איך לדעת שהמנעולן עבר הסמכה

מנעולן אינו עוד מקצוע, למרות שאנו נוטים לא לייחס כל כך חשיבות למקצוע המנעולנות מדובר במקצוע שאם נחשוב מעט יותר לעומק וברצינות, נבין שמדובר במקצוע רציני שדורש אחריות ומקצוענות.

מנעולן יהיה איש סודכם במידה מסוימת מכיוון שהוא מטפל בכניסה למבצרכם, למקום הפרטי והאינטימי בו אתם מנהלים את חייכם. לכן, מנעולן צריך לפני הידע המקצועי והידע הטכני להיות אדם אמין, אדם שתוכלו לסמוך עליו. המקצוע שבעבר היה פרוץ בעצמו ולא מסודר ומאוגד קיבל בשנים האחרונות מעט מהכבוד שמגיע לו. לפני מספר שנים הוקם ארגון המנעולנים בישראל שדואג לזכויות של אנשי המקצוע בתחום ואף לכך שכל מנעולן יהיה מנעולן מוסמך, שעבר קורס מנעולנים המקובל על הארגון ומקנה תעודת מקצוע. כיצד תוכלו לדעת שהמנעולן שאתם מזמינים הנו מנעולן שעבר הסמכה?

 

ארגון המנעולנים בישראל

ארגון המנעולנים בישראל הנו עמותה רשומה המאגדת את המנעולנים המוסמכים שפועלים בישראל. הארגון דואג לשמור על כבוד המקצוע ועל אמינותם של בעלי המקצוע החברים בו. הארגון מספק לחבריו מידע מקצועי אודות מוצרי הענף ורמת האיכות והאמינות שלהם. עוד דואג הארגון לכך שחבריו ישמרו על חוקי המדינה, למתן אישור לנשיאת כלי פריצה ולשיתוף פעולה מול משטרת ישראל בנושא קביעת הנחיות מתאימות.

הארגון מקיים קשרים מקצועיים עם מקביליו מחוץ לישראל במטרה ללמוד על הענף ממקומות שונים ברחבי העולם. במידה ולקוח מעוניין לברר האם איש המקצוע שאותו הוא מבקש להזמין חבר בארגון, דבר שמעיד על כך שהוא מנעולן מוסמך, הוא יכול ליצור קשר עם משרדי הארגון ולקבל את המידע אודות המנעולן. מחפשים מנעולן מהיר באשקלון? התקשרו לקבל המלצה מארגון המנעולנים בישראל.

 

מגוון הידע של המנעולן

מנעולן מקצועי יודע דברים נוספים מעבר לפריצת מנעולים והתקנת מנעולים חדשים. להלן פרוט אודות תחומי הידע המקצועי שיש למנעולן שעבר הסמכה  –

  • יצירת מנעולים לבית ולרכב.
  • יצירת מפתחות מאסטר.
  • התקנת מנעולים מכל הסוגים.
  • החלפת מנעול ישן במנעול חדש ומתקדם.
  • שחזור מפתחות על פי מנעולים.
  • תיקון מנעולים.
  • התקנת כספות.
  • פריצה לדלתות בית ורכב.

כמו כן, מנעולן שעבר הסמכה יחזיק תמיד “תעודת יושר” ממשטרת ישראל המעידה על כך שאין לו רישום פלילי משום סוג. מדובר בעניין מאוד חשוב מכיוון שמדובר באיש מקצוע כמו פורץ דלתות מוסמך המורשה לשאת כלי פריצה.

אל תתביישו לשאול את המנעולן שאתם חושבים להזמין למתן שירות האם יש לו “תעודת יושר” בתוקף והיכן הוסמך למקצוע המנעולנות. מאז הקמת ארגון המנעולנים בישראל ישנם יותר ויותר מנעולנים שעברו הסמכה ונרשמו כחברי הארגון.

 

ידע טכנולוגי

אחד השינויים הבולטים שעברו על תחום המנעולנות הוא הצורך של המנעולן המודרני להכיר את הטכנולוגיות החדשות של המנעולים החדשים המבוססים על קריאת נתוני אצבע (מנעול ביומטרי ומנעול אלקטרוני). מנעולן שאינו מכיר את המנעולים הללו כפי הנראה לא עבר הסמכה ואם עבר הסמכה בעבר, הוא לא דאג להתעדכן בעולם החדש של התחום ולכן, כדאי שתעדיפו מנעולן אחר.

פריצת דלת

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף