באילו מקרים מומלץ לתבוע את המעסיק

כל עובד בכל עבודה ובכל חברה, זכאי לזכויות עובד בסיסיות אשר נוגעות לתנאי העסקתו, השכר היומי והחודשי שלו, ותנאי הפיטורין

וההתנהלות הכללית מולו.

במידה ועובד חש שאחת מהזכויות המגיעות לו על פי החוק נפגעת, הוא רשאי לתבוע את המעסיק, לאסוף כמובן ראיות מסמכים

הקשורים לתביעה, ולקבל בהתאם לצורך ולמקרה פיצויים ותגמולים בגין הפגיעה.

כדי להתמודד באופן המיטבי במקרים כאלה – לפניכם קצת על באילו מקרים מומלץ לתבוע את המעסיק.

 

היכן ואיך מגישים את התביעה נגד המעסיק?

כדי להגיש את התביעה כנגד המעסיק יש צורך להגיש אותה בבית דין לעבודה שהנו הרשות המטפלת בפניות כאלה. תהליך התביעה והגשתה הראשוני הוא פשוט, ובעזרת מחקר הולם אין ספק שתוכלו להגיש אותה בעצמכם, ועם זאת מומלץ להתייעץ עם עורך דין לדיני עבודה ולוודא שהגשת התביעה נעשית בדיוק לפי הנהלים המקצועיים והסיכויים הטובים ביותר לזכייתה.

 

מתי מומלץ לתבוע את המעסיק?

מומלץ וחשוב לכל עובד לדעת את הזכויות המגיעות לו פי החוק כדי לוודא שהוא מקבל את כל המגיע לו, ללא הלנות שכר ולא הסתרות. לפניכם קצת על המקרים בהם כדאי לתבוע את המעסיק ולזכות בפיצויים:

 

הלנות סביב השכר

הכתוב בחוק סביב השכר לעובד, הוא ברור ומוכר לכל מעביד ולכן כל הפרה של סעיף כזה היא חמורה ופוגעת ישירות בכיס שלכם. הזכויות קובעות שכר מינימום שאסור לשלם מתחתיו לעובד, שכר מוגדל על שעות נוספות, זכאות לדמי נסיעה בהתאם מרחק העבודה מביתו, ועוד זכויות נוספות הקובעות גם את מועד התשלום, אופן התשלום וכדומה. בכל הפרה של אחד מהסעיפים האלה, מומלץ לתבוע את המעסיק ולקבל את המגיע לכם.

 

זכויות סביב תנאי העבודה

כל עובד זכאי למספר זכויות המגיעות לו ממקום העבודה כאשר אי נתינתן או מריחה מכוונות ועיכוב נתינתן, אינם חוקיים וחשוב לתבוע במקרים כאלה. הזכויות המגיעות לכם לפי החוק הם הפרשות של קרן פנסיה ופיצויים לאחת הקרנות המוכרות, קבלה של דמי הבראה, ימי מחלה וימי חופשה בכמות הזהה לכמות המגיעה לכם לפי החישוב בחוק, ועוד.

 

זכויות פיטורין

בעת הליך של פיטורין או התפטרות מהעבודה, אתם זכאים לזכויות מסוימות שחשוב להכיר ולוודא שאלה ניתנות לכם באותה העת – ובכל מקרה שלא, חשוב להגיש תביעה כנגד המעסיק ולטפל בנושא בהקדם. הזכויות נוגעות לדמי פיטורין ופיצויים שעל המעסיק לשלם בהתאם לכמות החודשים שעבדתם בעסק ולגודל המשכורת שהייתה לכם, ותוכלו לחשב את גודל הפיצויים המגיעים לכם לפי החוק ולוודא את כניסתו לחשבונכם.

 

זכויות אחרות שכדאי להכיר

החוק לזכויות העובד הוא רחב ונוגע למגוון אוכלוסיות נוספות ונקודות ספציפיות נוספות שצריך להכיר, למשל הזכויות של עובדים זרים מקנות להם גם סידור מגורים קבוע וביטוח רפואי, או זכויות של נשים בהריון הזכאיות לעוד ימי חופשה לאיסור פיטורין בשל הריונן, ועוד רבים.

אנשי משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,