מאיזה גובה צריך לעבור קורס לעבודה בגובה

עבודה בגובה ידועה לנו, האנשות עוד מלפני המון המון שנים.

בשנים רבות ומגוונות לאורך ההיסטוריה נבנו מבנים שונים שהגיעו לגבהים מטורפים ומשמעותיים.

העבודה בגובה כיום אומנם התפתחה במיוחד והגיעה גם לתחומים נוספים ושונים.

חלק מהתחומים הללו הם ענפי ספורט למשל שהתפתחו במאה העשרים על מנת לפתח את גוף בני האדם.

עבודות אחרות התפתחו עם התפתחות התרבות כמו למשל הרמת במות. אך מה נחשבת בכלל עבודה בגובה ? ולאיזו עבודה בגובה צריך לקחת קורס עבודה בגובה ?

 

עבודה בגובה כרוכה בסיכונים שונים

עבודה בגובה הינה עבודה הטומנת בחובה סכנות רבות. בשנים האחרונות עובדים רבים נהרגו מעבודות שונות בגובה כיוון שלא היו בעלי הסכמה וידע מספיק שעזר להם לשלוט בעבודה בגובה. במידה ואתם רוצים לעבוד בגובה עליכם להכיר ולהבין את הסכנות הנתונות בעבודה.

בעקבות הסיכון הרב שקיים בעבודה ישנה מסגרת פיצויים רחבה בהחלט שיכולה להנתן לכם במהלך העבודה. בכדי שתוכלו לקבל את הפיצויים ולדעת עליהם עוד מראש מומלץ מיום תחילת העבודה לגשת למסעיק שלכם ולשאול אותו האם העבודה בגובה שלו מאושרת ומהם הפיצויים שאתם רשאיים לקבל.

במידה והעבודה בגובה של העסיק שלכם אינה מאושרת אתם לא בהכרח תהיו זכאים לקבלת פיצויים שונים גם אם נפצעתם במהלך העבודה בגובה.

 

איזו עבודה נחשבת לעבודה בגובה

קיימים תקנים שונים המעידים על כך שעבודה מסוימת היא עבודה בגובה. התקן המרכזי נקבע בשנת 1998 בחוק שנחקק אשר מציג את סוגי העבודה בגובה השונים ומי ניתן להגדיר כעובד בגובה. על כל עובד במדינת ישראל אשר רוצה להיות עובד בגובה יש לעבור קורס.

הפרמטרים של קורס עבודה בגובה עבור עבודות בגובה הם בעצם זהים לפרמטרים הקובעים מהי עבודה בגובה. כלומר אדם אשר רוצה לקחת קורס עבודה בגובה אך לא יודע אם הוא זקוק לכך או לא צריך לבחון האם העבודה שלו היא עבודה שנחשבת בגובה. במידה ועבודתו אכן נחשבת לעבודה בגובה חלה עליו חובה על פי התקנות במדינת ישראל, לקחת קורס עבודה בגובה.

 

התקנות נותנות הסבר פשוט לעבודה בגובה

  1. עבודה שבה הנפילה ממנה יכולה להגיע לעומק של יותר משני מטרים כולל תחשב לעבודה בגובה.
  2. עבודה במקום גבוה יחסית שאין בו עקה כלשהו שיכול לעזור להציל חיים או גידור מסוגים שונים יהיה עבודה בגובה.

 

זכרו כי בעבודה בגובה קיימים סיכונים שהקורס יכול למנוע

חשוב להבין שגם אם העבודה שלכם לא עונה לדעתכם במאת האחוזים על הפרמטרים הנדרשים לקורס עבודה בוגבה מומלץ לכם מאוד לקחת אותו. בקורס עבודה בגובה עוברים תרגילים מעשיים ותאורטיים אשר עוזרים במיוחד ומלמדים כיצד להתמודד עם סיטואציות מאתגרות ושנות בתחום העבודה בגובה.

חשוב מאוד שתלמדו את אותן השיטות המיוחדות לעבודה בגובה. הן יאפשרו לכם את התחושה הבטוחה שבעבודה ואת הידע המקצועי הדרוש אליה.

חברת ניקיון

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,