האם זה חוקי להציע שירותי לימוד שחמט אונליין

משחק השחמט הוא אחד משחקי הלוח העתיקים, הפופולריים והנפוצים בעולם המערבי.

מקומו של משחק השחמט בתרבות לא ניתן לערעור והוא מוכיח את עצמו שוב ושוב כנושא שמעסיק אנשים רבים בכל העולם.

יחד עם העניין של הדור המבוגר – מגיע גם העניין של הדור הצעיר, ואיתו הצורך בשירותי לימוד שחמט.

העולם כיום הוא מודרני ודיגיטלי, ועובדה זו לא פסחה על עולם שיעורי השחמט. אך האם זה חוקי בכלל להציע שירותי לימוד שחמט אונליין? מי מלמד שחמט וכמה כסף לוקחת מורה פרטית לשחמט? תשובות לשאלות הללו לצד מידע נוסף על התחום תוכלו למצוא ממש בטקסט הזה.

 

האם זה חוקי להציע שירותי לימוד שחמט אונליין

במדינת ישראל אין שום איסור חוקי על הצעת שירותי לימוד שחמט אונליין. יחד עם זאת חשוב להדגיש שכל הכנסה משיעורי שחמט חייבת להיות מדווחת לרשויות המס, אלא אם אתם מוכרים ברשויות כעוסקים זעירים או עוסקים פטורים. כמובן שאין הבדל בהוראות הללו אם אתם מעניקים שיעורי שחמט למתחילים או למתקדמים.

הקביעה הזו תקפה גם לגבי מורים פרטיים וגם לגבי בתי ספר או חברות המציעות שירותי לימוד שחמט אונליין. שימו לב שישנם מוסדות המציעים קורס מדריכי שח, מה שיכול לסייע לכם בשיווק שלכם כמורים פרטיים איכותיים ומקצועיים.

 

מי מלמד שחמט אונליין וכמה זה עולה

לפי החוק במדינת ישראל כל אחד יכול להיות מורה פרטי לשחמט. יחד עם זאת, כמו שכבר ציינו יש כמה מוסדות בישראל שמציעים קורסים ייעודים למדריכי שח. הקורסים הללו הם לא תנאי סף ללימוד שחמט אונליין אבל אין ספק שהם יכולים לסייע בשיווק ובאיכות השירות שאתם יכולים להציע.

קורסי שחמט אונליין עולים כמה מאות שקלים, והם מציעים גישה בלתי מוגבלת לסרטונים ומדריכים שמתאימים גם לילדים שלא מכירים בכלל את המשחק והחוקים שלו, וגם לילדים ונערים שכבר משחקים שח ורוצים לשפר את היכולות שלהם במשחק. הקורסים הללו נבנים על ידי מומחי שח בישראל ובעולם.

 

האם יש הבדל מבחינת החוק בין שיעור שחמט פיזי לאחד מקוון

מבחינת החוק אין הבדל בין שיעור שחמט שמתקיים באופן פיזי לבין שיעור שחמט המקיים באופן מקוון. אותן החובות והחוקים חלים גם על מורה פרטי שנפגש עם התלמיד באופן פיזי, גם על מורה פרטי שנפגש עם התלמיד באופן מקוון וגם על מי שמוכר סרטונים שלו מלמד את רזי המשחק.

 

סיכום

לסיכום, ניתן לראות מהטקסט שזה חוקי לגמרי במדינת ישראל להציע שירותי לימוד שחמט אונליין. יחד עם זאת, מורים פרטיים לשחמט לא פטורים מהחובות שחלות על כל אזרח ישראלי שעובד ומרוויח כסף בישראל (וגם נהנים מהזכויות שמגיעות להם בתור עצמאיים). שיעורי שחמט אונליין הם פתרון טוב להורים שמחפשים לילדיהם תחביב שניתן לקיים באופן רגוע בבית, ללא חשש מבידודים.

משחק קופסה

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,