שימוע לפני פיטורין

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חוששים כי עומדים לפטר אתכם? דעו לכם כי ע"פ חוק, המעסיק מחויב לערוך לכם שימוע לפני פיטורין. מה צריך לדעת בנושא. וכיצד להתכונן כראוי, כל הפרטים החשובים במאמר הבא.

שימוע לפני פיטורין – מה חשוב לדעת?

ע"פ חוק, במדינת ישראל לא ניתן לפטר עובד ולפגוע בזכותו להמשיך בעבודתו, בטרם ניתנה לו הזדמנות להביע את טענותיו. למעשה, במדינת ישראל מתבצעים מדי שנה אלפי שימועים לפני פיטורין, אולם בלא מעט מקרים מעסיקים רבים פוסחים על השלב הזה או לא מנהלים אותו בצורה חוקית. יתרה מכך, רבים מהעובדים אינם מבינים כי הם זכאים להזמין לשימוע נציג מטעמם, כאשר ישנה חשיבות מכרעת לנושא הזה. מדוע? להלן הפרטים.

הבוס הגדול

ליווי של עו"ד לצורך שימוע לפני פיטורין

אין כל ספק כי סיטואציה שבה עובד אמור להיות מפוטר היא סיטואציה מלחיצה לכל הדעות, בעיקר כאשר ישנה זיקה חזקה למקום העבודה. יחד עם זאת, זכרו כי במידה ואתם מקבלים ליווי מקצועי לאורך התהליך באמצעות עורך דין דיני עבודה, תוכלו להיות בטוחים כי תקבלו את המעטפת המשפטית כמו גם את הייצוג הטוב ביותר במהלך השימוע. ע"פ משרד עורכי הדין קימיאגרוב, ליברמן ואתרי אשר מתמחים בדיני עבודה, על מנת לקיים שימוע לפני פיטורין על המעסיק לבצע מספר שלבים:

  • ראשית כל, יש לתת לעובד התראה בכתב אודות הליך השימוע, וזאת על מנת לאפשר לו תוך פרק זמן סביר להתכונן להליך השימוע בצורה הטובה ביותר.
  • בנוסף, על המעסיק לתת לעובד הסברים מלאים לגבי הסיבה שהוא רוצה להפסיק את עבודתו, כאשר בנקודה זו חשוב לציין כי המעסיק מחויב ע"פ חוק לאפשר לעובד אשר עומד בפני פיטורין לבדוק את המסמכים אשר המעסיק מסתמך עליהם.
  • במהלך השימוע עצמו מחויב המעסיק לשמוע את הטענות של העובד, הן בקולו שלו או באמצעות נציג מטעמו.

אולם, כפי שמסבירים במשרד, עובדים רבים פוסחים על האפשרות של ייצוג משפטי הולם, ובכך פוגמים באופן משמעותי באפשרות שלהם להישאר במקום העבודה, במידה והם אכן רוצים.

ישנם לא מעט מקרים בהם עובדים מעוניינים לתבוע את המעסיק בעבור אי קיום שימוע לפני פיטורין ראוי, ולכן התייעצות עם עורך דין אשר מתמחה בתחום יכולה לתרום באופן משמעותי ביותר להצלחה של התהליך.

עומד בפני שימוע לפני פיטורין? משרד עורכי הדין קימיאגרוב, ליברמן ואתרי כאן לשירותך.

משרד עורכי דין קימיאגרוב, ליברמן ואתרי נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום של דיני עבודה, וזאת לאור ניסיון מקצועי עשיר בתחום. צוות עורכי הדין שמתחמים בדיני העבודה וזכויות העובדים יעניקו לכם ליווי וייצוג משפטי לכל אורך ההליך, בתוך מטרה לסיים אותו בהקדם האפשרי ולשביעות רצונכם המלאה.

לקבלת ייעוץ ראשוני, היכנסו לאתר בכתובת http://www.vlk-law.co.il והשאירו פרטים.

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
חשד לגניבה ע״י עובדים

חשד לגניבה ע"י עובדים מהווה את אחד החששות הכבדים של כל מעסיק. כיצד ניתן לאשש את החשדות באמצעים חוקיים? להלן הפרטים.   חשד לגניבה ע"י

מהם חוקי השימוש במנופים בישראל?

חוקי השימוש במנופים בישראל נועדו להגן על מפעילי המנוף ועל עובדי האתר מפני סיכון. חוקי השימוש הישראליים הם מפורטים ביותר, ומילוי מלא שלהם מהווה הגנה

איך לפתוח חברה בצורה נכונה

ההחלטה לפתוח חברה בדרך כלל מלווה בלא מעט דילמות. האם זה כדאי? האם צפוי לנו רווח כלכלי משמעתי? ובעיקר – איך עושים את זה בצורה

פיצויי פיטורים למתפטר

עבור עובדים רבים פיטורים הוא נושא אשר מעלה חששות רבים שכן ההתמודדויות הכלכליות והמקצועיות שעובדים מפוטרים צפויים להתמודד עימם עשויים להוות אתגרים לא פשוטים. יחד