איך להתמודד עם משבר משפחתי ללא מעורבות עו”ד

בעת משבר בזוגיות, לבני זוג יש נטייה להתבצר בעמדתם ובצדקתם ולהטיל אחריות ואשמה על הפרטנר. זאת במקום להציף את הקושי, להקשיב, להכיל ולתת מקום גם לצד השני, בכדי להגיע להבנות ומציאת פתרון מוסכם ומותאם לשני הצדדים. לעיתים המצב אף מסלים עד לכדי פירוק הזוגיות ועירוב עו”ד. אז איך להתמודד עם משבר משפחתי ללא מעורבות עו”ד?

 

משחקי שליטה וכוח – טובים השניים מן האחד

נדמיין זוג המושכים בחבל משני קצותיו יחד ולאותו הכיוון ועל מנת לסנכרן בניהם את המאמץ, מתכננים את תזמון ועוצמת המשיכה על מנת להישאר שווים ואחידים במאמצם. ובכדי לשמור על היציבות והסנכרון הם מנהלים תקשורת מתמדת ומעדכנים בתיקונים קלים לשם שמירת האיזון והשוויון במאמץ.

עכשיו נדמיין זוג המושכים בחבל משני קצותיו יחד אך בכיוונים מנוגדים ועל מנת למשוך לכיוונם הם בוחרים להתריס, לפגוע ולהשתמש בכל כוחם על מנת “לנצח” במשיכת החבל. בעוד הצדדים עסוקים בלחץ ומשקיעים במאמץ להגיב ולהתנגד למשיכה ולהתגבר על “המתחרה” (בל נשכח – בן/בת הזוג)….

ייתכן שאחד יהיה חזק יותר ויצליח למשוך לכיוונו, אבל האם זה ניצחון מוצלח? ומה אם  שני הצדדים שווי כוחות, האם אז יש מקום למשוך עד שאחד או שני הצדדים עייפים ונוטשים או שמה החבל ייקרע לפני? באיזה סיטואציה תבחרו?

 

תקשורת – היי מישהו שומע אותי, מקשיב לי?

אז עברנו את המשוכה הראשונה והגענו למסקנה שבכדי להצליח להתמודד עם המשבר כדאי לפעול יחד ולא נגד. השאלה הבאה היא מהי הדרך הנכונה לפעול לטובת השגת הפתרון למשבר?

ישנם זוגות שיודעים להתמודד עם המשבר ולמצוא את הפתרון בניהם באופן עצמאי, אך לרב מקרים אלה נדירים והפתרון הוא לערב גורם מקצועי שידע לבדל בין הרגשות למעשים ולתרגם את המילים של בני הזוג באופן המשקף את הכוונות ומגשר בין הפערים שבתחושות.

זוגות הנמצאים במשבר לרוב מציפים ומעלים טענות בזוטות ולא מתמקדים בנושא העיקרי שבאמת מציק להם וכך גם אם הקונפליקט נפתר, הבעיה לא באמת טופלה היות והנושא העיקרי נשאר מתחת לפני השטח. טיפול נכון במשבר הזוגיות יעלה את הסוגיות האמיתיות למשבר המשפחתי ויתמקד בפתרון בבעיה העיקרית בין בני הזוג.

ד”ר יריב וינצר ניהול משבר משפחתי מתמחה בזיהוי הסיבות העמוקות החבויות בקונפליקט בין בני זוג ויודע לתת מענה ומתן פתרונות לזוגות הנמצאים במשברים משפחתיים מסיבות שונות ומגוונות.

 

בניית גשרים – עם הפנים קדימה

סלילת הדרך של בני הזוג לעתיד טוב יותר יכולה להתקיים במספר אופנים, אך בעיקרה נובעת מהתייחסות והתמודדות משותפת של הזוג להבין ולקבל האחד את השנייה ולאפשר להם להיות הם עצמם. ובעת הצפת תחושות ורגשות שליליים – למוסס אותם על ידי חיזוק יכולת התקשורת וההידברות ע”י הקשבה, הבנה והכלה האחד של השנייה ובניית הסכמות משותפות ומקובלות על שניהם.

 

לסיכום

בין אם הזוג בוחר להישאר יחד ולהתמודד ע”י התרת הסבך הבעייתי שנרקם בניהם וחידוש וחיזוק הקשר בניהם ובין אם הזוג מחליט להיפרד ולקיים חיים עצמאיים ועדיין לשמור על תקשורת בדרך הרמונית – ללא תאוות נקם וביחסי חברות טובים, טיפול בניהול המשבר המשפחתי מונע מן הזוג לגלוש להפסדים משמעותיים הן פיזית ורגשית והן כלכלית ומאפשר דרך לשגשוג.

להפרד

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!