לאילו מדינות בעולם חובה להיכנס עם ויזה בתוקף?

החזרה ההדרגתית לשגרה מאז פרוץ מגפת הקורונה, ולאחר מציאות הסגרים וההגבלות השונות על היציאה מהארץ, הביאה איתה את פתיחת השמים וחזרתן של הטיסות להן חיכינו כל כך.

בין אם מדובר בטיסות למטרות עבודה ובין אם בטיול חוויתי ומהנה, כדאי לקחת בחשבון במהלך ההכנות כי הכניסה לחלק ממדינות העולם כרוכה בהצגת ויזה בתוקף

 

טיולים ועבודות מסביב לעולם

התקופה המודרנית בה אנו חיים, הופכת למעשה את כל מדינות העולם לכפר גלובאלי אחד קטן, כאשר מלבד כמויות המידע הזמינות והבלתי נגמרות שאנחנו צורכים ממדינות שונות ברחבי העולם, גם אופן הביקור והתיירות במדינות הללו הפך לפעולה שגרתית ופשוטה, המאפשרת לנו לטייל או לעבוד גם מחוץ לגבולות המדינה.

יחד עם זאת, ישנן מדינות רבות ברחבי העולם אשר הכניסה אליהן מותנית בהצגת ויזה בתוקף, עובדה המצריכה אותנו להתכונן מראש ולפעול להוצאת הוויזה המתאימה לכל מדינה ויעד ספציפי אליו מועדות פנינו. ככלל, את הוויזה למדינות השונות ניתן להוציא בשגרירות של המדינה בארץ (ככל וקיימת), דרך סוכנות הנסיעות או באמצעות האינטרנט, כפי שתוכלו למצוא באתר evisa.co.il.

 

לאילו מדינות בעולם נדרש להיכנס עם ויזה בתוקף?

הוצאת ויזה בתוקף למדינות השונות ברחבי העולם, כרוכה לרוב בהמצאת מסמכים שונים, בהתאם לדרישות המשתנות של רשויות המדינה, כאשר בין המסמכים הנפוצים שתמיד נדרשים נכללים – דרכון בתוקף (עדיף לתקופה של לפחות חצי שנה מזמן הביקור המתוכנן), תמונת פספורט עדכנית ופרטי איש קשר.

כדאי לדעת כי דרישת הוויזה בתוקף של המדינות השונות, היא ספציפית עבור מדינות מסוימות ולכן, במידה ואתם מחזיקים ברשותכם דרכון של מדינה נוספת, ייתכן ובניגוד לישראלים אחרים, תהיו פטורים מהוצאת ויזה בתוקף. בין המדינות המחייבות את המגיעים אליהם בהוצאת ויזה נמצאות: ארה”ב, קובה, מצרים, אוסטרליה, ניו זילנד, הודו, סרי לנקה, קנדה, סין, וייטנאם, אינדונזיה וקמבודיה.

 

הגשת בקשה להנפקת ויזה באינטרנט

כיום, עם האפשרויות לביצוע שלל פעולות באופן דיגיטלי ומקוון באינטרנט, ניתן לבצע גם את תהליך הנפקת הוויזה דרך האינטרנט, באופן פשוט, מהיר ונוח במיוחד. כדי להגיש את הבקשה, תצטרכו לענות באופן מקיף ומלא על כלל השאלות המוצגות באתר ולהציג את המסמכים השונים כפי שכל מדינה ומדינה דורשת למבקשי הוויזה המיועדים.

לאחר מילוי כלל הפרטים ותשלום מאובטח של דמי הוויזה, תקבלו הודעה למייל, או באמצעות מסרון לטלפון הנייד שלכם, כי בקשתכם אושרה (לרוב מדובר בתהליך שנמשך עד 72 שעות) והועברה לטיפול שבסופו תוכלו להדפיס את הוויזה האלקטרונית.

 

מהם היתרונות של הגשת בקשה לוויזה באינטרנט?

מלבד החיסכון העצום בזמן יקר והאפשרות להגיש את הבקשה לוויזה בכל זמן ומקום שנוח לכם, להגשת בקשת הוויזה דרך האינטרנט יתרון עצום נוסף והוא השאלות המכוונות וההסבר המפורט, המתאים לדרישות השונות של כל מדינה ומדינה.

 

חותמת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים