האם חובה לחתום על מסמכי משכנתא לצד עו”ד

מתכננים לחתום על מסמכי משכנתא בקרוב? רגע לפני שתצאו אל המשרדים או הבנק כדי לחתום, אתם צריכים לקרוא את המדריך הקרוב שיציין בפניכם האם חובה לחתום על מסמכי משכנתא לצד עורך דין או שניתן לחתום עליהם באופן עצמאי וללא ליווי?

 

רקע אודות המדריך

רגע לפני שנציין בפניכם את הממצאים בנושא, אנו מוכרחים להציג בפניכם מידע חשוב – האופן שבו ריכזנו את הפרטים בנושא. כדי שנוכל לדעת אם זה חובה לחתום על מסמכי המשכנתא לצד עורך דין או לא, נפגשנו עם כמה אנשים שעוסקים בתחום:

  1. יועץ משכנתאות פרטי
  2. עורך דין
  3. כלכלן

ערכנו פגישה מקוונת עם כל אחד מהגורמים הללו, שאלנו כל אחד מהם את השאלה שלשמה התכנסנו כאן היום ורק לאחר מכן כתבנו את הממצאים שיובאו בפניכם בהמשך.

 

האם חובה לחתום על מסמכי משכנתא לצד עורך דין?

התשובה שקיבלנו מכל המומחים שצוינו לעיל הייתה שלילית. כלומר, לדבריהם אין חובה שכזו לחתום על מסמכי המשכנתא לצד עורך דין. כלומר, אם אתם מתכננים לקחת משכנתא מהבנק וקבעתם פגישה עם יועץ משכנתאות, אתם לא תחויבו בליווי של עורך דין. הדבר נכון גם אם תערכו הליך זהה עם יועץ משכנתאות פרטי. חשוב לציין כי המומחים בתחום המליצו באופן גורף להסתייע בעורך דין בעת הליך החתימה על המסמכים.

 

למה חשוב להסתייע בעורך דין?

חשוב מאוד שיהיה לצדכם איש מקצוע שבקיא בחוק בזמן שאתם חותמים על מסמכי המשכנתא. כפי שעברתם תחילה הליך של ייעוץ משכנתא על ידי מומחים, אתם צריכים לקבל ייעוץ חתימה על המסמכים ממומחה שבקיא בתחום. משכנתא נחשבת עבור רבים כהלוואה מורכבת שכוללת מסמכים רבים שיש לקרוא אותם בעיון ובקשב רב. מדובר בדבר שלא מעט אנשים מתקשים בו. שכן, מדובר במלל רב שלא תמיד ברור לאדם הפשוט. זו הסיבה שיש צורך בעורך דין במהלך החתימה על המסמכים.

 

איך תוכלו להיות בטוחים שאתם בוחרים בעורך דין מקצועי?

יש 2 שלבים שאתם צריכים ליישם כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם בוחרים בעורך דין מקצועי:

  1. תבדקו שמדובר בעורך דין שבקיא בתחום המשכנתא

כידוע, כל עורך דין עוסק בתחום אחר, יש עורכי דין שבקיאים בתחום המשפחה, העבודה וכו’. אתם צריכים לבחור בעורך דין שבקיא בתחום הכלכלה והמשכנתאות

 

  1. תבדקו שיש עליו המלצות

חשוב מאוד שתפנו אל מכרים, חברים, קרובי משפחה ואפילו שכנים שקנו את הבית לצדכם. תשאלו את כל מי שאתם מכירים אם יש להם המלצה על עורך דין למשכנתאות. הקרובים אליכם ימליצו לכם מכל הלב ויאפשרו לכם להיות בטוחים שאתם בוחרים נכון.

 

לסיכום

כעת אתם יודעים שאין זו חובה, אלא המלצה חמה מאוד. לכן, אתם צריכים למצוא עורך דין מקצועי שיתלווה אליכם אל הליך החתימה על מסמכי המשכנתא.

מסמך חתום

 

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,