ייעוץ עסקי – האם חובה להשתמש בעורך דין בעסק

מזל טוב, וברכותינו! אחרי שנים של עמל, יזע ודמעות – העמדתם סוף סוף עסק משלכם. כזה כמו שתמיד רציתם וחלמתם. אתם אלופים, ובטח שאין כמוכם בתחומכם – אך האם אתם יודעים הכול על ניהול תקין של עסק? כי תמיד יש מקום להיתמך, לשאול, ולהיוועץ – ובמקרים מסוימים אף חובה לפנות לבעל מקצוע. וכאן נכנס לתמונה הייעוץ העסקי בכלל, ועורך הדין בפרט.

 

מה הוא עורך דין מסחרי?

במסגרת שירותי ייעוץ עסקי ישנה קטגוריה שלמה של אנשי מקצוע שמטרתם לכסות אתכם ואת העסק שלכם בפן המשפטי. על כל צרה שלא תבוא, כמו שאומרים. אבל מה הוא בעצם עורך דין מסחרי, ולמה זה טוב? ייעוץ מעורך דין עסקי יוכל למנוע מראש מהעסק להיכנס לצרות משפטיות.
אמנם בעל עסק הוא לרוב אדם נבון השולט במגוון רחב של תחומים, אך דינים ומשפט זה עולם רחב, גדול, ומסובך. כדאי למצוא מישהו מקצועי לליווי של העסק בתחום הנ”ל.

 

מה עושה עורך דין מסחרי עבור העסק שלנו

בין אם פתחנו חנות רגילה, חנות וירטואלית – EXPERT , עסק לייצוג שחקנים, סוכנות לחתולים – מה לא, נזדקק לסיוע של איש מקצוע בתחום המשפטי. פתיחה של עסק מלווה לרוב בשלל ניירת והסכמים מסחריים, עליהם כדאי לעבור יחד עם עורך דין המתמחה בתחום. למשל – הסכמי יבוא, הסכמי השקעה, הסכם שיווק והפצה, הסכמי שכירות, הסכם העסקת עובד, מיזוגים, רכישות – והיד עוד נתונה.

אין סיבה שנעבור על הניירת הזו לבדינו, במיוחד אם לרובינו חלקה נראה כמו סינית. רצוי לתת לעו”ד שלנו לעבור על כל הסכם לפני שחותמים.
כמו כן, אם חלילה נזדקק לייצוג בהליך משפטי, עורך הדין העסקי שלנו יסייע גם בזה – הגשת תביעות, הגנה מפניהן, סכסוכים עם בעלי המניות לא עלינו – מזל שיש לצידנו אנשי מקצוע מהימנים להם דאגנו מראש.

 

ייעוץ עסקי מעורך דין לבנייה והקמת עסק חדש

השלבים הראשונים בהקמה הם קריטיים במיוחד, ויקרינו על המשך קיומו של העסק וטיב עבודתו גם שנים קדימה. ייסוד של חברה חדשה ידרוש הסכם מייסדים, בין היתר, רישום סימון מסחרי, עריכת תקנון, השכם שכירות לעסק – הניירת לא נגמרת, וכדאי לתת לבעל מקצוע לעבור על כל מסמך ומסמך בשבע עיניים. דברים שאנו בוודאי נפספס, עורך עסקי יראה מיד. כמו שחשוב לקחת את התינוק לטיפת חלב למעקב אחר ההתפתחות, ככה חשוב לתת לעורך דין לבחון את התנהלות העסק, את החוזים, וכו’ – למען התנהלות תקינה בריאה וחפה מבעיות, של העסק.

 

לסיכום,

עורך דין עסקי לליווי צמוד של עסק, כל עסק, הוא ערובה לשקט נפשי לטווח הארוך. מצאו אחד שישתלב היטב בעסק עוד בחיתוליו. כזה שאפשר לסמוך עליו גם בעיניים עצומות – ותוכלו להוביל את העסק שלכם לגבהים חדשים, עם כמה שפחות מכשולים בדרך. בהצלחה!

עורך דין עסקי

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

האם קסדה מלאה לאופנוע היא חובה על פי חוק

חשיבות הקסדה הסכנות ברכיבת אופנוע רוכבי האופנועים חשופים במידה רבה לתאונות דרכים, הרבה יותר ממכוניות בנסיעתן על הכביש. הסיבה המרכזית לכך היא, שנהגי האופנועים נוהגים

עורך דין ליטיגציה מומלץ

עורך דין ליטיגציה הוא עורך דין אשר אחראי להליך ההתדיינות בבתי המשפט. מתי תצטרכו עורך דין ליטיגציה ומה הקשר בין ליטיגציה למקרקעין ונדלן? עורך דין

כיצד ניתן לקבל ויזת עבודה בישראל?

כשמגיעים למדינת ישראל ורוצים לעבוד, הדבר הראשון שיש לעשות זה להוציא אשרת עבודה (או בשמה השני ויזת עבודה). יש לזכור כי עבודה ללא אשרת עבודה

עורך דין רשלנות רפואית

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה הולכת וגוברת של הגשת תביעות לבית המשפט בגין רשלנות רפואית. מעניין לבחון את הסיבות לעלייה בהגשת תביעות אלו. נמצא כי