האם יש הגבלות מבחינת החוק לגבי פתרונות הצללה

לא פעם, אנשים שמחפשים פתרונות הצללה מוצאים את עצמם תרים ברחבי הרשת אודות מידע שנוגע לחוק.

כלומר, עוד לפני שהם בכלל בודקים מהו פתרון ההצללה המתאים להם ביותר או מהו העיצוב שהם הכי מתחברים אליו – הם בודקים אם ישנן הגבלות כלשהן

בנושא.

אם הגעתם לכאן מאותה סיבה, כדאי שתדעו שאתם צפויים לקבל את התשובה שתאפשר לכם להתחיל בהקדם בהליך החווייתי של רכישת הפרגולה הבאה שלכם.

 

הגבלות מבחינת החוק על פרגולות

אם אתם מחפשים פתרונות הצללה, כדאי שתדעו שההגבלות שחלות מבחינת החוק, חלות רק על פרגולות. לפי החוק, פרגולה היא מבנה ללא קירות שעשוי מחומרים קלים ויש לה תקרה שהיא בעצם משטח שמאפשר להביא להצללת שטח. ישנם מצבים שבהם ניתן לקבל פטור מההגבלות. המצבים הללו יובאו בפניכם בפסקה הבאה.

 

מצבים שבהם ניתן לקבל פטור מהגבלות הפרגולות

כדי שתוכלו להיות פטורים מהרפורמה שצוינה לעיל, אתם צריכים לבדוק שהמצבים הבאים באים לידי ביטוי בחצר שלכם:

  1. השטח המקורה שנמצא מתחת לפרגולה שלכם קטן מ- 50 מ”ר
  2. הפרגולה נמצאת בתוך קווי בניין שמותרים לפי החוק. חריגה של עד כ – 40% תחייב אתכם להשיג היתר בנייה. חריגה גדולה יותר תגרום לאיסור בניית הפרגולה מבחינת החוק

שימו לב, לא בכל המקרים אתם צריכים להסתבך ולבדוק את החוק באופן מעמיק. אם אתם מחפשים פתרונות הצללה לגינה שהם אינן פרגולות, כדאי שתדעו שאין הגבלות מבחינת החוק על פתרונות ההצללה הללו.

 

 

תכירו את רפורמת הפרגולות

הגעתם עד לפה בשביל לשמוע על רפורמת הפרגולות. יכול להיות ששמעתם עליה מעט ולכן החלטתם להעמיק בנושא. מדובר בעצם בתיקון לחוק מתחום הבנייה שנכנס לתוקפו בשנת 2014. כידוע, החוק הקיים נקרא חוק הפרגולות ואנחנו עוסקים בעצם בתיקון 101 לחוק התכנון הבנייה. רפורמה זו מציעה הקלות משמעותיות עבור רבים שמתכננים להקים פרגולה בחצר הבית. לחוק זה יש כמה יתרונות:

  1. החוק מקל על הליך קבלת היתר הבנייה
  2. במקרים מסוימים מוצע אפילו פטור מלא מהיתר בנייה

 

פתרונות הצללה שאין עליהם מגבלה מבחינת החוק

כעת אתם יודעים שיש ביכולתכם לבחור בפתרונות הצללה אחרים, שיאפשרו לכם לא רק ליהנות מהצללה, אלא גם מראש שקט.  למקרה שתכננתם לרכוש פתרון הצללה אך אינכם יודעים אם יש עליו מגבלות מבחינת החוק, כדאי שתדעו שעבור פתרונות ההצללה הבאים אין צורך לבדוק את החוק:

  • רשת צל
  • סגירת חורף
  • שמשונית ועוד

 

כמה מילים לסיום המדריך

נסיים את המדריך בלציין שיש הגבלות מבחינת החוק בנוגע לבניית פרגולה והדבר דורש מכם לבדוק באופן מעמיק את הפרגולה שאתם בונים. לעומת זאת, רכישה של פתרונות הצללה אחרים עשויה לאפשר לכם לרכוש אותם מבלי לבדוק את החוק, שכן, אין הגבלות כלשהן מבחינה חוקית על פתרונות אלו.

פטיש

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף