גידול מריחואנה עונש

בישראל החוק קובע עונש גידול מריחואנה, ורשויות האכיפה עושות את מירב המאמצים על מנת לאתר אנשים אשר עוברים על החוק הזה.

על פי רשויות החוק בישראל, גידול של מריחואנה עלול לפגוע בבריאות הציבור, ואפילו בחלק מהמקרים אף מסייע במימונם של ארגוני פשיעה.

בעקבות כך המחוקקים קבעו עונשי מאסר שונים למגדלי מריחואנה בהתאם לחומרת העבירה, ובאותה הזדמנות גם התירו לחלק מהאנשים לגדל מריחואנה לצרכים שונים.

כמובן שבעקבות כך קשה מאוד לדעת מי מקבל היתר לגדל מריחואנה, ובאילו מקרים הענישה יכולה להיות חמורה במיוחד? את כל התשובות לשאלות הללו ריכזנו עבורכם במאמר אחד עם כל המידע על גידול מריחואנה עונש וכל מה שביניהם.

 

עונש גידול מריחואנה כיום

רשויות האכיפה במדינת ישראל עושות כל מאמץ על מנת לאתר מגדלי מריחואנה, דבר שהפך להיות בשנים האחרונות ערך עליון מבחינתם.

זוהי הסיבה שלא מעט אנשים אשר גידלו מריחואנה לשימוש עצמי הפסיקו לעשות זאת רק מהחשש שמא הם יצטרכו להסתבך עם הדין הפלילי. החוק היבש קובע כי גידול מריחואנה לשימוש עצמי או לשימוש מסחרי איננו שונה כלל, אך המחוקק כן עושה הבדל בין כל אחד מהגידולים הללו.

רשויות החוק נוטות להקל בעונש גידול מריחואנה לשימוש עצמי, ולהחמיר בעונשם של אנשים שגידלו מריחואנה לשימוש מסחרי.

עונש גידול מריחואנה יכול להיות משמעותי מאוד, ולכן אתם צריכים להעמיד לרשותכם איש מקצוע אשר יסייע לכם לאורכו של התהליך.

ברוב המקרים התהליך יהיה ארוך במיוחד ויכלול בתוכו לא מעט דיונים אשר יכולים להתארך ולהפוך את החיים שלכם לסיוט אחד גדול.

*זוהי הסיבה שאתם צריכים לפנות אל עורך דין פלילי על מנת שיספק לכם ייעוץ מקצועי, וידע לכוון אתכם אל חוף מבטחים. גידול מריחואנה זה אחד מהדברים החמורים ביותר בדין הפלילי, ומערכת בתי המשפט אינה מקלה בנושא הזה ראש.

*זוהי הסיבה שאתם צריכים לעשות את מירב המאמצים על מנת לחלץ את עצמכם מהסיטואציה הלא נעימה שנקלעתם אליה.

 

מדוע אסור לגדל מריחואנה על פי החוק?

לפני כמעט 200 שנה היה ניתן לרכוש מריחואנה בכל בית מרקחת בארה”ב, אך החל מתחילת המאה ה-20 בעקבות היווסדותו של ארגון המפקח על מוצרי המזון והסמים כאחד נאסרה מכירת מריחואנה בכל המדינות בארה”ב. הסיבה המרכזית לאיסור הייתה ההגירה המרובה ממקסיקו השכנה אשר הובילה לשימוש מרובה במריחואנה כמעט בכל הזדמנות.

הפיקוח הלך מן העולם, ומכאן החשש שמא המדינה תאבד את אפשרויות הפיקוח שלה על השימוש במריחואנה גרם לה לאסור להשתמש בצמח. מדינות רבות בעולם כולו הלכו בעקבות ההחלטה של ארה”ב, וכך גם בישראל שקמה עשרות שנים לאחר מכן. זוהי הסיבה הרשמית לכך שכיום כמעט בכל המדינות בעולם מריחואנה נמצאת מחוץ לחוק.

מריחואנה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים