזה ניתן לעשות תקופת מבחן לקשר.

כאשר שני בני הזוג חתומים על הסכם של זמן מסוים לתת הזדמנות לקשר לצד עבודה של שני הצדדים ורק במידה ולאחר הזמן הנקוב אין שינוי שני הצדדים ירתמו לעניין ויחלו בתהליך גירושים.

 

ואם עדיין לא

ישנם מצבים שגם לאחר כל הניסיונות וההחלטות עדיין אחד הצדדים לא מסכים להתגרש. במצבים כאלה כמובן שניתן לערב את בית המשפט, עורכי דין וגורמי מקצוע נוספים בכדי להפעיל לחץ על הצד שלא מעוניין. כך לדוגמא במצב בו הבעל לא רוצה לתת גט לאישה, לפי ההלכה אפשר לכפות זאת עליו באמצעות לחץ, אך לא ניתן פיזית לפגוע בגופו או בחירותו.

 

בסיכומו של דבר

אחוז הגירושין במדינת ישראל הוא גובה ויש לכך סיבות שונות הקשורות ביחסים בין אישיים, תקשורת בין בני הזוג, ריבים ועוד. ישנם מצבים שרק צד חד מחליט להתגרש ואילו השני לא מעוניין. יש כמה אפשרויות לפעול במצב מסוג זה ובמידה ולא עובדות ניתן לפנות לגורמים מוסמכים.

משקל

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,