איך לבחור עורך דין מיסים מקצועי ואיכותי

תחום המיסים הוא תחום מבוקש מאד בעולם המשפט, זאת משום שהוא אופף את עולם העסקים מכל עבר.

כדי לצלוח את הדרך העסקית בצורה הטובה ביותר כדאי מאד להיות בקשר עם עורך דין מיסים מקצועי והתייעץ איתו בכל דבר.

כמובן שגם אחרי חשד לעבירה הוא ידע לעזור, אך דרך המניעה היא הטובה ביותר.

אם אתם בהתלבטות כיצד לבחור עורך דין מיסים מקצועי ואיכות, פה התשובות.

 

במה מתמחה עורך דין למיסים

עורך דין המתמחה במיסים צריך להיות בקיא מאד בחוק המיסים ובפסיקה הענפה בנושא. הוא צריך לדעת לייצג נאמנה חשודים ונאשמים בתיקים של עבירות מס הכנסה, הלבנות כספים, עבירות הונאה, עבירות מע”מ ועבירות נירות ערך. עורך דין מיסים לא מייעץ רק לאחר מעשה, אלא אמור לייעץ גם במהלך העסקים הרגיל.

 

כלל ראשון – עורך דין עם ניסיון והמלצות

כדאי מאד לבחור בעורך דין מנוסה בתחום. עריכת דין זה דבר שלומדים רק לאחר תרגול חוזר ונשנה, ולכן עורך דין למיסים שייצג לקוחות קודמים, ידע לעזור לכם בצורה טובה יותר. בדקו לפני אם אנשים שאתם מכירים, ובקשו מעורך הדין לדעת מהו הוותק שלו.

 

כלל שני – יחס אישי

בעריכת דין יחס אישי זה דבר חשוב מאד. חשוב שתרגישו בנוח לספר לעורך הדין שלכם הכל ולדעת שיהיה בעבורכם מענה זמין ומיידי. בדקו האם משרד עורכי הדין למיסים שבחרתם, טוב ככל שיהיה על הנייר מעניק יחס כזה. בררו האם יהיה לכם איש קשר קבוע איתו תוכלו לדבר, או אם תעברו בין עורכי הדין השונים. זו יכולה להיות אינדיקציה להשקעת המשרד בקשר האישי.

 

כלל שלישי – הבנה בתחום המבוקש

אם פניתם לעורך דין, כנראה שאתם צריכים עזרה בנושא ספציפי. בדקו האם עורך הדין מבין בנושא בגללו פניתם אליו. למשל אם הבעיה היא בעבירות מס, בדקו האם זה התחום בו מתמחה עורך הדין ולא בנושא של ניירות ערך. חשוב מאד שבתחום מסובך כמו מיסים יהיה לעורך הדין את הידע והכלים הדרושים בשביל לתת לכם את המענה המשפטי המדויק ביותר שאתם צריכים.

כלל רביעי – עבודה יסודית

עורך דין יסודי הוא עורך דין שנשאר בתהליך מתחילתו ועד סופו ויורד לפרטים הקטנים. בדקו האם עורך הדין שבחרתם מתכנן לעזור לכם לאורך כל הדרך בכל דבר שתצטרכו, או רק בתחום אליו הוא התחייב. הליך משפטי לעיתים מוליד עניינים לא צפויים ועליכם לוודא שבחרתם עורך דין שיעזור לכם גם בעניינים מסוג זה.

 

טיפ – הזהרו משרלטנים

לצערנו, בתחום עריכת הדין יהיו עורכי דין שיציגו את עצמם בתור משהו שהם לא. בדקו האם משרד עורכי הדין אליו פניתם באמת טוב כפי שהוא מציג את עצמו ולא רק בעל חזות מרשימה.

איש משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף