שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות, אך כל מי שאינו בעל פטור כזה – מחוייב לשירות המילואים, ועליו להתייצב אל מול כל קריאה לשירות כזה. אמנם, ישנה אפשרות לשחרור משירות המילואים בגין מגוון של סיבות. שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד הוא אחת הסיבות האלו, ובה נדון במאמר הבא.

 

שירות מילואים במדינת ישראל

מדינת ישראל מוצבת מדי פעם ופעם, ובתדירות די גבוהה לצערנו, במגוון סיטואציות המחייבות אותה לגייס אל שורותיה את חיילי המילואים. מבצעים ומלחמות הם מצבים די תדירים במדינה, וחיילי המילואים מהווים כוח חשוב ומשמעותי, המסייע לצבא להתמודד בסיטואציות הקשות האלו. לחיילי המילואים נערכים אימונים מדי פעם ופעם, על מנת לשמור אותם בכושר פיזי ולשמר את הידע שלהם לתפקיד.

 

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד – כל מה שצריך לדעת

היות וחיילי המילואים הם, לפחות בחלק מהמקרים, נשואים ואף בעלי משפחות – ניתנות מספר זכויות אותן ניתן לממש במצבים מסויימים. שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד הוא אחד המצבים הנפוצים בהם זכאי החייל לקבל שחרור.

שחרור משירות מילואים יינתן למשך 30 יום מיום הלידה, לחייל המילואים שנולד לו ילד. חשוב לדעת שהשחרור משירות המילואים אינו כולל שחרור מצווי 8, הם צווי חירום המחייבים את כל חיילי המילואים להתייצב, ללא תלות במגוון סיבות כמו לידת ילד, אימוץ ועוד.

 

איך מקבלים שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד?

חשוב להכיר את ההליך הברור אותו יש לבצע על מנת לקבל שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד. בארגון גדול עם כל כך הרבה טפסים – דעו בדיוק מה לבקש, על מנת לזרז תהליכים ולקבל את מבוקשכם.

ראשית יש למלא את טופס 58. הטופס הוא למעשה טופס בקשה אותו אפשר למלא עבור מגוון צרכים, אחד מהם הוא שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד. בתום מילוי הטופס, הקפידו למלא גם את חלק ב', וחתמו עליו.

אל הטופס יש לצרף מכתב בו תפרטו את סיבת הבקשה לשחרור. את המכתב והטופס שלחו יחד אל היחידה בה אתם משרתים בשירות המילואים שלכם. אופציה נוספת לשליחת המכתב והטופס היא באמצעות מוקדי השירות לחיילי המילואים, או בראשי התיבות – מושל"ם.

 

כמה זמן אצטרך לחכות לתשובה?

בהתאם לתאריך בו הבקשה הוגשה, יוערך זמן קבלת התשובה. אם תגישו את הטופס בתקופה של עד עשרת הימים שלפני תחילת השירות, או לפני, תקבלו תשובה תוך עשרה ימים. טופס שהוגש במהלך אותם עשרה ימים שלפני תאריך השירות, התשובה אליו תתקבל בזמן של עד יום לפני תאריך השירות הנוכחי. אם כבר התחלתם את שירות המילואים ורק אז הגשתם את הטופס, התשובה צפויה להתקבל בתוך 72 שעות מרגע שהגשתם את הבקשה.

מרגע קבלת ההחלטה, תקבלו צו חדש תוך 96 שעות. משך צו זה בהכרח לא יעלה על משך הזימון הראשון, אותו זימון בעקבותיו הגשתם את הבקשה לשחרור.

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד הוא קריטי גם לכם וגם למשפחתכם. חשוב לדעת מה הזכויות שלכם, ולדעת מה הדרך לקבל אותן ולהנות מהן. הקפידו למלא את הטופס כראוי ולשלוח אותו כמה שיותר מהר, והכי חשוב – שיהיה במזל טוב!

חיילים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את