למה כדאי לקחת ייעוץ משפטי בפתיחת עסק

פתיחת עסק היא כניסה לעולם חדש ומורכב, כאשר חלק מהאתגרים והחבויות איתם תצטרכו להתמודד, נוגעים לתחום המשפטי, אותו יש להסדיר מראש עם עורך דין מקצועי ומנוסה

בתחום, בכדי להבטיח את כניסתכם החלקה לעולם העסקים

 

הקמת עסק עצמאי בישראל

ישראלים רבים חולמים על הקמת עסק משלהם, אותו יוכלו לנהל כראות עיניהם וללא ‘בוס על הראש’, כאשר תהליך פתיחת העסק, הכולל מציאת מקום אסטרטגי, חתימה על הסכם שכירות ופתיחת תיק ברשויות המס, נראה פשוט למדי. אך למעשה, המציאות בשטח מוכיחה לנו קצת אחרת, כשבעל עסק נדרש להתמודד עם מגוון היבטים, כלכליים, עסקיים ומשפטיים כאחד.

לפיכך, אם אתם לא רוצים להימנע מלקחת חלק בסטטיסטיקה העגומה המצביעה על כך שקרוב ל – 40,000 עסקים נסגרים מידי שנה וחלק ניכר מהם עוד בשנתם הראשונה, כדאי להקדיש את תשומת הלב הראויה לתכנית עסקית מסודרת, מימון העסק, הסדרת ענייני הביטוח, סוג ההתאגדות, בחירת רואה חשבון וכמובן, ייעוץ וליווי משפטי.

 

החשיבות של ייעוץ וליווי משפטי

כאמור, אחד ההיבטים העיקריים והמהותיים, שבעל עסק עצמאי בתחילת דרכו נדרש להתמודד עמו הוא ההיבט המשפטי, הכולל בחינת ההסכמים המשפטיים השונים, עריכת הסכמי עבודה מול העובדים, בחינת סוג ההתאגדות המשפטית המתאימה לעסק, הגנה על קניינים רוחניים של העסק ועוד.

בהתאם לכך, חשוב להיוועץ עם עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום – עורך דין מסחרי, שיבדוק את התשתית המשפטית של העסק, יפעל להערכת תרחישים משפטיים שונים ושידאג באופן כללי לאינטרסים העסקיים שלכם בפעילות השוטפת של העסק. כך, ייעוץ וליווי משפטי עוד בשלב שלפני הקמת העסק, הם פעולות הכרחיות שלא ניתן לוותר עליהן.

 

איזה עורך דין יוכל לעזור לי?

העולם המשפטי הוא עולם נרחב ומגוון ומתייחס להיבטים שונים, המחולקים לקטגוריות ותחומי התמחות בהתאם. לפיכך, גם אם מדובר בעורך דין שביצע עסקת מכר כזו או אחרת, או ביצע התמחות למשך תקופה מסוימת בתחום המסחרי, כשמדובר בעסק שלכם אין מקום לפשרות – מחפשים רק עורך דין המתמחה באופן ספציפי בתחום המסחרי.

 

ליווי עסקי וחבילת שירותים מורחבת

ייעוץ וליווי משפטי מתחילים אמנם בניסוח חוזים ובחינת התקשרויות עם לקוחות, ספקים, שותפים פוטנציאליים ועוד, אך מלבד שירותים אלו, עורך דין מסחרי מקצועי יוכל להעניק לכם גם חבילת שירותים מורחבת, הכוללת בדיקת אגרות שילוט, מיזוגי חברות, טיפול בתחום הגבייה, דיני עבודה, מכתבי התראה והתנהלות משפטית מול גורמים שונים בשם העסק.

 

ייעוץ משפטי לעסקים – מתחילת הדרך ולאורך הפעילות השוטפת

לסיכום, הקמת עסק עצמאי בישראל היא אינה משימה כל כך פשוטה כפי שנראה במבט ראשון, כאשר אחד ההיבטים אליהם עלינו לתת את הדעת, הוא ההיבט המשפטי, הכולל נושאים רבים דוגמת – עריכת הסכמים, בחינת חוזים והתקשרויות ועוד. לפיכך, ייעוץ משפטי עם עורך דין מסחרי, ובמיוחד בתחילת הדרך, הוא פעולה חשובה בהחלט, שלא ניתן לוותר עליה.

משקל

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף