מה החוק אומר על הגבלת רעש באירועי חתונות

מזל טוב לרגל החתונה! אנחנו יודעים שזה דורש המון תכנונים, ואתם טרודים בהמון הכנות.

אבל, בתוך כל ההכנות הגדולות, חשוב לא לשכוח את הפרטים הקטנים שעלולים לגרום לבעיות בחתונה.

אחד מהדברים האלו הוא הרעש בחתונה.

כמה מותר להרעיש, ועד כמה המוזיקה יכולה להיות חזקה? אנחנו פה כדי לעשות לכם סדר בנושא

 

פרטים קטנים בחתונה

בחתונה יש כל כך הרבה פרטים קטנים שצריך לשים לב אליהם. לעיתים אנחנו יכולים לשכוח פרט אחד ועל זה תקום ותיפול החתונה. זה לא נאמר כדי להלחיץ אתכם, ככל שתקרו ותחקרו על חתונות באינטרנט, כל לא תפספסו את הפרטים הקטנים. תוכלו לקרוא כאן: https://mazaltov.walla.co.il.

 

איך החלה הגבלת הרעש

ישנו חוק ששמו חוק רישוי עסקים שנחקק עוד בשנת 1968. בשנת 2002 החליטה הכנסת לחוקק את סעיף 12 הקובע  שאולמות חייבים לעמוד בתקן הגבלות הרעש והחל מרגע חקיקת החוק לכל אולם חייב להיות מד דציבלים.

ללא התקנת מד דציבלים (מד שמודד את רמת הרעש), האולמות ייאבדו את רשיון העסק.. החוק קבע גם כי אין להרעיש בעוצמה העולה על 85 דציבלים.

 

האם חייבים לבדוק במד הדציבלים ולא במכשיר אחר

ישנן כיום אפליקציות רבות אשר תפקידן הוא לבדוק את רמת הדציבלים בזמן מתון. אולם, אף אפליקציה לא מדויקת כמו מד דציבלים ולכן ישנה חובה להשתמש בו ולא במכשיר הסמארטפון.

 

האם החוק יפריע לחגיגה

כמובן שהחוק לא חייב להפריע לחתונה. כל עוד אתם שומרים על החוקים החתונה לא תיעצר. ניתן לחבר למד הרעש אפשרות לעצירת המוזיקה אם היא גבוהה מדי. אם המוזיקה תיעצר באמצע המסיבה, כמובן שהיא תיהרס, אולם היופי הוא שמד הדציבלים נותן 30 שניות להנמיך את המוזיקה לפני שהיא נכבית אוטומטית. אם הנמכתם המסיבה תמשיך כרגיל.

 

בשביל מה נועד החוק

מלבד שמירה על האנשים הגרים בסביבת אולמות אירועים, החוק נחקק כדי להגן גם על המוזמנים לחתונה עצמם. מוזיקה חזקה מדי יכולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים באוזניים. אנשים רבים מספרים שהם חוזרים מחתונות עם צפצופים באוזניים כי המוזיקה הייתה חזקה מדי.

לכן, החוק לא יהרוס את המסיבה, אלא הפך. החוק ישמור על כל המוזמנים לחתונה בריאים ושלמים וידאג שכולם ללא יוצא מן הכלל ייהנו וישמחו בשמחת החתן והכלה.

 

מהו מד דציבלים ומה הוא בודק

את עוצמת הרעש מודדים בדציבלים. כמו שאורך מודדים בסנטימטרים, הדציבלים הם הדרך לומר עד כמה דבר כלשהו רועש. ההסבר הפיזיקלי לדציבלים הוא שהקול מפעיל לחץ על האוויר ומד הדציבלים בודק את הלחץ.

מכשיר דציבלים באולם הוא מכשיר שנראה כמו מקרופון ובודק עד כמה רועש באולם בכל רגע נתון. כפי שרשמנו, המשמעות של רעש מעל 85 דציבלים  היא מעבר על החוק.

איש משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף