מה הפרמטרים בחוק לקבלת אישור פטור ממס הכנסה

המוני אנשים אינם מודעים למה שהחוק במדינתנו קובע בנוגע לקבלת ממס הכנסה, כל כך הרבה אנשים זכאים לקבלת הפטור ולא עשו מעולם את הבדיקה לראות אם זה רלוונטי גם אליהם. לכן, בפניכם, הפרמטרים והתהליך כולו, אשר מוביל לזכאות והאישור לפטור מתשלומי מס הכנסה. הכל מתחיל מידע, וכאן אתם מתחילים לקבלת שליטה על החיים שלכם, ברגע בו אתם בודקים ונחשפים למידע החשוב הזה שעלול לגלות לכם שגם אתם זכאים להטבה הזאת מהמדינה.

 

מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה

כפי שנקבע בפקודת המס, מס הכנסה נותן אישור פטור ממס הכנסה במקרים מסוימים, במקרים בהם אדם הוא עיוור, או במקרים בהם אדם הוא נכה בעל שיעור אחוזי נכות על פי השיעור הנקבע בחוק. אנשים שקבעו להם מאה אחוזי נכות, או מינימום שמונים ותשעה אחוזי נכות, הם לרוב נמצאים זכאים לקבלת הפטור מתשלום מס הכנסה. אנשים בעלי אחוזי נכות פחותים מזה, עשויים להיות זכאים להקלות מס והטבות שונות.

 

פניה למס הכנסה

בתהליך לקבלת הפטור, תצטרכו שיקבעו לכם אחוזי הנכות, הקביעה הזאת נעשית דרך הועדה הרפואית בביטוח לאומי, בדומה לוועדות אשר קובעות את קצבת הנכות שאתם זכאים לה. אך בכדי לקבל את הפטור ממס הכנסה, תצטרכו להגיש בקשה דרך מס הכנסה, שם יפנו אתכם לאחר מכן לוועדה הרפואית בביטוח לאומי. אך ללא הפניה למס הכנסה, הבקשה שלכם לקבלת הפטור לא תטופל.

 

שימו לב

פטור ממס הכנסה זה אינו פטור ללא גבול, ישנה תקרת הכנסה המתעדכנת מידי שנה עליה תוכלו לקבל את הפטור מתשלום מס הכנסה אם נמצאתם זכאים. בנוסף, בכדי להיות זכאים לקבלת הפטור, אחוזי הנכות שלכם צריכים להיות תקפים למאה שמונים וחמישה ימים לפחות כשמדובר בתקופה זמנית. במידה ותגישו את הבקשה מאוחר מהמועד שהתחילה הנכות, תוכלו להיות זכאים לפטור רטרואקטיבי לעד שש שנים אחורה.

 

הגשת הבקשה לפטור ממס הכנסה

כאשר תגישו את הבקשה, תצטרכו לצרף טופס בקשה לקביעת אחוזי נכות, בנוסף תדרשו לשלם אגרה ולהוסיף לבקשה את שובר התשלום. והחלק העיקרי, זה צירוף המסמכים הרפואיים שלכם, שם תצטרכו שיהיה תיעוד ופירוט של כל ההליכים הרפואיים שעברתם, בדיקות, תרופות וכל מה שרלוונטי למצבכם הרפואי בגינו אתם מגישים את הבקשה.

 

הצגת מקרה מול הועדה הרפואית

אחרי שהבקשה שלכם תעבור, תוזמנו להציג את המקרה שלכם בפני הועדה הרפואית בביטוח לאומי. שם תסבירו ותציגו את מצבכם הרפואי בשלמותו מול חברי הועדה, במידת הצורך הרופא בוועדה יוכל לעשות בדיקה גופנית. לאחר מכן חברי הועדה ידונו במקרה שלכם ויקבעו עבורכם שיעור אחוזי נכות בהתאם למה שהם חושבים לנכון. לאחר מכן, המקרה שלכם יעבור להמשך טיפול במס הכנסה.

 

לסיכום

החוק די ברור לגבי מי אלו הזכאים לקבלת פטור ממס הכנסה, אך רוב העניין נשען בסוף על שיעור אחוזי הנכות שיקבעו לכם, לכן לא מספיק יהיה לקורא באינטרנט על הפרמטרים השונים, צריך להתייעץ עם גורמים מוסמכים, או להתחיל את התליך ולהגיע לשלב קביעת אחוזי הנכות שיקנה לכם את הזכאות לקבלת הפטור.

אישור פטור ממס הכנסה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים