חוק הנגישות באינטרנט – למה צריך לשים לב כשבונים דף נחיתה?

בנייה של דף נחיתה ברשת, כמו כל אתר אחר, דורשת מכם להיות מודעים לחוק הנגישות באינטרנט. מטרתו של החוק הזה, כמו חוקים רבים אחרים, היא לסייע לבעלי מוגבלויות לקבל מידע נגיש על אף המגבלות שלהם. כאן תקבלו את כל המידע הדרוש לכם כדי שתדעו איך בדיוק לבנות את דף הנחיתה בצורה המושלמת.

 

דף נחיתה

דף נחיתה הוא דף אינטרנט שאינו חלק מאתר והמטרה שלו היא לאפשר לגולשים ברשת לקבל מידע מסוים. הדף למעשה מקבל הפניות בעזרת קישורים שמפוזרים במקומות שונים ויחד הם שולחים אל הדף את מי שהמוצר שיש בדף עשוי לעניין אותו.

בניית דף נחיתה היא מלאכה מורכבת, וכאשר ניגשים אליה יש צורך להיות מודעים לכל המרכיבים שמלווים בנייה של דף כזה. אחד הדברים החשובים ביותר שאליו אתם צריכים להיות מודעים הוא החשיבות הרבה שיש לנגישות המידע בדף הנחיתה.

 

הנגשת אתרים

כאשר אתם ניגשים לבנייה של דף נחיתה חדש או אתר אינטרנט, חשוב שתדעו שההנגשה שלו בסופו של דבר משרתת אתכם. כמובן שהמניע להנגשה צריך להיות התחשבות בבעלי מוגבלויות, אך יחד עם זאת עליכם לדעת שהדבר יגדיל בוודאות את מאגר הלקוחות שלכם. בישראל ישנם לא מעט בעלי מוגבלויות, ובהנגשת האתר אתם מאפשרים להם לקבל שירות דרככם.

 

על מה חשוב לתת דגש בהנגשת דף נחיתה?

רמת הנגשה של דפי נחיתה מסווגת לפי רמות שונות, כאשר הרמה הגבוהה ביותר היא הנגשה מלאה של התוכן. ההנגשה כוללת בין השאר אפשרות לקורא להגדיל את הכתב, אפשרות לקבלת תכנים בשמע במקום בקריאה עבור מי שסובלים מלקות בראייה וכיו”ב. החוק מפרט בדיוק מהי רמת ההנגשה שבה אתם מחויבים, ואלו אפשרויות עומדות לבחירה החופשית שלכם.

 

איש מקצוע

כאשר אתם ניגשים לבנייה של דף נחיתה, חשוב לדעת שאת ההנגשה של הדף לא כל אחד יכול לעשות. הקפידו לבצע את ההנגשה בעזרת איש מקצוע כך שתוכלו להיות בטוחים שבסופו של דבר דף הנחיתה שלכם יהיה באמת נגיש. הדבר הזה חשוב גם עבורכם וגם עבור בעלי המוגבלויות, שיוכלו להנות מתכנים מונגשים באתר שלכם.

איש מקצוע אמיתי הוא כזה שיוכל לבצע את ההנגשה של דף הנחיתה שלכם בלי לפגוע באיכות של הדף עצמו או במהירות התפקוד שלו. כך הגדלת מאגר הלקוחות שלכם לא תיעשה על חשבון האיכות של נף הנחיתה שעליו עבדתם.

 

לסיכום

כאשר אנחנו ניגשים לבנייה של דפי נחיתה, הדבר החשוב ביותר הוא לדאוג לכך שדף הנחיתה אכן יוביל כמה שיותר לקוחות למוצר שלנו. הנגשה של דף הנחיתה מועילה לנו בכך שהיא מאפשרת לקבוצת אוכלוסייה גדולה יותר להיחשף למוצר שלנו וכך מסייעת לפרסום המוצר. בנוסף, ההנגשה היא חובה חוקית, ועל כן יש למלא אותה בהתאם לפקודות המפורשות בחוק.

מאזניים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף