כמה אלכוהול מותר לשתות לנהג צעיר?

נהיגה בשכרות הינה עבירה חמורה אשר עלולה להוביל לנפגעים. משום כך, חשוב שתדעו מהו ריכוז האלכוהול אשר מותר בחוק. עורך הדין חיים אליה שמו מסביר.

נהיגה בשכרות – כיצד מוגדר נהג שיכור ע”פ החוק?

מדינת ישראל וכן גורמי אכיפת החוק אוכפים בצורה משמעותית ורחבת היקף את תופעת הנהיגה בשכרות, כל זאת לאור שורה ארוכה של מקרים בהם נהגים צעירים כמו גם ותיקים היו מעורבים בתאונות קטלניות כתוצאה משתיית אלכוהול. למעשה, נהגים צעירים לרוב אינם מכירים את החוקים הנוקשים וכתוצאה מכך עולים על ההגה כאשר הם מוגדרים כשיכורים. ע”פ חוק, נהג שיכור מוגדר כנהג אשר בדמו נמצא ריכוז של 0.05 מיליגרם אלכוהול בדם, או 240 בליטר אוויר בזמן בדיקת הינשוף.יחד עם זאת, מדובר בהגדרות אשר מתאימות לנהג בגיר, כאשר נהגים עד גיל 24 ייחשבו כשיכורים במידה ונמצא בדמם ריכוז אלכוהול של 0.01%. כלומר – אסור לנהג צעיר לשתות לא כוס בירה, יין או כל משקה אלכוהולי בטרם הוא עולה על ההגה.

נהג צעיר נוהג

מהם העונשים הצפויים לנהג צעיר אשר נתפס שיכור?

נהגים צעירים מוגדרים מראש כנהגים בדרגת סיכון גבוהה, הן בשל המעורבות הגבוהה שלהם בתאונות והן בשל הידע המועט שיש להם בכביש, ומשום כך חברות הביטוח מחייבות נהג צעיר לשלם ביטוח בסך אלפי שקלים מדי חודש, לאור הסטטיסטיקה העגומה. לצערנו, נהגים צעירים עולים על ההגה כאשר הם אינם מודעים כי הם למעשה שיכורים ע”פ חוק, ומשום כך הם חשופים לעונשים חמורים אשר כוללים בין היתר שלילת רישיון באופן מיידי ל 30 יום, החרמת הרכב והמשך הליכים משפטיים אשר עלולים לשלוח את הנהג הצעיר לעונש מאסר על תנאי או בפועל במידה והיה מעורב בתאונה, כמו גם שלילת רישיון למשך שנים רבות וכן נקודות רבות. משום כך, במידה ואתם נהגים צעירים אשר נתפסו בבדיקת ינשוף כשיכורים, הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא להתקשר עם עורך דין אשר יעניק לכם ייעוץ משפטי ראשוני כמו גם ייצג אתכם במהלך החקירה וההליך המשפטי אשר יתנהל כנגדכם בבית המשפט לענייני תעבורה, כפי שמסביר עו”ד חיים אליה אשר מתמחה בדיני תעבורה מזה שנים רבות.

קבלת ייעוץ משפטי בנהיגה בשכרות – באמצעות עורך הדין המוביל חיים אליה

עורך הדין חיים אליה הינו עורך דין מומחה לדיני תעבורה, וייצג במהלך הקריירה מאות נהגים צעירים אשר הואשמו בנהיגה בשכרות.באמצעות הידע המשפטי הנרחב של עו”ד אליה תוכלו להיות בטוחים כי אתם מתקשרים עם עורך דין מוביל בתחומו אשר יספק לכם הגנה משפטית רחבה, עד לכדי ביטול כתב האישום במידה והוגש שלא כדין. לקבלת פרטים נוספים אודות נהיגה בשכרות לנהגים צעירים ויצירת קשר, היכנסו לאתר הרשמי של עורך הדין חיים אליה בכתובת https://www.taabura.com.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף