חוות דעת רשלנות רפואית עיניים

פגיעה ביכולת הראייה באופן זמני או קבוע יכולה להוביל לקבלת פיצוי של אלפי שקלים, ולעיתים מיליונים. יחד עם זאת, על מנת לבסס את הטענה נדרשת קבלת חוות דעת רפואית. כיצד זה מתבצע? הפרטים בהמשך המאמר.

רשלנות רפואית – עיניים

תביעת רשלנות רפואית בגין טיפול לקוי אותו קיבלתם אשר גרם לכם לפגיעה משמעותית ביכולת הראייה יכולה להוביל לקבלת פיצוי של אלפי עד מיליוני שקלים, תלוי בהיקף הפגיעה. למעשה, על מנת להגיש את התביעה נדרשת קבלת חוות דעת רשלנות רפואית עיניים אשר אותה נותן רופא אשר מומחה לתחום העיניים, אשר הוא הגורם המוסמך היחיד אשר יכול לקבוע את היקף הפגיעה, כמו גם האם ישנה פגיעה בלתי הפיכה לפעילות התקינה של העין או ליכולת הראייה עצמה. למעשה, על רופא העיניים המומחה לתת קביעה האם ישנו נזק לטווח הארוך, וכן מהם דרכי הטיפול. על כן, קבלת חוות הדעת הזו יכולה לבסס את התיק המוגש אל המוסד לביטוח לאומי לצורך קביעת אחוזי נכות, כמו גם באם החלטתם להגיש תביעה כנגד המעביד או רופא והמוסד בו טופלתם אשר תחת אחראיות נגרם לכם נזק קבוע או זמני ליכולת הראייה.

עיין בצבע כחול

עלייה משמעותית בהגשת תביעות אודות רשלנות רפואית בתחום העיינים

ע”פ יו”ר הפורום לרפואה תעסוקתי, ד”ר אורי פרישמן, בשנים האחרונות ניתן לראות כי חלה עלייה משמעותית בהגשת תביעת רשלנות רפואית בתחום העיניים, בעיקר לאור העובדה כי בשנים האחרונות חלה עלייה של עשרות אחוזים ביצוע של ניתוחי לייזר. על אף כי מדובר בניתוח נפוץ במיוחד, אנו עדים לכך שישנם מקרים בהם נגרם נזק זמני או תמידי לאיכות הראייה של המטופל, כתוצאה מרשלנות רפואית של הרופא, ולעיתים גם המוסד בו הוא טופל. בנוסף, ישנם גם תאונות עבודה אשר מתרחשות ובגינן נגרם נזק לראייה, ועל כן חשוב לזכור כי במידה ונפגעתם בזמן העבודה או לפני אתם יכולים לממש את זכותכם ולהגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כמו גם חברת הביטוח אשר הן אלו אשר יכולות להעניק לכם פיצויים, בהתאם כמובן להיקף הפגיעה. על מנת לקבוע אחוזי נכות לצורך קבלת פיצוי כמו גם קצבה, דורשים המוסדות הללו קבלת חוות דעת רפואית אותה מעניק מומחה לרפואת עיניים, אשר הוא הגורם המוסך אשר יכול לקבוע מהו היקף הנזק, כמו גם להחליט האם ישנה כאן רשלנות רפואית, במידה ואכן הפגיעה נעשתה בזמן הליך רפואית. על כן, זכרו כי על מנת לממש את זכותכם בצורה הטובה ביותר נדרש לפנות לעורך דין אשר מומחה בתחום כמו גם ליצור קשר עם רופא מומחה אשר יעניק לכם אינפורמציה רפואית ראשונית כמו גם יבחן את התיק הרפואי שלכם. למידע נוסף, ניתן להיכנס לאתר בכתובת https://www.med-expert.info או במספר 054-5527550.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים