מהי רשלנות רפואית בתחום בריאות השיניים?

רופאים הם אנשי מקצוע שלוקחים על עצמם אחריות כבדה ביותר. עליהם לדאוג לבריאות הפיזית של לקוחותיהם מבלי לפגוע בה, מה שלא תמיד קורה. רופא יכול שלא בכוונה לטעות באבחנה, לבצע ניתוח לא נכון, להעניק תרופה לא נכונה או לא להעניק טיפול מסוים בעת הצורך. המקרים הללו לא נובעים מכך שהרופא לא מוצלח, אלא מכך שכולנו בני אדם ומסוגלים לעשות טעויות. אז מה עושים כזה קורה? ואילו מקרי רשלנות יש ברפואת השיניים?

 

שתלים לא מוצלחים

כמעט כל אדם עבר השתלה של משהו בפה – של שן חדשה, של סתימה או כל גוף זר אחר. כדי שהשתל יישמר בפה בצורה תקינה ולא יכאיב ויזיק למטופל, יש להשתיל אותו היטב, לבחור בשתל המתאים, בגודל המתאים וכיוצא בזה. רופאי שיניים לעיתים עושים טעויות בתחום זה, לכן מומלץ שתלכו לרופא מקצועי שרבים עשו אצלו שתלים, לפרטים – רופא שיניים בבת ים.

 

אי מתן הוראות ואזהרות

במקרה של אי מתן אזהרה – למשל לא לשתות או לאכול לפרק זמן מסוים, מטופל יכול לתבוע את הרופא על רשלנות רפואית, במידה והוא אכל משהו שהביא לנזק רפואי. אמנם ניתן לטעון שהרופא אולי אמר, אך אם המטופל טען שהוא לא ידע על כך כנראה שההסבר לא היה ברור דיו – וזה הפירוש של רשלנות – אי לקיחת אחריות מספקת. רופא צריך להשתמש במלוא תשומת ליבו כדי לשמור על המטופל ולא לקבל תביעה.

 

הזנחה של החניכיים והשיניים

החניכיים והשיניים נוטות להזדהם ממאכלים שונים ומחוסר טיפול הולם. אם מטופל מגיע לרופא השיניים והוא אינו מדווח לו על כך שמצבו אינו תקין וכי ייתכן שיהיה לו חורים, דלקת, זיהום או כל סכנה אחרת – המטופל יכול להעיד שהוא היה אצלו אך לא קיבל הסבר על כך ומצבו התדרדר כתוצאה מחוסר תשומת הלב של הרופא. רופא שיניים צריך לתת את המידע המלא לטופל, אחרת המטופל יגיע להתדרדרות במצב ויאלץ לעבור טיפולים קשים ולהוציא ממיטב כספו.

 

עקירה לא נחוצה

עקירה לא נחוצה כשרופא שיניים מחליט שעדיף לעקור שן מסוימת – אם היא מזוהמת, אם היא צומחת עקום או מכל סיבה אחרת, אבל שיקול הדעת שלו מוטעה. המטופל יכול לגלות דרך רופא אחר שהעקירה לא הייתה לגמרי נחוצה, והיה ניתן לטפל בדרך אחרת, והוא יכול לתבוע על כך כי הוא הוציא ממיטב כסו על העקירה וסבל בעקבותיה.

 

לסיכום

יש המון תרחישים בהם רופא שיניים לא מבצע את עבודתו נאמנה – אי פנייה למומחה, עקירה לא נחוצה, אי מתן הוראות, שתל לא מוצלח וכיוצא בזה. רופא השיניים צריך לפעול במלוא הזהירות כדי להגן על עצמו מפני תביעה, אבל חשוב מכך כדי להגשים את המטרה שלו – לדאוג לבריאות של לקוחותיו.

בריאות דנטלית

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!