חקירה כלכלית – האם זה חוקי בישראל

זקוקים לחקירה פרטית בנושאים פיננסיים על מנת לוודא כי המצב הכלכלי של עסק שעמו אתם עובדים תקין? יש לכם בעל חוב שמתחמק מתשלום? חקירות כלכליות הן אמצעי נפוץ וכשיר על מנת להוכיח את טענותיכם כלפי אותם גורמים. המאמר הבא יסקור לעומק מהי חקירה כלכלית ואת חוקיותה.

 

מהי מטרתן של חקירות כלכליות?

מטרתן של חקירות כלכליות היא לחשוף מידע שיש לו ערך עבור אדם אחר בתחום הפיננסי. כמו כן,  מטרת משרד חקירות עם ניסיון היא לאתר פרטים עסקיים ואישיים של אדם בעל חוב. מטרה נוספת של חקירות כלכליות היא לבצע חקירות לגבי תחום עיסוקו של אדם כלשהו כמו חקירת זכויות מקרקעין, איתור כלי תחבורה ועוד.

למעשה, ניתן להיעזר בשירותם של חוקרים פרטיים כלכליים בכדי לחקור את המקורות ההכנסה של כל אדם, אלא אם כן החוק מורה אחרת.

 

מה עושים חוקרים פרטיים לחקירות כלכליות?

חוקרים פרטיים לחקירות כלכליות עוסקים בתחומים פיננסים שונים כמו זכויות גמל ופנסיה, איתור של חברה הרשומה על שמות החשודים ואו הנחקרים, כמו כן, החוקרים בודקים צ’קים שחזרו, תשלומים שהתבטלו דרך הוראת קבע ועוד רבות.

בנוסף, במקרים רבים, יש אנשים שמבקשים לשכור את שירותיו של חוקר פרטי כלכלי על מנת לוודא נושאים של חשבונות בנק, כך שניתן לשכור פרטי שיערוך רשימות של סניפי בנק – שבהם הנחקר מחזיק ומנהל את החשבונות שלו.

חקירות כלכליות, כשמן כן הן, עוסקות בעניינים כלכליים וכספיים. מדובר בחקירות פרטיות לכל דבר ועניין והן אף באות לידי ביטוי כחלק מחקירות אחרות רבות. יש לחקירות אלו חשיבות רבה משום שכסף יכול לשנות חיים, ולכן, במידה ואתם חשים כי יש ענייני כסף שדורשים בירור ואיסוף נתונים, יהיה נכון ואף מומלץ לכם לפנות לחקירה בנושא. זאת משום שמדובר בתחום בעל השפעה רבה על המשך אורח חייכם.

 

האם חוקרים פרטיים לחקירות כלכליות זה דבר חוקי?

חוקרים פרטיים עובדים בישראל מתוקף חוק “חוקרים פרטיים ושירותי שמירה”. מטרת החוק היא להסדיר את מעמדם ותפקידם של חוקרים פרטיים על כל סוגיהם כולל חוקרים פרטיים החוקרים חקירות כלכליות. באופן כללי, כאשר אדם שוכר את שירותיו של חוקר פרטי עם רישיון, הוא אינו מפר את הוראות החוק.

עם זאת, קיימות פעילויות שחוקרים פרטיים לא יכולים לבצע על פי החוק במידה וביצוען עלול לגרום ללקוח לשאת באשמה פלילית. משום כך, חשוב לשכור את שירותיו של משרד חקירות פרטי עם ניסיון הפועל באופן חוקי בלבד בכדי להשיג ראיות בדרכים כשרות.

 

סיכום

חוקר פרטי לעניינים כלכליים הינו חוקר פרטי לכל דבר ועניין. משום כך יש לוודא כי אתם שוכרים את שירותיו של חוקר פרטי מנוסה ובעל רישיון בהתאם לחוק. כך תוכלו לוודא שהראיות שאתם צריכים נאספות כשורה ומתאימות לשימוש במידת הצורך.

חקירה כלכלית - האם זה חוקי בישראל

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!