ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים בבתי המשפט בישראל. ליטיגציה היא בעצם תהליך של אומנות ההתדיינות בתוך בתי המשפט במדינת ישראל.

 

אז בואו נתעמק בעיקר – מהי ליטיגציה?

ליטיגציה משמעותה – האמנות של ההתדיינות בתוך בית המשפט. תפקיד זה מבוצע בישראל על ידי עורך דין מוסמך, או טוען רבני. תחום זה עוסק במשפטים הפליליים והאזרחיים, כשפועל אם הליטיגציה היא אזרחית, היא חייבת גם התמחות בליטיגציה מסחרית. כשעורך דין נכנס לתוך בית המשפט ומתחילים בהליך עצמו, הוא חייב להבין שיש את הלקוח אותו הוא מייצג, יש את השופט ויש את הצד השני שיחשוב ויגיד את כל ההפך מעורך הדין עצמו.

 

ליטיגציה – בארץ היא די פשוטה

במדינות שונות ברחבי העולם ישנה הפרדה מושלמת בין עורכי הדין שיודעים שהם מייצגים בבית המשפט, לבין עורכי הדין שיושבים במשרדם, עוסקים בעבודות הייעוץ השונות ובמסמכים משפטיים. במדינת ישראל, אין הבדל שכזה, ועורכי הדין יכולים לבצע את שני התפקידים במקביל. כך יוצא, שמקצוע הליטיגציה דורש בהחלט ניסיון והתמחות ספציפית, וצריכה להיות בקיאות רבה מאוד לעורך הדין.

 

ליטיגטור – זו מילה מעניינת

עורך הדין המתעסק בליטיגציה נקרא הוא בעצמו: ״ליטיגטור״. עורך הדין חייב להיות עירני וגם קשוב לכלל הגורמים והדברים הנאמרים במשפט, עליו לשלוט באמצעים פסיכולוגיים שיכולים לעמוד לרשותו ולעזור לו, כמו למשל אמנות השכנוע, או לשלוט בשפת הגוף שלו לטובתו, הבנה והכרה של החוקים במדינה שיכולים לעזור לאותו ההליך, ונדרשת אמנות שכנוע מאוד מאוד חזקה בשביל להצליח במשימה.

ניתן גם לקבל יעוץ משפטי באינטרנט לפני שבוחרים עורך דין שיעזור לכם עם הליטיגציה, ובאופן כללי כדאי להתייעץ בצורה משפטית ועניינית לפני שאתם בוחרים לנקוט כל פעולה שהיא.

 

מהם מאפייניו ואופיו של הליטיגטור 

הליטיגטור הוא עורך דין שמבין שעליו לנצח על ידי טכניקות שכנוע ופסיכולוגיה רבה. לא כל אחד יכול להיות ליטיגטור מקצועי, על כן נדרשת סובלנות, השקעה והמון עבודה בקרב עורך הדין. עורך הדין חייב לשלוט בתקשורת שלו מול אנשים, ובהחלט לשלוט בניסוחים ובטיעונים שהוא יוציא לפועל כאשר יידרש בכך. ליטיגציה היא בהחלט מלחמה, ורק עורך דין שבאמת רוצה להצליח – יצליח בסופו של דבר אם ירכוש את הכלים הרלוונטיים ויבצע את עבודתו נאמנה.

 

ליטיגציה – מונח שכולם חייבים להכיר

הליטיגציה היא בהחלט מושג שלא המון מכירים, אך היא שווה ואומרת כל כך הרבה. עורכי דין שרוצים לצלוח בתפקידם, להרשים את לקוחותיהם ולעזור להם להגיע ליעד מבוקשם, בהחלט חייבים לעבוד קשה כדי להיות ליטיגטורים מוצלחים. אין ספק שאם בישראל עורכי הדין יכולים לעשות זאת בחופשיות, אתם חייבים למצוא לכם את עורך הדין הטוב ביותר והמומלץ ביותר בשביל לנצח בבית המשפט.

ציוד משפטי

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף