האם ניתן לעסוק במשפט בשפה הערבית בישראל?

ערבית היא השפה השנייה המדוברת ביותר בישראל, ועדיין לא הרבה יודעים כי ניתן לעסוק בשפה זו בעולם המשפט. ההתנהלות והשיח בבתי המשפט עצמם אומנם לא יהיו בשפה הערבית אבל כן יהיו שירותי תרגום וכן ניתן ואף מומלץ לשלוט בשפה זו עבור לקוחות שאינם דוברי עברית.

 

ערבית אינה שפת האם שלי, האם אוכל לעסוק במשפט בשפה?

התשובה היא כן, בהחלט. גם אם שפת האם שלכם היא אינה ערבית, אבל אתם יודעים את השפה ובקיאים בה תוכלו לעסוק במשפט בשפה הערבית. השפה הערבית תעזור לכם בעיקר למול לקוחות ששפת האם שלהם היא ערבית וכך יהיה לכם קל יותר לתקשר, בעיקר כשמדובר בלקוחות שהעברית שלהם חלשה מאוד.

ככל הנראה בבתי המשפט ההתנהלות תהיה בשפה העברית, שהיא השפה הרשמית של ישראל, אך כן יהיו שירותי תרגום לערבית עבור מי שאינו בקיא בשפה העברית שהיא קשה יותר כשמדובר בשפה משפטית. אם תדעו ותכירו את השפה הערבית, גם אם היא אינה שפת האם שלכם, תוכלו לסייע ללקוחות שלכם בהבנה של התרגום ולוודא שהמידע שמועבר אליהם בשפתם אכן מדויק. במידה ואתם מרגישים שהערבית המשפטית שלכם חלשה, תוכלו לעבור קורס מיוחד שם תלמדו בדיוק את הערבית הנדרשת לעולם המשפט בבית הספר לערבית של מדוברת.

 

האם ערבית היא שפה שניתן ללמוד?

ללמוד שפה חדשה מאפס יכול להיות מורכב ולא פשוט, אך כשמדובר בערבית ובמיוחד לנו דוברי העברית, מדובר בשפה שיהיה לכם קל לרכוש ואפילו מהנה ללמוד. השפה הערבית דומה מאוד בבסיסה לשפה העברית ולכן הדבר יהיה פשוט עבורכם. בנוסף, היות ובמדינה חיה אוכלוסייה גדולה הדוברת את השפה, יהיו לכם אפשרויות רבות לתרגול וידיעת השפה תפתח לכם דלתות רבות בעתיד. את השפה תוכלו ללמוד בצורה פשוטה וקלה בבית הספר מדוברת. בית הספר מדוברת מציע מגוון רחב של קורסי ערבית, החל מערבית בסיסית, ועד לערבית המתאימה לעולמות מסוימים כמו תחום המשפט, הרפואה ועוד.

 

איך ערבית תעזור לי להצליח בעולם המשפט?

כאמור, בישראל קיימת אוכלוסייה רחבה אשר דוברת את השפה הערבית ואינה בקיאה בשפה העברית. אוכלוסייה זו מהווה קהל לקוחות רב שתוכלו לייצג וישמח לפנות אליכם לעזרה וייצוג משפטי במידת הצורך. ידיעת השפה הערבית תעזור לכם להגדיל את פוטנציאל קהל הלקוחות שלכם, שידעו שאתם מדברים בדיוק בשפה שלהם. כך כאשר יגיע אליכם לקוח דובר ערבית, תוכלו לעזור לו בצורה הטובה ביותר והוא ידע שאתם מבינים אותו.

תוכלו לדבר בשפת האם שלו ולהסביר לו בצורה שיבין את מהלך המשפט ואת האפשרויות העומדות בפניו. דיבור מול לקוחות בשפת האם שלהם, לא רק שיגדיל את קהל היעד, אלא גם יגרום ללקוחות לסמוך עליכם יותר ולהרגיש שהם בידיים טובות.

חוֹק

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים