כמה אלכוהול מותר לשתות לנהג צעיר?

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

נהיגה בשכרות הינה עבירה חמורה אשר עלולה להוביל לנפגעים. משום כך, חשוב שתדעו מהו ריכוז האלכוהול אשר מותר בחוק. עורך הדין חיים אליה שמו מסביר.

נהיגה בשכרות – כיצד מוגדר נהג שיכור ע"פ החוק?

מדינת ישראל וכן גורמי אכיפת החוק אוכפים בצורה משמעותית ורחבת היקף את תופעת הנהיגה בשכרות, כל זאת לאור שורה ארוכה של מקרים בהם נהגים צעירים כמו גם ותיקים היו מעורבים בתאונות קטלניות כתוצאה משתיית אלכוהול. למעשה, נהגים צעירים לרוב אינם מכירים את החוקים הנוקשים וכתוצאה מכך עולים על ההגה כאשר הם מוגדרים כשיכורים. ע"פ חוק, נהג שיכור מוגדר כנהג אשר בדמו נמצא ריכוז של 0.05 מיליגרם אלכוהול בדם, או 240 בליטר אוויר בזמן בדיקת הינשוף.יחד עם זאת, מדובר בהגדרות אשר מתאימות לנהג בגיר, כאשר נהגים עד גיל 24 ייחשבו כשיכורים במידה ונמצא בדמם ריכוז אלכוהול של 0.01%. כלומר – אסור לנהג צעיר לשתות לא כוס בירה, יין או כל משקה אלכוהולי בטרם הוא עולה על ההגה.

נהג צעיר נוהג

מהם העונשים הצפויים לנהג צעיר אשר נתפס שיכור?

נהגים צעירים מוגדרים מראש כנהגים בדרגת סיכון גבוהה, הן בשל המעורבות הגבוהה שלהם בתאונות והן בשל הידע המועט שיש להם בכביש, ומשום כך חברות הביטוח מחייבות נהג צעיר לשלם ביטוח בסך אלפי שקלים מדי חודש, לאור הסטטיסטיקה העגומה. לצערנו, נהגים צעירים עולים על ההגה כאשר הם אינם מודעים כי הם למעשה שיכורים ע"פ חוק, ומשום כך הם חשופים לעונשים חמורים אשר כוללים בין היתר שלילת רישיון באופן מיידי ל 30 יום, החרמת הרכב והמשך הליכים משפטיים אשר עלולים לשלוח את הנהג הצעיר לעונש מאסר על תנאי או בפועל במידה והיה מעורב בתאונה, כמו גם שלילת רישיון למשך שנים רבות וכן נקודות רבות. משום כך, במידה ואתם נהגים צעירים אשר נתפסו בבדיקת ינשוף כשיכורים, הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא להתקשר עם עורך דין אשר יעניק לכם ייעוץ משפטי ראשוני כמו גם ייצג אתכם במהלך החקירה וההליך המשפטי אשר יתנהל כנגדכם בבית המשפט לענייני תעבורה, כפי שמסביר עו"ד חיים אליה אשר מתמחה בדיני תעבורה מזה שנים רבות.

קבלת ייעוץ משפטי בנהיגה בשכרות – באמצעות עורך הדין המוביל חיים אליה

עורך הדין חיים אליה הינו עורך דין מומחה לדיני תעבורה, וייצג במהלך הקריירה מאות נהגים צעירים אשר הואשמו בנהיגה בשכרות.באמצעות הידע המשפטי הנרחב של עו"ד אליה תוכלו להיות בטוחים כי אתם מתקשרים עם עורך דין מוביל בתחומו אשר יספק לכם הגנה משפטית רחבה, עד לכדי ביטול כתב האישום במידה והוגש שלא כדין. לקבלת פרטים נוספים אודות נהיגה בשכרות לנהגים צעירים ויצירת קשר, היכנסו לאתר הרשמי של עורך הדין חיים אליה בכתובת https://www.taabura.com.

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
עורך דין תעבורה – למי זה מתאים?

בכל שנה מחולקים בישראל מאות אלפי דו"חות תנועה על מגוון של מאות סוגי עבירות תעבורה. רובם המכריע של דו"חות אלה משולמים על ידי הנהגים, שמקבלים

מה עושים אחרי תאונת דרכים?

אין דבר מסוכן יותר מאשר לנסוע ברכב, וזאת למרות שכולנו מבצעים זאת כמעט בכל יום. אנחנו מבינים שנהיגה עלולה להיות מסוכנת ביותר אך יחד עם