באילו שלבים מומלץ לערב עורך דין פינוי בינוי

כל מי שנכנס לעסקי הפינוי בינוי או שמע על שכנים שעוברים את ההליך יודע שמדובר בנושא שמהווה אתגר משפטי. עובדה זו מביאה לכך שבמרבית מהמקרים יהיה צורך בהתערבות מצד עורך דין שבקיא בנושא פינוי בינוי. אתם מוזמנים לקרוא את המדריך הנוכחי בין אם התחלתם בהליך ובין אם אתם רק מגששים אחר מידע. בשורות הבאות נעסוק בשלבים שבהם מומלץ לערב את עורך הדין הנבחר. מידע שצריך לדעת בכל שלבי ההליך.

 

רקע כללי אודות כתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו לאחר שמצאנו את עצמנו בהליך של פינוי בינוי בבניין שבו יש דירה שרכשנו ממיטב כספנו לפני כמה שנים. חשוב לציין כי אצלנו ההליך נמצא בחיתוליו ועדיין, מדובר בעניין שעומד על הפרק כבר כמה שנים טובות. ככל שהזמן עבר, הבנו שאנחנו צריכים להתייעץ עם עורך דין פינוי בינוי. כיום, אנחנו יכולים להגיד שבדיעבד, היינו צריכים לפנות אליו עוד קודם לכן. המדריך הנוכחי נכתב כדי לאפשר לאחרים ללמוד מהטעויות שלנו.

 

אז באילו שלבים מומלץ לערב עורך דין פינוי בינוי?

ההמלצה היא להסתייע בשירותיו של עורך דין פינוי בינוי  לאחר שכל בעלי הזכויות במבנה הגיעו להסכמה בכל הנוגע לתחילת ההליך. במצב שכזה, על בעלי הזכויות למנות אדם או שניים שיהיו הנציגים מטעמם. הנציגים הללו הם אלו שיהיו אחראיים לפנות אל עורך דין פינוי בינוי הנבחר. עורך דין זה צפוי לסייע לכל העוסקים במלאכה בעיקר בתחומים הבאים:

  1. איתור יזם מומלץ שיבצע את ההליך
  2. ייתן הסבר מעמיק אודות ההליך כולו ומה צפוי להם בהמשך
  3. יהיה אחראי על חתימת כל בעלי הזכויות על הסכם פינוי בינוי

בנוסף לכך, עורך הדין צפוי להשתתף בהמשך, באספות דיירים עתידיות שיתקיימו. במהלכן, הוא יסביר לדיירים מהי המשמעות של כל חתימה שלהם על המסמכים ומה המשמעות של סירוב על חתימה במידה ומצב שכזה יתקיים.

 

תפקידיו הנוספים של עורך דין פינוי בינוי

כעת אתם יודעים באילו שלבים מומלץ לערב את עורך הדין הנבחר, כך שכעת, עליכם לדעת פרטים חשובים נוספים אודותיו. הכוונה כמובן לתפקידים הנוספים שלו. עורך דין פינוי בינוי צפוי לייצג אתכם אל מול הקבלן בכל הנוגע לתמורה שתקבלו. לכן, חשוב מאוד שתפנו אליו בשלב מוקדם, כדי שתוכלו לקבל את התמורה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

חשיבות הפנייה אל עורך דין בשלבים מוקדמים של ההליך

חשוב לפנות אל עורך דין פינוי בינוי בשלבים המוקדמים של ההליך גם בגלל שלעיתים, במהלך ניהול משא ומתן אל מול הקבלן, עולות תהיות. כך שבעצם, אפשר לומר שלא תמיד ידוע מה יהיה בסוף ההליך. ברגע שאתם מכוסים מבחינה משפטית ויש לכם ליווי של עורך דין, אתם יכולים להיות בטוחים שתישארו עם דירה בסוף ההליך ולא עם בנייה שלא מתקדמת.

עורך דין פינוי

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,