הכירו את המאבק החוקי של אתר סדרות

אתר סדרות נחשב לאחד מהאתרים המוכרים יותר בישראל, וגם בעולם על ידי ישראלים רבים. אתר סדרות מספק תכנים רבים, גם תכנים המשודרים באופן רציף ויום יומי בטלוויזיה, גם עונות שלמות של סדרות מהארץ ומחו״ל וגם תכנים שהיינו נהנים מהם לפני שנים רבות וכבר הספקנו לשכוח על מה הייתה העלילה. סדרות נחשב לאתר פיראטי ולא חוקי לפי ארגון זיר״ה, המייצג את זכויות היוצרים ברשת האינטרנט. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על המאבק של אתר סדרות.

 

אתר סדרות – הרובין הוד של הסדרות

אתר סדרות, נחשב לאתר מאוד פופולרי בקרב הישראלים. האתר מספק תכנים רבים לצפייה ישירה באופן פיראטי וחינמי לחלוטין. את הרווחים מכניס האתר באמצעות תרומות של משתמשים המעוניינים לקבל מספר יתרונות על פני משתמשים חינמיים, כמו למשל ביטול המתנה של חצי דקה לפני צפייה בכל פרק, צפייה באיכות גבוהה יותר וגם אופציה להוריד את הוידאו. כיום יש פסיקה, שהתקבלה בארה״ב, שהוחלט להוציא את אתרי הסדרות מחות לחוק, מכיוון שלטענת בית המשפט, אינם מספקים תכנים שנחשבים חוקיים.

 

איך מתפעלים את האתר

אתר סדרות כאמור, מספק תוכן חינמי של סדרות רבות ברשת לצפייה ישירה. חלק גדול מהתכנים נלקחים בצורה פיראטית ולא חוקית. האתר מפרסם חלק גדול מתכנים שנלקחים בצורה שהיא פיראטית. אם אתם שואלים את עצמכם איך נכנסים לאתר סדרות זה מאוד פשוט, כנסו אל הדפדפן שלכם ורשמו ״אתר סדרות״ ושם תוכלו למצוא את אתר סדרות, שכיום עדיין עובד כרגיל ולא נרתע מאיומים רבים עליו מארגונים ותאגידים. במהלך השנים ארגונים כמו זיר״ה רצו להביא פעמים רבות לסגירת האתר, וניסו לחסום את הגישה של הדומיין של האתר. למרות הצו, ממשיך האתר בכל פעם לפעול, גם עם הצו, וממשיך בדומיין חדש.

 

המלחמה החוקית

כבר שנים מתנהלת מלחמה בין יוצרים ובין מפיצי התכנים הישראלים לבין מפיצי התכנים באופן פיראטי. אתר סדרות מצליח לחמוק מפעם לפעמים, להיסגר ואז להיפתח מחדש, עם נוכחות כאתר אינטרנט וגם ברשתות החברתיות. אתר סדרות מעלה תכנים מעולים בכל העולם, חלק מהתכנים הם גם בישראל, ברוב המקרים בחינם אלא אם כן מדובר על תשלום נמוך אוד וגם תשלום זה נחשב כתרומה לאתר.

חלק מהמנויים של האתר הם ישראלים שאפילו לא מתגוררים בישראל עצמה. התובעים הם בעלי הזכויות בתאגידים הגדולים בישראל וגופי תקשורת. המלחמה מתנהלת סביב זכויות התוכן הישראלי כבר שנים רבות. תגובתם של אתר סדרות הייתה רגועה ולא נבהלת מגזר דין כזה או אחר.

הם מוסרים שמומחי הסייבר של אתר סדרות מוכנים לכל תרחיש שיקרה, ומקבלים הרבה אהדה ותמיכה להמשיך את פעילות האתר. סדרות הדגישו שכל התשלומים שהאתר מקבל הם לא למטרת רווח, אלא משמשים לכיסוי הוצאות תפעול של האתר על השירותים השונים. מנכל סדרות ממשיך לקדם את האתר ואת האמונות שלו כלפי התאגידים בכך.

אתר הסדרה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים