הכירו את הקשר ההדוק בין יזמות לבין התחדשות עירונית ומהם החוקים המגבילים אותם

התחדשות עירונית היא כבר ממש לא עניין נדיר בנוף הישראלי. יותר ויותר ערים מנסות להגיע למצב שבו הן מחדשות את החזות שלהן על ידי הריסת בתים ומבנים ישנים והקמת בתים ומבנים חדשים במקומם – גבוהים יותר, מכילים יותר, ולא פחות חשוב מכל אלו – פשוט יפים יותר. היום אנחנו רוצים לדבר על נושא לא פחות חשוב לעניין הזה, ולכן הרשו לנו להכיר לכם את הקשר ההדוק בין יזמות לבין התחדשות עירונית ומהם החוקים המגבילים אותם.

 

הקשר ההדוק בין יזמות לבין התחדשות עירונית

אז נתחיל מלדבר על הקשר שבאמת לא ניתן להתעלם ממנו שקיים בין התחדשות עירונית לבין יזמות. מדובר כאן על שני נושאים שהולכים יד ביד באופן טבעי, שכן ההתחדשות העירונית תלויה ביזמות של חברות הנדל”ן. בבסיסה של התחדשות עירונית עומדת היזמות. חברת נדל”ן שמעוניינת לבצע פרויקטים לקחת על עצמה את התהליך מא’ ועד ת’ – החל משלב השיחות עם הדיירים הקיימים בבניין, דרך שלב האישורים, הבירוקרטיה והמסמכים, ועד שלב הביצוע בפועל – היא חברת נדל”ן שחייבת לשמור על רוח יזמית לאורך כל הפרויקט, ולהביא איתה כושר שכנוע וביצועים מרהיבים.

 

החוקים המגבילים יזמות והתחדשות עירונית

אין ספק שיזמות והתחדשות עירונית הם ממש לא תהליכים פשוטים. מדינת ישראל ככלל מערימה לא מעט קשיים על תהליכי בנייה כאלו ואחרים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתהליכים שדורשים הריסה של מבנים קיימים, פינוי של דיירים קיימים ובנייה מחודשת לצורך גדילה ושיפור החזות. לכן, כחלק מהחוקים המגבילים יזמות והתחדשות עירונית ניתן למצוא מגוון סעיפים ותנאים שנוגעים באיזור הבנייה, בעיר הבנייה, בגודל הבנייה, בשעות הבנייה, בחומרי הבנייה, ולצד כל אלו גם דרישות קפדניות לגבי הגשת מסמכים, איסוף אישורים ועוד המון שלבים בדרך. לכן, חברת נדל”ן שלא נושבת בה רוח היזמות – אינה תוכל להתמודד עם ערימת הקשיים והאתגרים הללו.

 

איך בוחרים חברה שתבצע התחדשות עירונית?

היום קיימות לא מעט חברות של יזמות נדל”ן שיציעו את השירותים שלהן לצורך מגוון פרויקטים של התחדשות עירונית. חברות נדל”ן שונות, בין אם הן ותיקות יותר או חדשות יותר, ובין אם הן בעלות ניסיון רב ובין אם לאו, מציעות מגוון רחב של תכניות שיכולות להתאים או לא להתאים הן לדיירים שבמבנה הקיים והן לעירייה עצמה. לכן, בחירה של חברת נדל”ן לצורך ביצוע של פרויקטי התחדשות עירונית היא בחירה שיכולה להתפרש על פני שבועות ואף חודשים רבים, ולעיתים אפילו על פני שנים רבות. כן, ככה זה כשיוצאים לתהליך ארוך ומלא בשינויים – צריך לקחת את כל הפרטים הגדולים והקטנים ביותר בחשבון.

 

רוצים להתחדש? חפשו אחר פרויקטי התחדשות עירונית ברחבי הארץ

היום ערים כמו ירושלים, גבעתיים, תל אביב, קרית אונו, הרצליה, רעננה וכפר סבא הן רק חלק מהערים שבהן תוכלו להנות מפרויקטי התחדשות עירונית. חפשו אחר הפרויקט הבא שלכם ותהנו!

טלפון ביד מול בניינים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,