מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון, למי הוא נותן וכמה. ישנן מספר נסיבות בגינן ניתן לפסול את הצוואה לאחר מותו של האדם, מכיוון שהצוואה לא תקנית או שמא לא מייצגת כהוגן את רצון המנוח.

 

ניצול כותב הצוואה לרעה

ישנם מקרים רבים, במיוחד כשמדובר באנשים חסרי אונים או כאלו שלא בטוחים בעצמם ומעורערים, שישנם אנשים בעלי השפעה שמטפלים בהם, ויודעים גם להטיף להם דברים שיצטרכו לרשום בצוואה כדי לזכות בה, ולממש את תוכנה. זהו ניצול מוכר, שעושים הרבה אנשים רק בשביל לקחת את הצוואה לעצמם ולממש אותה. אם נרצה לבצע התנגדות לקיום צוואה מסיבה זו, חשוב להוכיח כי הייתה תלות משמעותית מצד המוריש, והוא עשה זאת שלא מלבו השלם.

 

התערבות בצוואה מקשה על הירושה

חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין להתנגדות לצוואה לפני שאנו עושים כל פעולה, במידה ואדם אחר שקשור למוריש, התערב במהלך כתיבת הצוואה – הרי שזו סיבה מספיק טובה להגיע להתנגדות. כשיש מישהו אחר שנמצא ונוכח במעמד כתיבת הצוואה, הוא יכול לגרום לשיבוש מחשבתי ולכך שהאדם המוריש לא יכתוב את הצוואה כפי שתכנן מלכתחילה.

 

צוואה סתומה עושה את העבודה

צוואה סתומה משמע שהאדם שרשם את הצוואה, רשם אותה בצורה לא מובנת עם חלוקה שאף אחד לא מבין. עורך דין לצוואה בירושלים יוכל לעזור לכם קודם כל להבין מה רשום ואם פספסתם משהו, ורק לאחר מכן לבצע התנגדות לצוואה. ישנן צוואות רבות שהירושה לא מובנת בהן, המוריש לא ציין בפירוש למי מחולק מה ולפי איזה סכום, לכן זו סיבה מספיק טובה לפסול את הצוואה.

 

זכות הציווי לאדם אחר זו עילה לקיום צוואה

ישנם מקרים ובהם המוריש ירשום במפורש שהאדם שיקבל את הירושה, רשאי להחליט בעצמו למי לחלק אותה ואיך. בצוואה לא יהיה רשום פירוט של כלל האנשים היורשים, או את הפריטים השונים שמתחלקים. בסיטואציה כזו, ניתן להגיש התנגדות לקיום צוואה שכן כתיבת הצוואה היא מעשה אישי וחשוב מאוד להתייעץ לפני הכל עם עורך דין להתנגדות צוואה מאחר והוא יעזור לכם להגיע להסדר.

 

עילות התנגדות זהו לא דבר פשוט

חשוב לציין כי ההליך אינו פשוט והוא כרוך במאמצים רבים מול בית המשפט. ישנן נסיבות בגינן בית המשפט יסכים להתנגדות זו שכן אין לו ברירה אחרת, אך הרבה פעמים נצטרך את עזרת עורך הדין שלנו בשביל להגיע להסדר מסוים ולזכות בצוואה חדשה שמחולקת כמו שצריך ללא כל בעיה. עניין הצוואה יכול להיות קשה עבור חלקנו מאחר ומדובר באדם שהיה קרוב אלינו ונפטר, לכן חשוב לבחור עורך דין מוערך ואחד כזה שיבין את העניין.

קיום צוואה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף