שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר

חיילי המילואים מהווים חלב חשוב ובלתי נפרד מצבא ההגנה לישראל. לאחר שחרורם, ממשיכים חיילי המילואים לקבל צווי קריאה להתייצבות בשירות מילואים, המהווה בשבילם גם חובה וגם זכות גדולה. אולם במצבים רבים חיילי המילואים, שעם הזמן הפכו להיות גם הורים, זקוקים להקפאה, קיצור, דחייה או שחרור משירות המילואים לתקופה מסויימת. שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר הוא אחד ממצבים אלו, ועליו נרחיב במאמר הבא.

 

כל מה שצריך לדעת על שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר

נולדו לכם שלישיית ילדים, או יותר? מעבר לשמחה הגדולה, מדובר במצב שמצריך מחויבות וסיוע רב בבית. אם אתם חיילי מילואים בשירות פעיל, חשוב וכדאי לדעת מה הזכויות המגיעות לכם.

ראשית, חשוב לציין כי הזכות לשחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר לא תקפה בצווי 8, צווי חירום. כך שאם נולדה לכם שלישייה, או יותר, בזמן שנקראתם לצו 8, תיאלצו להתייצב על אף המצב המורכב. אם לא מדובר בצו 8, הזכות לשחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר בהחלט מגיעה לכם.

זכות שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר ניתנת לחיילי מילואים להם נולדו באותה הלידה שלישיית ילדים או יותר. הפטור הניתן במצב כזה הוא לתקופה של שנה מתאריך הלידה.

 

שלבים למימוש זכות שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר

להליך מספר שלבים אותם יש למלא בקפדנות.

תחילה, עליכם לבקש את טופס 58, הוא טופס בקשה לצרכי קיצור, שחרור, דחיה או הקדמה של שירות מילואים פעיל. שימו לב היטב למלא גם את חלק ב’ של הטופס ולחתום עליו. לחלק ב’ יש לצרף את תעודות הלידה של הילדים.

במקביל לטופס, יש לכתוב מכתב המפרט את המצב בעקבותיו אתם מגישים את טופס הבקשה, ואת שניהם יחד יש לשלוח אל יחידת המילואים שלכם, דרך הדואר או דרך מוקדי השירות לחיילי המילואים – מושל”ם.

 

תוך כמה זמן אקבל תשובה?

מועד קבלת ההחלטה ייקבע בהתאם לתאריך בו הגשתם את הבקשה. במצב בו התחלתם את שירות המילואים והגשתם את הטופס תוך כדי, אתם צפויים לקבל תשובה בתוך שלושה ימים מרגע הגשת הבקשה. אם תגישו את הטופס במהלך עשרת הימים שלפני מועד תחילת השירות, תקבלו תשובה עד יום אחד לפני תחילת השירות. בתקופה של עד עשרה ימים לפני תחילת השירות, תוכלו להגיש את הבקשה ולהנות מתשובה שתתקבל תוך עשרה ימים.

מרגע קבלת התשובה, יישלח אליכם צו חדש בתוך ארבעה ימים, כשמשכו לא יעלה על משכו של הזימון הראשון – הוא הזימון בעקבותיו הוגשה על ידכם הבקשה לשחרור.

חשוב לציין – במידה וההחלטה שנעשתה לגביכם היא החלטה על שחרור – השחרור יהיה מוחלט למשך פרק הזמן שנקבע. כאמור, השחרור לא תקף לגבי צו 8, בו תיאלצו להתייצב בכל מקרה.

אז אחרי שהבנו את התהליך הברור על מנת לממש את זכות שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר, כל שנותר לנו לאחל לכם זה המון מזל טוב, ובעיקר – בהצלחה!

תינוקות

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
או השאירו פרטים בטופס ❯

מידע נוסף סביב הנושא

הקלות לחייל מילואים שהוא תושב חוזר

מדינת ישראל מעוניינת בהחזרת תושבים, שעזבו את הארץ לטופב מגורים ועבודה בארץ אחרת ולכן מעניקה הטבות במישורים שונים לתושבים חוזרים, במגוון תחומים, ביניהם גם שירות

מהם ימי מילואים

היות ואנחנו נמצאים באמצע המזרח התיכון ושכנינו אינם אוהדינו, כל אזרח בארץ (אלא אם כן קיבל פטור) חייב בימי מילואים על פי חוק. מה מטרת

פטור ממילואים מחמת היריון

במדינת ישראל אומנם שירות המילואים הינו חובה עבור לא מעט אנשים, אך ראשית, לא כל מי שמילא תפקיד מסוים בתור חייל סדיר יידרש לעשות גם

פטור זמני משירות מילואים

במדינת ישראל לא רק שהשירות הצבאי הינו חובה, אלא חובה גם לעשות מילואים מידי שנה. אומנם זה נכון שככל שעוברות השנים מספר האנשים שעושים מילואים

בקשת מעבר יחידה במילואים

חיילי המילואים הנמצאים בשירות פעיל, משוייכים ליחידה בהם הם ביצעו את השירות הסדיר או את שירות הקבע שלהם. היות ואוכלוסיית חיילי המילואים מורכבת ממגוון רחב

עורך דין מירי גביש
אם יש ספק אין ספק! פנה לעורכת דין שתגן על זְכוּיוֹתֶיךָ