כיצד ניתן לקבל ויזת עבודה בישראל?

כשמגיעים למדינת ישראל ורוצים לעבוד, הדבר הראשון שיש לעשות זה להוציא אשרת עבודה (או בשמה השני ויזת עבודה). יש לזכור כי עבודה ללא אשרת עבודה מהווה עבירה פלילית הן לעבוד והן למעסיק ולכן חשוב מאד להוציא ויזה טרם התחלת העבודה. ישנם אנשים שלא יודעים כיצד להוציא אשרת עבודה, אם אתם לא יודעים רצוי שתקראו כדי לעבור את התהליך בקלות.

 

לפני הכל – המרת מטבע חוץ

הדבר הראשון שכדאי לעשות כשמגיעים לארץ זה לדאוג לעשות המרת מטבע חוץ. בישראל המטבע הוא שקל, מטבע שאינו בינלאומי כמו יורו או דולר וייחודי למדינה, ומאחר שחשבון של מטבע זר ייקר את השירות המרת המטבע תוזיל עלויות משמעותית.

בחרו אתר או חברה שמבצעת המרת מטבע חוץ עם העמלה הזולה ביותר, ועשו סקר שוק לפני שאתם בוחרים חברה זו.

 

שלבי הוצאת ויזת מומחה שאינו אקדמאי

ישנן ויזות למומחים שאינם אקדמאים. אלו מקצועות שדורשים מומחיות אך לא דורשים השכלה אקדמאית. ויזות אלו ניתנות בעזרת נוהל שפרסם משרד הפנים בשנת 2015. אלו השלבים של אשרת עבודה בישראל למומחים זרים:

 

הגשת בקשה למשרד הפנים

על מנהל הפרויקט להגיש בקשה מאד מפורטת למשרד הפנים. בבקשה זו יש לתאר את הפרויקט, את הצורך במומחיות, ולהראות כי עומדים בתקנות ובדרישות המחמירות של משרד הפנים. לבקשה זו יש לצרף אישור של עורך דין ישראלי שמאשר כי חוזה העבודה של הפרויקט מתאים לחוק הישראלי.

 

הגשת בקשה ללשכת רשות האוכלוסין

כדי להיכנס לישראל יש צורך באשרת כניסה. את אשרת הכניסה מקבלים מלשכת רשות האוכלוסין במשרד הפנים. במקביל יש לפנות לקונסולייה הישראלית במדינת המוצא של המומחה כדי שתנפיק לו אשרה.

 

אשרה זמנית

את האשרה הזמנית מהקונסוליה במדינה הזרה יש להנפיק טרם הכניסה לישראל.

 

אשרת עבודה

את אשרת העבודה ניתן להנפיק רק ברגע בו המומחה הזר מגיע לישראל. האשרה ניתנת לכל תקופת העבודה של הפרויקט. שלב זה יבוצע כבר בעת נחיתת המומחה בנמל התעופה או לאחר שביקר במשרד הפנים.

 

הארכת הבקשה

במידה והפרויקט מתעכב, המעסיק צריך להגיש הארכה של ויזת העבודה. משרד הפנים יאפשר את ההארכה רק עד 5 שנים ושלושה חודשים מהיום בו נכנס המומחה לישראל.

 

אשרה רב פעמית

אשרת העבודה הינה לכניסה חד פעמית. במידה ורוצים שהמומחה ייכנס ויצא מישראל יש לדאוג לאשרת עבודה רב פעמית שמאפשרת כניסה ויציאה מבלי לחזור על כל התהליך

לסיכום, אשרת עבודה למומחה זר אינה הליך מורכב כל עוד עוקבים אחר השלבים, וממלאים את ההוראות. את ההליך ניתן לסיים תוך חודשיים עד שלושה חודשים עם עוקבים אחר ההוראות של הרשויות הרלוונטיות בצורה מסודרת.

מסמך חתום

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

האם קסדה מלאה לאופנוע היא חובה על פי חוק

חשיבות הקסדה הסכנות ברכיבת אופנוע רוכבי האופנועים חשופים במידה רבה לתאונות דרכים, הרבה יותר ממכוניות בנסיעתן על הכביש. הסיבה המרכזית לכך היא, שנהגי האופנועים נוהגים

עורך דין ליטיגציה מומלץ

עורך דין ליטיגציה הוא עורך דין אשר אחראי להליך ההתדיינות בבתי המשפט. מתי תצטרכו עורך דין ליטיגציה ומה הקשר בין ליטיגציה למקרקעין ונדלן? עורך דין

עורך דין רשלנות רפואית

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה הולכת וגוברת של הגשת תביעות לבית המשפט בגין רשלנות רפואית. מעניין לבחון את הסיבות לעלייה בהגשת תביעות אלו. נמצא כי