האם צריך אישור משפטי על מנת להסתובב עם מחולל חמצן בין סורגים

מחולל חמצן הוא המצאה מאד טרייה והוא מסייע לאין ספור מטופלים, מחוסרי חמצן בדמם, לחיות את חייהם כמעט באופן רגיל לחלוטין

אם לא לגמרי.

אבל, עלינו לזכור שישנם אנשים הלוקים במחלות שונות והם נמצאים במסגרות שאינן חופשיות, דוגמת בתי הכלא ומעצרים.

נשאלת השאלה, האם אדם שנכלא או נעצר ועל כן אינו יכול לנהל את חייו בחופשיות, גם יכול להיות בעל הרשות לעשות שימוש במחולל חמצן, אם מצבו הבריאותי דורש זאת? ובכן על מנת להבין זאת, יש לדבר על המכשיר עצמו, וכך נוכל להבין מהן המניעות ומהי הקביעה בפועל בנושא. חשוב לציין כי בכל מקרה, על אותו האסיר לקבל את סיוע עורך דינו בתחום.

 

מהו מחולל חמצן

מחולל חמצן הוא מכשיר יחסית חדיש, אשר בא בדרך כלל בתור טיפול ביתי, או בצורת מחולל חמצן נייד שניתן לנוע עמו ממקום למקום, בלי מגבלה. מטרתו היא לתת חמצן נקי לאדם אשר רמת החמצן בדמו אינה מספקת ובכך גורמת למגוון בעיות ותסמינים.

על מנת שנוכל להבין את התמונה במלואה, תתארו אדם המסתובב עם תיק ייעודי קטן על גבו, או על צדו, כאשר אליו מחוברים הצינורות הנכנסים לרוב לאף. בתוך התיק הקטן ישנו המכשיר, אשר פועל סוללות ולעיתים גם מחוברים אליו בלוני חמצן.

 

מחולל חמצן וחיים בין סורגים

אז כפי שהבנתם מחולל חמצן הוא מכשיר מציל חיים ולכן סביר שלא נצטרך אישור משפטי במידה ואסיר צריך טיפול עם מחולל חמצן, היות ומדובר בטיפול רפואי בסיסי ביותר. יחד עם זאת, מדובר במצב שחשוב מאד לטפל בו יחד עם עורך הדין של האסיר, על מנת לוודא שזכויותיו לא נפגעות וכי הוא מקבל טיפול רפואי על פי חוק.

יחד עם זאת, יש לזכור שלעיתים ישנם אסירים בעלי דרגת מסוכנות שונה, שעלולים לעשות שימוש במכשיר לרעה ולכן ישנם חריגים לכל דבר. בגלל שבריאותו של אדם היא דבר כה רגיש, תמיד יש לקבל ייעוץ משפטי והכוונה.

 

איך משיגים מחולל עבור אסיר

אם אנחנו זקוקים למחולל חמצן נייד עבור אסיר, או כל מטופל במסגרת כזו או אחרת, נצטרך לפנות לחברה מורשה בלבד, שלה ניסיון בעבודה מול גופים ממשלתיים, דוגמת חברת מדוקס. חברה מקצועית תדע כיצד לשנע בזהירות את המוצרים, להתאימם למטופל, וכמובן תדאג לבטיחות המריבית שלהם.

 

לסיכום

מחוללי חמצן הם מוצרים חדישים ומשני חיים. הם מאפשרים לנו לעזור לכל אדם בעל מחסור בחמצן בדם לחיות חיים מכובדים ונוחים יותר. לכן חשוב להבין שמדובר בטיפול מציל חיים ובסיסי ביותר, שזכאים לו גם אנשים שנאלצים לחיות בין הסורגים. על מנת לקבל את הטיפול הראוי יש כמובן להיוועץ ברופא הרלוונטי ובעורך דין.

בלון

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף