מהן ההגבלות על אדם פרטי בהליך חדלון פירעון

חדלון פירעון הוא הגדרת מצב של פשיטת רגל בעקבות חובות שלא ניתן להחזירם. אדם שמעוניין יכול לפנות לבית משפט בהליך של חדלון פירעון. מה הליך זה כולל? ומהן ההגבלות שלו? על כך ועוד מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם. 

 

מה זה חדלון פירעון?

חדלות או חדלון פירעון זהו מצב של פשיטת רגל, המשמעות היא שאדם מסוים או תאגיד נמצאים בחובות שאינם יכולים לשלם אותם בזמן או שהסכום שלהם הוא גבוה מהשווי של כלל הנכסים שלהם הכוללים בין היתר רכוש, כספים ועוד. יכול להיות מצב כזה כאשר סכום ההוצאות של אותו אדם לדוגמא גדול מסכום ההכנסות שלו ובכך הוא מבזבז כסף שאין לו באמת את האפשרות להחזיר.

 

הליך משפטי

אדם פרטי שנמצא במצב כזה יכול להכריז על פשיטת רגל ולפנות לבית המשפט בבקשה להתחיל תהליך של חדלות פירעון. הליך זה הוא יותר פשוט וקצר מאשר זה שהיה בעבר בעקבות חקיקת החוק החדש בנושא.

 

מה החוק?

החוק החדש בתחום של חדלות פירעון מאפשר לכל אדם שנקלע לחובות, לעבור שיקום כלכלי במצבו. ניתן להיעזר במקרה זה בסיוע של עורך דין חדלות פירעון המתמחה בתחום ויוכל לעשות את הדברים באופן יסודי ומקצועי. היתרון בלקיחת עורך דין הוא כי הידע המקצועי שלו יעזור לכם להתמודד עם הבירוקרטיה בתהליך וההבנה שלו היא מרובה בנושא. כך תוכלו להצליח בדרך ולא לעשות אותה לחינם.

 

מטרות התהליך

החוק של חדלות פירעון נוצר על מנת לעזור לאדם שנקלע למצב של פשיטת רגל. המטרות כוללות את האפשרות להביא את אותו אדם למצב של שיקום כלכלי, לעזור לחוב לחזור לבעליו כלומר לנושים וכן, לסייע לאדם להשתלב מחדש בחיים כלכליים טובים ויציבים. המטרה היא בעצם להראות כי המצב הוא הפיך וניתן לשנות אותו דרך התהליך.

 

יש גם מגבלות

בתהליך זה כמו בכל דבר קיימות גם הגבלות על האדם הפרטי שנמצא בהליך של חדלות פירעון. ההגבלות כוללות עיכוב של יציאה מהארץ לאורך התקופה, סימון של האדם כלקוח מוגבל מערכת של בנק ישראל וכן בנקים בהם יש לו חשבון, כרטיסי האשראי יחסמו ואינו יכול לקבל חדשים ובנוסף, אותו אדם לא יוכל לקבל בעלות על עסק או לפתוח אחד כזה עד שיקבל התר מבית המשפט לכך בכדי שלא יגדיל את החובות שלו.

 

בסיכומו של דבר

הליך של חדלות פירעון בעל מטרה ברורה לסייע לאדם שנמצא במצב של פשיטת רגל, לעשות שינוי ולהשתקם בתחום הכלכלי. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי מול בית משפט או לשכור את שרותיו של עורך דין בתחום. על אף היתרונות קיימות גם הגבלות הקשורות ליציאה מהארץ, אי אפשרות להשתמש בכרטיס אשראי או לפתוח עסק וכן, האדם יסומן כלקוח מוגבל בכל מערכות הבנקים שמשויך אליהם כולל בבנק ישראל.

חוֹק

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,