אי מסירת פרטים בתאונה עם נפגעים

תאונת דרכים היא אירוע טראומטי לכל המעורבים.

בין אם אתם חלק מהרכב הפוגע או מהרכב הנפגע, או פשוט הולך רגל אשר צופה מהצד.

התאונה תמיד מתרחשת בדיוק ברגע בו הכי פחות מצפים לה, כאשר כל המעורבים שקועים במחשבות אחרות, ולא מרוכזים כל כולם בנהיגה.

במאמר זה, נפרט על ההשלכות החמורות של הימנעות ממסירת פרטים אישיים בתאונת דרכים עם נפגעים.

 

חל איסור על הזזת כלי הרכב בתאונה עם נפגעים עד הגעת כוחות שיטור

תאונת דרכים עם נפגעים, שונה באופן מהותי מתאונה שבה הנזק היחיד הוא לכלי הרכב. כאשר מדובר בתאונה עם נפגעים, באחריות הנהג הפוגע לעצור הכול, ולצאת מרכבו לסייע לאדם הנפגע. חובה זאת שרירה וקיימת גם אם הנהג הפוגע חש שהתאונה לא התרחשה באחריותו. הפקרת האדם הנפגע, ואי הגשת סיוע, יהפכו את המאבק המשפטי לחריף בהרבה, ואת ההשלכות לחמורות יותר. לאחר תאונת הדרכים, אלא אם מדובר בסכנת חיים מיידית, אסור להזיז את כלי הרכב. עליכם להתקשר לכוחות השיטור שיחברו אליכם, ולהשאיר את הזירה עד כמה שאפשר כמו שהיא. השארת הזירה כמו שהיא נחשבת חיונית לפיענוח הגורמים לתאונה, וכל שינוי בה ייחשב להרס מכוון של ראיות. כמובן שאם יש צורך להזיז את כלי הרכב כדי לסייע בטיפול בנפגעים, מחובתכם לעשות זאת למרות הכול.

 

הימנעות ממסירת הפרטים לגורמי שיטור או לנפגע עלולה לגרום להרשעה

גל הבהלה והפחד ששוטף את האנשים המעורבים בתאונת דרכים, יכול בהחלט לפגוע בשיקול דעתם, ולגרום להם לקבל החלטות שסביר מאוד שיתחרטו עליהם לאחר מכן. כאשר מדובר על תאונה עם נפגעים, עניין זה מקבל משנה תוקף. מסירת הפרטים האישיים שלכם לכלל המעורבים בתאונה, ולגורמי השיטור שיחברו אליכם תוך זמן קצר, היא לא בגדר אפשרות, היא חובה. תוכלו להתייעץ עם עורכי דין מובילים בתחום כמו יערית אוליאל, שיסבירו לכם בדיוק אילו פרטים אתם מחויבים למסור, וכיצד לא לומר דברים שיסבכו אתכם בהמשך, אך פרטים אישיים אתם מחויבים למסור. מעבר לסיכון שהימנעות ממסירת הפרטים תחשב בעיני רשויות החוק לפגיעה חמורה בראיות או בהליכי החקירה, הם עלולים להחשיב אותה גם כהפקרה של הנפגעים האחרים בזירת התאונה לגורלם.

 

התנהלות אחראית לאחר התאונה תקל על חומרת הדין

הרגעים שלאחר התאונה, כאשר הכול נראה מבלבל, והאדרנלין ממלא אתכם, הם הרגעים שיקבעו את מהלך העניינים המשפטי שתעברו בחודשים ולעיתים בשנים הקרובות. קבלת החלטות נכונה ברגעי האמת תחסוך לכם גם נזק משפטי, וגם חרטות שתיקחו אתכם לשארית חייכם. צאו מהרכב אם ביכולתכם לעשות זאת, הגישו עזרה לכלל הנפגעים במידת האפשר, הזעיקו עזרה, וספקו לרשויות המטפלות בנושא את מלוא הכלים לבצע את עבודתם במהירות האפשרית. כך תשפרו את מצבכם המשפטי, ותסייעו להצלת חיים.

 

איש משפט

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף