למה צריך עורך דין מיסים?

יש היצע גדול של עורכי דין בשוק הישראלי. יש מי מהם שבקיאים בתחום המשפחה, הצוואות, מקרקעין ויש גם מי שבקיאים כמובן בתחום המיסים. ההיצע הגדול גורם לרבים מאתנו לתהות לעיתים “מתי אזדקק לסיוע מטעם עורך  דין שכזה?”. אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם לא בטוחים אם אתם צריכים כעת את שירותיו של עורך דין מיסים. הכנו עבורכם מדריך מקוצר שיאפשר לכם לענות על שאלה זו בעוד כמה רגעים, אז קראו את השורות הבאות ותגלו למה צריך עורך דין מיסים.

 

בואו נתעכב רגע על המיסים

רגע לפני שנעמיק בהסבר אודות המצבים שבהם צריך עורך דין מיסים, ראוי להסביר מהם בכלל מיסים. אז מיסים הם תשלום תקופתי שמשולמים לשלטונות על ידי כל אזרח או תושב שמתגורר ועובד באזור מסוים. המיסים נקבעים בהתאם לגובה ההכנסה של כל אזרח ואזרחית. כך שבעצם, ככל שהאזרח מרוויח משכורת גבוהה יותר. ברוב המקרים, נגבה מהאזרחים שמרוויחים משכורות גבוהות, אחוז מס גבוה יותר בהשוואה לאלו שמרוויחים משכורות נמוכות. היום המדינות השונות משתדלות לתת מענה לבעלי המשכורות החלשות וניתן לומר כי אין חישוב אחד של המס, החישוב משתנה בהתאם לאופי שקיים בכל מדינה.

 

סוגי המיסים הנפוצים ביותר

חשוב לציין את סוגי המיסים בישראל כדי שיהיה רקע לצורך בעורך דין מיסים, להלן סוגי המיסים הנפוצים ביותר:

 

  • מיסים ישירים (מס ישיר)

מס מסוג זה משולם על ידי האנשים הבאים:

  • עובד שכיר
  • עוסק עצמאי
  • בעל עסק כלשהו

המס עובר ישירות אל מס הכנסה. התשלום של כל מס משתנה בהתאם לסביבת העבודה. המעסיק הוא זה שמשלם את המס עבור עובד שכיר ישירות מהשכר של העובד עצמו, בעוד עצמאיים בעלי עסק משלמים את המס לאחר שהם מצהירים על הערכה כללית על ההכנסה שלהם. נקדים ונאמר שיש צורך בעורך דין מיסים בעקבות המס הישיר. לפרטים נוספים בנושא, לחצו כאן: https://krisitax.com.

 

  • מיסים עקיפים (מס עקיף)

מס מסוג זה הוא מס הכנסה שמשולם עבור מכירה של מוצר מיצרן אל הצרכן ואנו לא נעמיק בו מכיוון שהוא פחות נוגע לנושא שלשמו התכנסנו.

 

למה צריך עורך דין מיסים?

כידוע לכם, שכירים אינם צריכים להתעסק עם חישובי מיסים אך עובדים עצמאיים ובעלי עסקים צריכים לבצע את תשלום המיסים בעצמם והדבר עשוי להיות מורכב. כדי שהעובדים והמעסיקים הללו יוכלו להיות בטוחים שהם משלמים מיסים כחוק, עליהם לעיתים להתייעץ עם עורך דין מיסים. אם יש מי שעברו על החוק ולא שילמו תשלומי מיסים (בעקבות “תשלום שחור”, כלומר, במזומן) הם יזדקקו לליווי מטעם עורך דין מיסים במידה והדבר יתגלה על ידי הרשויות. עד כאן המדריך שהסביר לכם למה אתם צריכים עורך דין מיסים. מאחלים לכם שתסתייעו בשירותיו אך ורק עבור מקרים שאינם פליליים.

ספרי מס וניירות

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף