מה זה מסלקה פנסיונית ואיך זה יכול לעזור לכם

ייתכן ויש לכם כספים על שמכם שאתם בכלל לא יודעים שקיימים, כסף יכול להיות מפוזר בכל מיני גופים וקופות שונות.

לפעמים קשה לעשות סדר ולעקוב על הכל ויש כמובן מי שנהנה מהבלאגן ומזה שאנחנו לא מודעים לכל הכספים שיושבים לנו אי שם.

זוהי יוזמה של משרד האוצר שעוזרת בדרך פשוטה לעשות סדר בבלאגן.

אז אם גם לכם לא ברור עדיין מה זה ריכזנו עבורכם את כל שתצטרכו לדעת על מסלקה פנסיונרית.

 

למה זה טוב

יוזמה של מסלקה פנסיונית משרד האוצר, שמציעה מעין מערכת המספקת מידע על כל חסכונותיו הפנסיונרים של כל אחד. ככה בקלות יכולים לקבל את כל האינפורמציה שאתם צריכים על בנוגע לכספים שלכם בצורה כל כך פשוטה וקלה בעזרת מסלקה זו. ליוצאים לפרישה יש אפשרות לבצע כל מיני פעולות ובכך לחסוך בעלויות וגם לא לאבד שום מעקב על הכסף שלכם.

 

פנסיות

תוכנית פנסיה היא אחת מהיתרונות הרבים שמעסיק יכול להציע לעובד. המעסיק משלם לקרן והעובד מקבל סכום כסף מסוים עם הפרישה. ברגע שאתם יוצאים לפנסיה אתם מרוויחים את כספי הפנסיה שנצברו בחלוקה לצ’קים חודשיים. ברוב המקרים, נוסחה קובעת את הסכום שתקבלו. חלק ממשתני הנוסחה כוללים את גילכם, התגמול ושנות השירות שלכם בחברה.

 

איך קורה שמאבדים את המעקב

לעיתים מעסיקים שונים עובדים עם קרנות השקעה וביטוחים שוניםץ לא תמיד יש אפשרות לשכיר להחליט לאן מפרידיים לו את הפנסיה, לרוב לאנשים מקומות עבודה שונים ובעיקר בתחילת המסע בשוק העבודה המעבר בין משרות הוא יחסית רב עד שמשתקעים. לכן יתכן ועם השנים שכחתם או לא עקבתם אחר איפה הכסף שלכם.

 

איך מתחילים

מומלץ ראשית לפנות לחברת ביטוח שביכולת בעזרת היועצים הפנסיונרים לבדוק האם יש לכם קופות גמל או פוליסות ביטוח מנהלים או ביטוחים שונים. בזכות המסלקה יהיה אפשר למצוא את כל המידע היכן ומה הסכומים בכל קופה. בזכות המידע החשוב תוכלו לפעול ולעשות פעולות פיננסיות שונות.

 

מידע מאובטח

המידע הנמצא המסלקה הינו מאובטח בהחלט, משרד האוצר שם דגש על חסיון מידע ולכן אין לחשוש שהמידע יזלוג החוצה. בשל הנסיבות הללו לא כל אחד יכול למשוך מידע מהמסלקה. רק גורמיםמוסמכים בעלי רשיון. מה שכן, המערכת מאפשרת לכל אחד לפנות למי שרלוונטי כגון סוכני ביטוח ויועצי השקעות שונים.

 

חוסך כסף

למרות שהשירות עולה כף, לא מדובר על סכומים גבוהים כלל. צריך לזכור שכמו כל פעולה כלכלית יש עלויות נוספות בהתאם לכל פעולה. הרי המידע שעובר למסלקה נעשה על ידי אנשי מקצוע ואין למסלקה את היכולת לעשות פעולות אלא לאנשים בתחום. בסוף זה מחיר שולי ביותר לעומת השירות החשוב והמשמעותי שאתם מקבלים. המערכת מוצאת כסף אבוד ממש כמו מציאת אוצר.

חישוב פיננסי

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף