שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חיילי המילואים בישראל ממלאים תפקיד חשוב במערך הבטחוני במדינה, ומשמשים כוח עזר משמעותי בזמני חירום. אולם, היות ומדובר באנשים שסיימו את המסגרת הצבאית הסדירה, וכבר הספיקו לבנות להם חיי עבודה ומשפחה משלהם, ישנם מצבים שבהם חיילי המילואים מקבלים שחרורים מהשירות. במאמר זה נעסוק בשחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון.

 

שירות מילואים

שירות מילואים הוא שירות חובה החל על התושבים והאזרחים במדינת ישראל, שסיימו את השירות הצבאי הסדיר שלהם, ושאינם בעלי פטורים למיניהם. שירות המילואים מסייע לצבא בעתות מלחמה ומצבי חירום נוספים, ומדי פעם נערכים רענונים ואימונים על מנת לשמר את הידע והכלים שברשות חיילי המילואים.

קיימים מגוון מצבים שבהם לחייל המילואים אין אפשרות להתייצב לשירות, או שעליו לקצרו, להקדימו ועוד. אחד המצבים הוא שמירת הריון של בת הזוג. במצב זה, שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון הוא זכותו של חייל המילואים.

 

שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון

אלא אם כן מדובר בצו חירום, הידוע גם בתור צו 8, בו לא ינתנו שחרורים, שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון היא זכות המגיעה לו. זכות זו באה לידי ביטוי בשחרור מקריאות לשירות מילואים ואימונים לתקופה שנקבעה כמאושרת על ידי הצבא.

 

שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון – איך מממשים את הזכות?

כמו כל תהליך צבאי, גם לשחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון יש את השלבים הדרושים על מנת להשיגו.

בשלב הראשון יש למלא את טופס 58, הוא טופס בקשה למגוון צרכים כמו שחרור, הקדמה, דחייה וקיצור שירות. שימו לב למלא את חלק ב' של הטופס, וביחד איתו להגיש גם אישור רפואי בנושא שמירת ההריון של בת הזוג.

את הטופס יש להגיש ליחידה בה אתם משרתים, או על ידי שליחה בדואר, או על ידי פניה למוקדי מושל"ם – מוקד שירות לחיילי המילואים. רופא היחידה, שיקבל את הטופס, יעביר חוות דעת, שבהתאם אליה תתקבל ההחלטה.

 

תוך כמה זמן תקבלו תשובה?

גם כאן החוקים הצבאיים ברורים ביותר. אם הגשתם את הטופס בתקופת זמן של עד עשרה ימים לפני מועד תחילת השירות, תקבלו תשובה בתוך עשרה ימים. לעומת זאת, טופס שיוגש במהלך עשרת הימים טרם השירות, התשובה עשויה להגיע בתקופה של עד יום אחד לפני תאריך השירות המיועד. אם כבר התחלתם את שירות המילואים, תקבלו תשובה במקסימום עד שלושה ימים מרגע שתגישו את הבקשה.

בהתאם להחלטה ומועד קבלתה, יישלח אליכם צו חדש תוך ארבעה ימים, כשמשכו יהיה לא גבוה יותר מהזימון המקורי, בעקבותיו הגשתם את הבקשה לשחרור.

אם כן, תהליך שחרור חייל מילואים שבת זוגו בשמירת הריון הוא לא מורכב או מסובך, וברגע שהשלבים ברורים לכם – תוכלו להתמודד איתו בקלות יתרה. רק בריאות!

אישה בחודש מתקדם

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,