יש נזילה מהשכנים – מי אחראי לטפל בה על פי החוק

אחת התופעות המוכרות ביותר לדיירים שמתגוררים בבניינים משותפים זו נזילה של מים. שכן, מדובר בתופעה שבאה לידי ביטוי לא פעם בעקבות מי גשמים, בעיות בצנרת וכו’. אם העניין מוכר לכם מקרוב, אתם בוודאי יודעים שזה יכול להיות מורכב. שכן, לא תמיד יש מי שלוקח אחריות על התקלה והמצב עלול להימשך עד שמישהו יטפל בה בהתאם. במדריך זה יצאנו לבדוק מי האחראי לטפל בבעיות כאלו לפי החוק. הישארו אתנו ותגלו.

 

הרקע לכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי בחרנו לכתוב לאחר שגילינו ששאול, השכן המבוגר מקומה 3 טס להודו לכמה חודשים והשאיר את הדירה שלו עם מזגן דולק. אם אתם תוהים איך אנחנו יודעים את כל הפרטים, אז, קודם לגבי הטיסה – הוא סיפר לנו על זה בכל הזדמנות שנפגשנו במעלית. לגבי המזגן, אנחנו יודעים כי הצינור מחוץ לבית שלו מטפטף לנו ישר אל המרפסת. אם לא די בכל אלה, הקומה למעלה מסריחה מריע רע של מזגן תקול. שאול לא ענה לטלפונים שלנו והעדפנו כמובן שלא להזמין טכנאי ופורץ כל עוד הוא לא נמצא. כך אנחנו עברנו דרך ארוכה עד שהבנו מי אחראי לטפל בתקלה על פי החוק. בסיומה, החלטנו לכתוב את המדריך ולאפשר גם לכם  לדעת מה התשובה לשאלה המתבקשת.

 

אז מי אחראי לטפל בנזילה מהשכנים על פי החוק?

אחרי שהתקשרנו אל עורכי דין וביררנו את העניין באופן מעמיק עם אנשי מקצוע מתחומים שונים, התברר לנו שבמצב שבו יש נזילת מים מהמזגן של השכן שגורמת לטפטוף אצלנו בדירה – האחראי לטפל בתקלה הוא השכן מלמעלה. כלומר, במקרה שלנו זה שאול שלא יודע בכלל על מה שקורה בבניין ואין לו מושג שהדירה שלו מדיפה ריח רע מהמזגן שמגיע אל הלובי של הבניין.

 

מה עושים עם יש חברת ניהול?

אם אתם גרים בבניין שיש בו חברת ניהול, כדאי שתדעו שהרווחתם. שכן, אתם לא צריכים לרוץ עכשיו אחרי השכן שלכם ולהגיד לו שעליו ליצור קשר עם טכנאי מזגנים על פי החוק. במצב שכזה, אתם צריכים להתקשר אל חברת הניהול ולבצע את הדברים הבאים:

  1. לדווח על תקלה
  2. למסור את מספר הדירה
  3. למסור את שם הדיירים
  4. למסור את הכתובת המלאה שלכם

 

אתם לא צריכים לשקוט על השמרים

אם אתם סובלים מנזילה והשכנים שלכם מסרבים לטפל בה, כדאי שתדעו שאתם יכולים לפנות אל עורך דין ולהסתייע בו כדי לקדם את העניינים. אל תשבו בשקט ותחכו שהדירה שלכם תתמלא מים ועובש. תעשו מה שביכולתכם כדי לעצור את המפגע.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת על נזילה מהשכנים. כעת, כשיש לכם את הידע, אתם רק צריכים לשלוח את המדריך לשכן שטיפל בתקלה.

מאזניים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

האם קסדה מלאה לאופנוע היא חובה על פי חוק

חשיבות הקסדה הסכנות ברכיבת אופנוע רוכבי האופנועים חשופים במידה רבה לתאונות דרכים, הרבה יותר ממכוניות בנסיעתן על הכביש. הסיבה המרכזית לכך היא, שנהגי האופנועים נוהגים

עורך דין ליטיגציה מומלץ

עורך דין ליטיגציה הוא עורך דין אשר אחראי להליך ההתדיינות בבתי המשפט. מתי תצטרכו עורך דין ליטיגציה ומה הקשר בין ליטיגציה למקרקעין ונדלן? עורך דין

כיצד ניתן לקבל ויזת עבודה בישראל?

כשמגיעים למדינת ישראל ורוצים לעבוד, הדבר הראשון שיש לעשות זה להוציא אשרת עבודה (או בשמה השני ויזת עבודה). יש לזכור כי עבודה ללא אשרת עבודה

עורך דין רשלנות רפואית

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה הולכת וגוברת של הגשת תביעות לבית המשפט בגין רשלנות רפואית. מעניין לבחון את הסיבות לעלייה בהגשת תביעות אלו. נמצא כי