חגי תשרי בתקופת הקורונה – האם מותר להדליק גריל בבית לפי החוק

חגי תשרי בתקופת הקורונה מביאים אותנו להתמודד עם שתי סיטואציות, שמעולם לא התמודדנו איתן במקביל. הסגר והריחוק החברתי שמאפיינים את תקופת הקורונה כבר מוכרים לנו היטב, אך השילוב שלהם עם חגי תשרי, שמתאפיינים בטיולים, נסיעות וארוחות משפחתיות, הופך את האירוע למאתגר.

למזלנו, עדיין אפשר להדליק גריל במרפסת הביתית במהלך תקופת החגים בקורונה. אנחנו כאן כדי לענות לכם על השאלה: האם מותר להדליק גריל בבית לפי החוק ובמקביל ננסה להעניק מספר טיפים לשימוש בגריל בבית.

 

האם חוקי בשגרה?

לפני שנתייחס לתקופת הקורונה, יש להתייחס לתופעת המנגל במרפסת הביתית. ככלל, אין חוק שמגביל את המנגל במרפסת בתקופת שגרה. אולם, האגודה לתרבות הדיור כן ממליצה לנקוט בכמה אמצעים כדי לא להפריע לשכנים שמסביבנו.

למשל, האגודה ממליצה על שימוש בגריל גז ולא פחמים, זאת מכיוון שהוא מפזר פחות עשן. בנוסף, האגודה ממליצה לעדכן את השכנים, להתקין מאוורר שיפזר את העשן ולעשות את המנגל בשעות שלא מפריעות למנוחה.

 

האם חוקי בזמן הקורונה?

נשאלת השאלה האם אפשר לעשות מנגל במרפסת הביתית בזמן הקורונה. בגדול, התשובה חיובית. בבית אפשר לעשות על האש ללא הגבלה. אולם קיימת הגבלה אחת, שעשויה להשתנות מעת לעת והיא עלולה להגביל את ארוחות העל האש במרפסת הביתית.

 

הגבלת מספר הסועדים

נכון, ככל שעושים על האש במרפסת, אין הגבלה. אולם חשוב לזכור כי יש הגבלת מספר אנשים שיכולים להתכנס בחלל אחד, ברוב שלבי הקורונה, ההגבלה היתה עשרה אנשים במקום סגור ועשרים אנשים במקום פתוח. לכן חשוב לזכור להתעדכן בהגבלה הנוכחית ולהקפיד עליה. אם תזמינו אליכם מספר גדול יותר ממה שמותר, העל האש הופך למעשה לכזה שלא עומד במגבלות החוק.

גם אם התשובה לשאלה שבכותרת הינה חיובית, חשוב לזכור להקפיד על כללי הבטיחות.

 

בטיחות: גריל פחמים

גריל פחמים גורם להרבה יותר שריפות מגריל גז. למעשה, עניין הבטיחות הוא אחד מהגורמים המרכזיים שהביאו לפיתוח ושיווק גריל גז ביתי. הבעיה המרכזית של גריל פחמים היא פעולת ההדלקה, נוזל ההצתה עלול לגרום לכל מיני בעיות וצריך למצוא דרך בטוחה ולהקפיד על סדר וזהירות בזמן ההדלקה. יש למקם את גריל הפחמים במרפסת במקום מספיק רחוק.

 

בטיחות: גריל גז

למרות שהוא יותר בטיחותי מגריל פחמים, גם איתו צריך להיזהר. ראשית, יש להקפיד ולבצע בדיקות בטיחות של מיכל הגז ושל הגריל עצמו אחת לכמה חודשים. יש לבדוק את תקינות הצינורות, דליפות וחיבורים. אם יוצא לכם להריח ריח חריף של גז, יש לקרוא באופן מידי לטכנאי.

 

לסיכום

אין בעיה חוקית להדליק גריל במרפסת כל עוד אתם עומדים במגבלות הקורונה, אולם חשוב להקפיד על הבטיחות ועל הנוחות של השכנים כמה שניתן.

 

גחלים לוחשות בגריל

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

האם זה חוקי לשים גריל גז במרפסת

גריל גז הוא אחד מהמוצרים היותר נחשקים על ידי חובבי הברביקיו הישראלים. הוא נתן אלטרנטיבה מושלמת לגריל הפחמים, שעם השנים הלכה והתחדדה ההבנה שהוא לא