האם סכום החובות הכספיים משפיע על הליך פשיטת הרגל?

לאחרונה רבים שמעו על מקרה שהגיע לרשתות החברתיות ולרדיו, שעסק בבעל חברה שתכנן להציג את עצמו כפושט רגל, אך גילה שהדבר אינו יכול לבוא לידי ביטוי עבורו.

אם שמעתם על המקרה הזה וגם אם לא, כדאי שתקראו את השורות הבאות לעומק ותגלו מה הקשר בינו לבין סכום החובות הכספיים בהליך של פשיטת רגל.

 

איך ריכזנו עבורכם את המידע

כדי שנוכל להציג בפניכם את כל המידע המהימן בנוגע לסכום החובות הכספיים וההשפעה שלהם על הליך פשיטת רגל, היינו צריכים להיפגש עם כמה גורמים שישקפו לנו את כל המידע שהם מכירים בנושא. לצורך כך, פנינו אל הגורמים הבאים:

  • עורך דין חדלות פירעון
  • אדם שפשט רגל לפני כמה שנים וסיים את חובו
  • אדם שפנייתו להליך פשיטת רגל נדחתה על ידי גורמים מקצועיים

גורמים אלו סייעו לנו להבין לעומק את כל העניין הנוגע להליך של פשיטת רגל, כדי שנוכל להבין האם סכום החובות משפיע על ההליך עצמו.

 

רגע, מה זה בכלל פשיטת רגל?

פשיטת רגל נחשב למושג מיושן, כיוון שכיום, לפי החוק, ניתן לקרוא להליך הזה כ”חדלות פירעון ושיקום כלכלי”. כך שבעצם, אפשר לומר שבימים אלו, כל אדם שנחשב לעוסק פטור או עוסק מורשה יכול לפתוח בקשה להליך חדלות פירעון עבור חייב יחיד. ההגדרה המדויקת של אדם שנחשב כחדל פירעון (או בלשון העבר, כפושט רגל) הוא מי שעונה על אחד הקריטריונים הבאים:

  1. אדם שלא יכול לשלם את החובות שלו במועד הנקבע מראש
  2. אדם ששווי ההתחייבויות שלו גבוהה מהשווי של הנכסים שיש ברשותו

ראוי לציין כי אדם שמוצא את עצמו באחת הסיטואציות שתוארו לעיל, צריך לפנות בהקדם האפשרי לקבלת ייעוץ וליווי מטעם עורך דין חדלות פירעון – עדי עקראוי ושות’ שמכיר את התחום על כל בוריו.

 

האם סכום החובות הכספיים משפיע על הליך פשיטת רגל?

כעת, כשיש לכם את המידע הבסיסי בנושא, ניתן להגיע לשאלה שלשמה התכנסנו כאן היום. הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך ציינו בפנינו שסכום החובות הכספיים צפוי להשפיע על ההליך. לדבריהם, כדי לדרוש פתיחה של הליך חדלות פירעון יש לבדוק שהחוב הקיים הינו מעל 150,000 ₪.

 

מה עושים אם הסכום נמוך או גבוה מ – 150,000 ₪?

חייב שגובה החובות שלו נמוכים מסכום זה צפוי להיות מטופל בלשכת הוצאה לפועל. לעומת זאת, חייב שהחוב שלו עומד על מעל לסכום זה, פרטיו צפויים לעבור באופן אוטומטי לבית משפט השלום בהתאם למקום מגוריו וניתן יהיה להתחיל בהליך. במקרה של חברה או תאגיד, כדי לפתוח בהליך יש צורך בחוב שעומד על כ – 250,000 ₪ ומעלה. כעת ידוע לכם כי סכום החובות הכספיים קובעים את פתיחת ההליך, כך שנותר לכם לבדוק את מצבכם.

משקל

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף