שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

חיילי המילואים מהווים חלב חשוב ובלתי נפרד מצבא ההגנה לישראל. לאחר שחרורם, ממשיכים חיילי המילואים לקבל צווי קריאה להתייצבות בשירות מילואים, המהווה בשבילם גם חובה וגם זכות גדולה. אולם במצבים רבים חיילי המילואים, שעם הזמן הפכו להיות גם הורים, זקוקים להקפאה, קיצור, דחייה או שחרור משירות המילואים לתקופה מסויימת. שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר הוא אחד ממצבים אלו, ועליו נרחיב במאמר הבא.

 

כל מה שצריך לדעת על שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר

נולדו לכם שלישיית ילדים, או יותר? מעבר לשמחה הגדולה, מדובר במצב שמצריך מחויבות וסיוע רב בבית. אם אתם חיילי מילואים בשירות פעיל, חשוב וכדאי לדעת מה הזכויות המגיעות לכם.

ראשית, חשוב לציין כי הזכות לשחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר לא תקפה בצווי 8, צווי חירום. כך שאם נולדה לכם שלישייה, או יותר, בזמן שנקראתם לצו 8, תיאלצו להתייצב על אף המצב המורכב. אם לא מדובר בצו 8, הזכות לשחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר בהחלט מגיעה לכם.

זכות שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר ניתנת לחיילי מילואים להם נולדו באותה הלידה שלישיית ילדים או יותר. הפטור הניתן במצב כזה הוא לתקופה של שנה מתאריך הלידה.

 

שלבים למימוש זכות שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר

להליך מספר שלבים אותם יש למלא בקפדנות.

תחילה, עליכם לבקש את טופס 58, הוא טופס בקשה לצרכי קיצור, שחרור, דחיה או הקדמה של שירות מילואים פעיל. שימו לב היטב למלא גם את חלק ב' של הטופס ולחתום עליו. לחלק ב' יש לצרף את תעודות הלידה של הילדים.

במקביל לטופס, יש לכתוב מכתב המפרט את המצב בעקבותיו אתם מגישים את טופס הבקשה, ואת שניהם יחד יש לשלוח אל יחידת המילואים שלכם, דרך הדואר או דרך מוקדי השירות לחיילי המילואים – מושל"ם.

 

תוך כמה זמן אקבל תשובה?

מועד קבלת ההחלטה ייקבע בהתאם לתאריך בו הגשתם את הבקשה. במצב בו התחלתם את שירות המילואים והגשתם את הטופס תוך כדי, אתם צפויים לקבל תשובה בתוך שלושה ימים מרגע הגשת הבקשה. אם תגישו את הטופס במהלך עשרת הימים שלפני מועד תחילת השירות, תקבלו תשובה עד יום אחד לפני תחילת השירות. בתקופה של עד עשרה ימים לפני תחילת השירות, תוכלו להגיש את הבקשה ולהנות מתשובה שתתקבל תוך עשרה ימים.

מרגע קבלת התשובה, יישלח אליכם צו חדש בתוך ארבעה ימים, כשמשכו לא יעלה על משכו של הזימון הראשון – הוא הזימון בעקבותיו הוגשה על ידכם הבקשה לשחרור.

חשוב לציין – במידה וההחלטה שנעשתה לגביכם היא החלטה על שחרור – השחרור יהיה מוחלט למשך פרק הזמן שנקבע. כאמור, השחרור לא תקף לגבי צו 8, בו תיאלצו להתייצב בכל מקרה.

אז אחרי שהבנו את התהליך הברור על מנת לממש את זכות שחרור חייל מילואים שהוא אב לשלישייה או יותר, כל שנותר לנו לאחל לכם זה המון מזל טוב, ובעיקר – בהצלחה!

תינוקות

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
פטור ממילואים לדתיים

סוגיית הפטור משירות צבאי לגברים דתיים נמצא בראש המחלוקת הדתית- חילונית שפוקדת את המדינה שלנו זה שנים רבים. כיום לא קיים פטור גורף לגבר דתי

פטור ממילואים מטעמי דת

אנשים רבים אומרים שהשירות הצבאי משנה בצורה משמעותית את עורך חייו של אדם. רבים מתבגרים בצורה משמעותית מאוד בשל החוויות שחוו במהלך השירות הצבאי שלהם.

פטור קבוע משירות מילואים

חיילי מילואים רבים אשר עוברים שינויים בחייהם, רשאים להגיש בקשה על מנת לקבל פטור קבוע משירות מילואים. הסיבות לבקשת פטור קבוע משירות מילואים הן רבות

מה התהליך להגשת פטור ממילואים

אחרי שנים רבות בהן תרמו ממרצם וזמנם, חיילי מילואים רבים מגיעים לשלב בו הם מבקשים פטור ממילואים. הבקשה לפטור ממילואים היא תהליך שלוקח זמן ולעיתים

שינוי פרופיל רפואי לחיילי מילואים

אם אתם משרתים במילואים, ואתם מרגישים שחל שינוי במצבכם הרפואי אשר אינו מאפשר לכם לעשות את התפקיד הקבוע שלכם במילואים, עומדת בפניכם אפשרות לשנות את

שחרור משירות מילואים בגין לידת ילד

חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי, שירות החובה במדינת ישראל, הוא שירות המילואים שמגיע לאחר השחרור. לשירות המילואים קיימים כל מיני פטורים המאפשרם לסיים את השירות,