אילו מיסים יש על העיזבון של הירושה

עורכי דין שעוסקים בירושות וצוואות שומעים לא פעם שאלות רבות בכל הנוגע לעיזבון הירושה.

התברר לנו כי אחת השאלות הנפוצות ביותר בכל הנוגע לתחום נוגעות למס עזבון.

יצאנו לפגוש מומחים שעוסקים בתחום כדי לענות אחת ולתמיד על השאלה – אילו מיסים יש על העיזבון של הירושה? הנה כל התשובות שקיבלנו בנושא.

 

תכירו את המושגים: מס עזבון ומס ירושה

אי אפשר לדבר על מיסים שנוגעים לנושא הירושות ולא לדבר על המושגים הבסיסיים שנכתבו לעיל. יכול להיות ששמעת כי בעבר היה נהוג לשלם מס עזבון. במסגרת מס זה, היורשים נאלצו לשלם מס בגובה מסוים מהעיזבון שקיבלו. אך לפני כמה שנים חבות מס זו ירדה מן הפרק וכיום היא איננה קיימת. התובנה שגרמה להיעלמות חבות זו קשורה לעובדה כי הרכוש שמועבר בירושה כבר עבר מיסוי בזמן שהנפטר רכש אותו בזמנו. כך שבעצם, נמנע מהיורשים לשלם מס בשנית. אך אין זה אומר שלא תצטרכו לשלם מס. אתם צריכים לשלם בהתאם לסוג הנכס שקיבלתם.

 

תצטרכו לשלם מס שבח

כעת ידוע לכם שיש מס אחר שאתם צריכים לשלם בעקבות קבלת נכס כחלק מהירושה. מס שבח הוא בעצם מס שמוטל על הרווח שהניבה המכירה לאדם שמכר את הנכס. ראוי לציין כי מס מסוג זה אינו מסתיים בכמה זוטות. התשלום עשוי להגיע לסכומים גבוהים מאוד. אם לא די בכך, המומחים שאתם התייעצנו טוענים כי מדובר באחד מתשלומי המיסים הגבוהים ביותר שיש בישראל. כך שאם אתם עוסקים בהליך של קבלת ירושות וצוואות שכולל קבלת נכס של הנפטר, עליכם לבדוק מהו גובה מס השבח שאתם צריכים לשלם למדינה.

 

תצטרכו לשלם מס על נכסים שקיימים בחו”ל

אם קיבלתם בירושה נכס שנמצא מחוץ לארץ, אתם עשויים להיות מחויבים בתשלום מס ירושה (וייתכן שתצטרכו לשלם גם מיסים נוספים לצד מס זה). שימו לב, אם התברר לכם שאתם צפויים לשלם את מיסים אלו, כדאי מאוד שתתייעצו עם מומחים בתחום כדי לבחון את האפשרות לבצע תכנון מס. הדבר יאפשר לכם לחסוך את עלויות המיסוי הגבוהות שאתם צפויים לשלם.

 

חשוב להתייעץ עם עורך דין ירושה

אם הגעתם עד כאן, כנראה שאתם זקוקים לסיוע וליווי מטעם עורך דין ירושה. עורך דין זה יוכל לבחון עבורכם את הצוואה ויבדוק אילו מיסים עליכם לשלם והאם יש צורך בביצוע הליך של תיאום מס אל מול רשות המיסים. אנו ממליצים שלא לעבור את ההליך לבד, שכן, מדובר בהליך בירוקרטי שדורש ידע מעמיק. ידע שכזה קיים אצל עורכי דין ובעלי מקצוע אחרים שעוסקים בתחום במשך שנים ארוכות.

 

כמה מילים לסיום

כעת אתם יודעים אילו מיסים אתם צריכים לשלם, כך שנותר לכם רק למצוא עורך דין ירושה שיסייע לכם בהליך ויאפשר לכם לעבור אותו בקלות. שיהיה בהצלחה!

איש משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף